Umman Vizesi


Umman Vizesi


Umman'a seyahat etmek isteyen umuma mahsus (Bordo) pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Umman Konsolosluğu'na Umman vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Hizmet (gri) ve özel (yeşil) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Umman'a vizesiz seyahat edebilirler. Umman'a seyahat etmek isteyen herkesin Türkiye'de seyahat etmek için Umman vizesine başvurması gerekir.

Umman'a seyahat etmek isteyen kişinin Umman vizesine başvurması gerekmektedir. Umman tek girişli vize, Umman çok girişli vize, Umman resmi ziyaret vizesi ve Umman özel vizesi alabilirsiniz. 
Umman'daki çok girişli vize sahiplerinin Umman'a iş veya turizm amaçlı olarak birden çok kez  seyahat etmelerine izin verilir. Bu vize size Umman'a her girişinizde 21 gün kalma hakkı verir. Ancak vize veriliş tarihinden itibaren 6 ay içinde kullanılmazsa vize artık geçerli olmayacaktır.

Umman Vizesinden Kimler Muaftır? 

Umman'a umuma mahsus (Bordeaux) pasaport ile seyahat etmek isteyen 
 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Umman Konsolosluğu'na Umman vizesi başvurusunda bulunmalıdır. hizmet (gri) ve özel (yeşil) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Umman'a vizesiz seyahat edebilirler.

Umman Konsolosluğu Vize Başvurusu 

Umman'a seyahat etmek isteyen kişiler, seyahat amacına bağlı olarak Umman ticari vizesi, resmi Umman vizesi, ziyaret vizesi veya Umman turist vizesi başvurusunda bulunmalıdır. 
 Umman'a seyahat etmek isteyenler, Umman Konsolosluğu veya Umman Vize Başvuru Hizmet Şirketi aracılığıyla Umman vizesi başvurusunda bulunabilirler. Konsolosluk 
 Umman 1-2 iş günü içerisinde normal vize başvurusunu tamamlayacaktır.

Umman Turist Vizesi 


Umman Turistik Vize, Umman`a gezme amaçlı gezi edecek ya da Umman'dan herhangi bir davetiye belgesi temin edemeyen kişiler için geçerli olan bir vize kategorisidir. 6 ay geçerlilik süresi vardır. Söz mevzusu vize müracaat sahibine Umman Sultanlığı toprakları arasında en çok 30 gün konaklama hakkı tanır.

Vize süresini aşmış kişiler ise ekstra meydana getirilen her konaklama süresi için 10 riyal para cezası ödemeleri gerekecektir. Umman Turistik Vize başvuruları için müracaat sahiplerinin Umman Konsolosluklarında hazır bulunmaları gerekmez.  Umman vizesi başvuruları için başvuru sahipleri Umman Konsolosluğu tarafından ek bir görüşmeye davet edilebilir ve katılabilir. Fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 
 
KATEGORİLER