Danimarka Turları

Çıkış Tarihi
DANİMARKA TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Danimarka Turları ve Fiyatları

Danimarka Turları

Danimarka turları içerisinde kendinize en uygun Danimarka Turunu bulun, Modatatil ‘in profesyonel ekibinin 4 günden 12 güne kadar farklı gün aralığında düzenlediği Danimarka tatil turları ile hayalinizdeki Danimarka seyahatine sahip olun.

Danimarka Turları Fiyatları

Danimarka turları fiyatları kendi içinde tur seçenekleri özelinde değişmektedir. Vikinglerin diyarına turla beraber gitmeyi düşünürseniz öncelikle tur seçiminde bulunmalısınız. Fiyatlar turun kapsamına göre değişkenlik gösterir.

Danimarka turu fiyatları belirlenirken ilgili turun yapılacağı dönem, turun kapsamı, gezilecek yerler, uçak bileti fiyatı ve otel konaklama fiyatı gibi etkenler Danimarka turunun fiyatını etkilemektedir. Modatatil.com Danimarka turu fiyatları piyasadaki en uygun fiyatlardır. Firma olarak misafir memnuniyetini en çok önem verdiğimiz ilkemizdir.

Danimarka Hakkında

Başkent

Dil

Nüfus

Zaman Dilimi

Tel Kodu

Para Birimi

Vize Durumu

Kopenhag

Danca

5,857 milyon

GMT +1

+45

Danimarka Kronu

Danimarka vize istiyor

Danimarka harikulade doğası ve kültürel yapısı ile son zamanlarda yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği olmuş durumdadır. Her ülkeden turistlerin ilgi gösterdiği Danimarka turları herkesin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Danimarka’ya, İskandinavya'nın başladığı ülke denir. Zamanla değişime uğradığı doğrudur. Ancak eski kültürel mimari yapılarını muhafaza etmektedir. Bir zamanların azılı savaşçıları Vikingler ile tanınan şehir, şimdi yenilikçi mimarinin ortaçağ binalarıyla aynı alanı paylaştığı, barışçıl ve modern bir ülke. Miraslarını Vikinglere kadar uzanan pitoresk balıkçı köylerini göreceksiniz, bu nedenle en ünlü balıkları olan ringa balığını, belki de bir Smørrebrød'de denemek isteyeceksiniz.  

Danimarka Turları ile Gezilecek Yerler

Ribe; “Yaşlanmıyorsun, iyileşiyorsun”, Danimarka'nın en eski şehri Ribe için çok yerinde bir tabir. Jutland'da bulunan Ribe, 700 yılında bir Viking pazarı olarak kuruldu. Belediye binası ülkedeki en eski binadır. 1496'da inşa edilmiş, ancak 1709'a kadar belediye binası olarak görev görmemiştir. Yakınlarda ekolojik hazine Wadden Denizi Ulusal Parkı bulunmaktadır.

Aalborg; Tiyatro, senfoni ve operanın yanı sıra İskandinavya'nın karnavalları merkez alan en büyük festivali olan Aalborg Karnavalı ile tanınır. Bu karnaval ismini oldukça geniş bir bölgeye duyurmuştur.

Roskilde; Danimarka'nın şu anki başkenti Kopenhag'ın 30 km (20 mil) batısında yer alan, ülkenin ilk başkentlerinden biri olan Roskilde'dir. Danimarka'nın en eski şehirlerinden biri, birçok hükümdarın gömülü olduğu bir yerdir. Moda tatil sitemiz üzerinden tur fiyatları ve katılım için başvurabilirsiniz.

Danimarka da Ne Yenir?

Danimarka, kendine özgü birçok farklı yemeği olan çok farklı ve eşsiz bir yemek kültürüne sahip olan bir ülke konumunda bulunmaktadır. Danimarka turları sırasında turistlerin büyük ilgi göstereceği Danimarka yemek kültürü, dünya mutfağında da ismini konuşturmaktadır. Danimarka turları sırasında yenilmesi gereken yiyeceklerden bahsedecek olursak: 

Smørrebrød: Bu, Danimarka yemek rehberine başlamak için Danimarka'nın sandviç dünyasına sanatsal katkısı olan Smørrebrød'dan daha iyi (veya daha güzel) bir yol yoktur. Danimarka'nın ulusal bir yemeği olan Smørrebrød , "tereyağlı ekmek" anlamına gelir ve güzel hazırlanmış Danimarka açık yüzlü sandviçlerinin sonsuz çeşitliliğine atıfta bulunur.

Tarteletter; Tarteletter, farklı malzemelerle doldurulmuş önceden hazırlanmış puf böreği kabuklarıyla yapılan eski ve çok geleneksel bir Danimarka yemeğine atıfta bulunur. Tartlets tipik olarak mağazadan satın alınır ve çeşitli etler, deniz ürünleri ve sebzelerle doldurulabilir, ancak en popüler versiyonlardan biri un, tereyağı ve sütle yapılan kremsi beyaz bir sosta tavuk ve kuşkonmazla doldurulur.

Salamura Ringa; Kuzey Avrupa mutfağına aşinaysanız, bu Danimarka yemek rehberine salamura ringa balığının dahil edilmesi sizi şaşırtmamalı. Danimarka, İzlanda, Norveç, Finlandiya, İsveç, Hollanda gibi bölgedeki birçok ülkenin mutfağının önemli bir parçasıdır. Danimarka turları konusunda firmamız ile iletişim kurarak profesyonel bir şekilde bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Danimarka Turu için En Uygun Ne Zaman Gidilir?

Danimarka seyahati için en popüler aylar, yaz sıcağının ve gün ışığının fazla olduğu Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Bu aylarda hava sıcaklığı 15 ila 20 derece arasındadır.

Danimarka Seyahatinizde Yapmayı Unutmayın

Dünyanın en eski ikinci eğlence parkı olan Tivoli Bahçeleri’nde gezintiye çıkın.

Kopenhag da bir kayanın üzerinde prensini bekleyen küçük denizkızının yanında oturup fotoğraf çektirin.

Kopenhag da kanal ağında güzel bir tekne turu ile şehrin simgelerini izleyin.

Dünyaca ünlü Carlson Bira Fabrikasını gezerken Jakobsen Ailesinin başarı sırlarını öğrenin.

Kopenhag ‘ın tam ortasında azameti ile göz kamaştıran Amalienborg Sarayı’ını keşfedin. Görenlerin mimarisine hayran kaldığı Rosenborg Sarayı’nı gezin.

Danimarka’nın Arnavut kaldırımlı küçük köylerini, ormanlarını, bakir plajlarını gezin.

Shakespeare’in dünyaca ünlü trajedisinin geçtiği Helsingor Kronborg Kalesindeki Hamlet’in kurgusal dünyasında kaybolun.

Yerel bir kafede Danimarka’nın meşhur sandviçi Smorrebrod ‘den sipariş ederek hayatın zevkini çıkarın.

  Danimarka Tatili İpuçları

Eğlenceli bir gece hayatı için Kopenhag ‘daki barları, caz kulübü veya dans kulüplerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca şehirde zevkinize göre opera, tiyatro ve bale gösterileri gibi bolca seçenekler mevcuttur.

Sevdikleriniz için porselen, seramik ve el yapımı ürünler ya da Lego oyuncaklar hediye alabilirsiniz.

Bir yere misafir gittiğinizde içeceğinizi içmeden önce ev sahibinin kadeh kaldırmasını beklemelisiniz.

Büyük barlarda sigara kullanılmasını izin verilmez. Ancak sınırlı içme alanları vardır.

Döviz bozdurmak ya da değiştirmek için en uygun yerler bankalardır. İşlem başına 30 kron gibi bir ücret alırlar.

Bisikletler için özel yollarda dolaşmamaya dikkat edin. Bisiklet ile seyahat Danimarka’nın güzelliklerini keşfetmek için en ideal ulaşım aracıdır.

Trafik kurallarına mutlaka uyun. Yollar boş olsa dahi yaya geçitlerinde karşıya geçmek için yeşil ışığı bekleyin.

Danimarka Seyahat Yazıları

Danimarka’nın Başkenti Kopenhag’da Gezilecek 10 Yer