Likya Turları

Çıkış Tarihi
LİKYA TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Likya Turları

Kültür turizmi yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği turlar içerisinde yer alan Likya turları oldukça kapsamlı bir bölgeyi içerisine alır. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan Likya zengin kültürel çeşitliliği ile dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistleri kendisine hayran bırakıyor. Bu alan Likya uygarlığına ev sahipliği yaparak Akdeniz Bölgesi'nin önemli kısımlarını kapsıyor. Özellikle Teke Yarımadası olarak bilinen Likya uygarlığı önemli medeniyetlerle komşuluk yapmıştır.


Bölgede bulunan antik kentler ve tarihi kalıntılar Likya’nın köklü bir geçmişe ev sahipliği yaptığının temel göstergesidir. Bu doğrultuda nim farklı mevsimlerde düzenlenen Likya turları insanların keşfetme ve merak duygusunu en iyi şekilde karşılıyor. Anadolu’nun en ilginç ve en köklü bölgelerinden biri olan Likya tarihe yolculuk yapmak isteyenlerin uğrak alanlar içerisinde yer alır.


Likya Turu Fırsatları

Dört farklı iklim özelliği ile farklı coğrafi bölgelere sahip olan Türkiye toprakları zengin bir kültüre ve mirasa sahiptir. Bu nedenle turizm gelişme göstererek farklı programlar ile insanların gezme ve seyahat etme ihtiyacını en iyi şekilde karşılıyor. Yurt içi tur fırsatları gezmek isteyenlerin en çok tercih ettiği programlardan biridir. Düzenlenen tur programları ile tatil severler farklı bölgeleri ve kültürleri yakından görme imkânına sahip olmanın yanında Likya turları ile de kültürel bir keyif yaşarlar.


Likya Turu Fiyatları

İnsan doğası gereği keşfetmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi sever. Bu doğrultuda her mevsim düzenlenen yurt içi turları farklı zaman dilimlerinde tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği turlardır. Bu konuda insanların en çok merak ettiği sorulardan biri de düzenlenen turların fiyatlarıdır. Fiyatlar turun düzenleneceği bölgeye, gün sayısına, konaklama merkezine, kullanılacak araçlara ve gidilecek şehirlere göre değişir. Erken rezervasyon ve kampanya programlarını yakından takip eden kişiler uygun tur programlarından yararlanabilir.


Yurt İçi Likya Turu Çeşitleri

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu toprakları zengin bir kültüre sahiptir. Bu nedenle farklı mevsimlerde yurt içi turları düzenlenir. Yurt İçi turları beklentileri en iyi şekilde karşıladığından dolayı zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Düzenlenen turlar içerisinde Likya turları, Karadeniz turu, GAP turları, Doğu Anadolu turu, İstanbul turu gibi tur çeşitliliği bulunur. Sizlerde bu tur fırsatlarından yararlanabilirsiniz.


Hangi Dönemde Likya Turuna Katılmak Gerekir?

Likya turuna katılmak için aslında belli bir dönem olmasa da İlkbahar ve özellikle yaz aylarında Likya Turuna katılan misafir sayısı artmaktadır. Bunun ana sebebi Likya Yolu olarak bilinen ve dünyanın en güzel ve en uzun yürüyüş yolları arasında kabul edilen, Fethiye ve Antalya arasının aynı zamanda tatil rotaları olduğu için yaz döneminde seyahat severler için tercih edilmektedir.


Likya Turunda görebileceğiniz başlıca yerler;


Panara Antik Kenti

Sidyma Antik Kenti

Xantos Antik Kenti

Pydnai Antik Kenti

Letoon Antik Kenti

Antiphellos Antik Kenti

Phellos Antik Kenti

Apollonia Antik Kenti

Aperial Antik Kenti

Simena Antik Kenti

Olympos Antik Kenti

Şeklinde sıralanabilir.


Likya Turları Seyahat Yazıları

Fethiye’de Tatil Yapmak İçin 7 NedenYaz aylarının yaklaşmasıyla beraber tatil planı yapmaya başlayanların işine yarayacak şahane bir yazı hazırladık. Pek çok kişinin yazlık evlerde dinlenerek geçirdiği dönemde siz hem tarih…


Devamı

Fethiye’de Gezilecek YerlerTürkiye’nin cennet köşelerinden biri olan Fethiye’yi anlatmak hem kolay hem zordur. Kolay diyoruz çünkü anlatılacak çok yer var. Zor olması ise şu yönden; anlatılacak yerlerin okumak yerine yaşanması gerektiğidir.


Devamı

Muğla’nın Aşk Yakası: AkyakaMuğla ili sınırları ilçesinde yer alan Akyaka, yılın dört mevsimi gidip kafa dinleyebileceğiniz bir yer. Gökova Körfezi’nin cazibesi yüz ölçümünden büyük bu kıyı ucu, niyetiniz oraya gitmek olmasa bile başınızı sağa çevirip


Devamı

Muğla’nın En Sevilen RestoranlarıBir sonraki tatilinizi Türkiye’nin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Muğla da yapacaksınız ama “ne nerede yenir” konusunda soru işaretleriniz var. Hiç endişelenmeyin çünkü bu yazımızı okuduktan sonra


Devamı

Muğla’nın Antik Yüzünü Keşfedebileceğiniz 8 YerHer ne kadar Muğla’yı Türkiye’nin en güzel sahilleri ve kıyı şeritlerine sahip olmasıyla tanısak da aslında bir zamanlar eski imparatorlukların yerleşim kurduğu bir şehir burası. Bodrum'un meşhur kalesinde…


Devamı


Muğla Yeme İçme Rehberi


Ülkemizin en uzun sahil şeridine sahip olma özelliğine sahip Muğla, 12 gözde ilçesiyle turizmin nabzını belirlerken leziz mi leziz Ege yemeklerini ve sınırlarının bir kısmının Akdeniz Bölgesi’ne ulaşması ile…


Devamı
Likya Turları Turları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Likya Turları Turuna Neden Katılmalıyım?

Likya Turu ile Akdeniz ‘deki insan yoğunluğunun az olguğu bakir denilebilecek koylarından tepelerin yamaçlarına Antik Likya uygarlığının izlerini sürebilirsiniz. “Işık Ülkesi” anlamına gelen bu Likya’nın berrak sularında yüzebileceğiniz gibi, yemyeşil doğası ve tarihten günümüze kalmış antik yapılarını da gözlemleyebilirsiniz.


Likya Turları Turları Güvenli mi?

Likya turlarını düzenlerken en çok önem verdiğimiz konu misafir güvenliğidir. Türsab üyesi A Grubu seyahat acentası olarak seyahatlerde kullandığımız otobüslerimizin 5 seneden eski olmaması, deneyimli rehberler eşliğinde seyahat edilmesi, kalınacak otellerin ve yemek yenilecek restoranların sağlıklı ve temiz olması en çok önem verdiğimiz konulardır.  


Likya Turları Turu Paketleri Kaç Gün Sürüyor?

Uçaklı ve otobüs ile Likya Turları düzenlenmektedir. Bilinirliği arttıkça her yıl onbinlerce seyahat severe ev sahipliği yapan bu bölgeye seyahatler ulaşım aracına ve döneme göre tur kapsamına göre değişmektedir. Uçaklı Likya Turları 3 Gece - 4 Gün ya da  4 Gece -  5 Gün sürerken, otobüslü Likya Turları turları 5 Gece – 6 Gün ve 7 Gece – 8 Gün olarak seçeneklerimiz mevcuttur.


Likya Turları Turu İçin En Uygun Dönem Ne Zaman?

Likya Turları Akdeniz bölgesinin ikliminin ılıman iklim olması sebebiyle kışın serin, yazında çok sıcaktır. Her mevsimde güzelce keyif alabileceğiniz Likya Turları gezinize özellikle bahar ve yaz aylarında giderseniz daha çok eğlenebilirsiniz. Yaz dönemine getirirseniz deniz, doğa ve tarih açlığınızı gidermiş olursunuz. Ayrıca eşsiz tekne turları ile mavi yolculuk da yapabilirsiniz.


Modatatil en ucuz Likya Turları Turu Fiyatlarını Nasıl Sunuyor?

Modatatil.com 8 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen firma yöneticilerinin 25 yıllık bir sektör deneyimi vardır. Dolaysıyla Likya Turları turlarından konaklama yapılacak otelin kalitesi ve uygun fiyatlı olması, otobüsün yeni ve uygun fiyatlı olması ve uçak biletlerinin uygun olması için neler yapılması gerektiğini bilirler. Aldıkları bu uygun fiyatları da siz değerli misafirlerine yansıtırlar.