İskandinavya Turları

Çıkış Tarihi
İSKANDİNAVYA TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

İskandinavya Turları: Kuzeyin Güzelliğini Keşfedin

İskandinavya turları ile Baltık, Atlantik, Norveç ve Barents denizleri ile çevrili ve İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya ülkelerini kapsayan bir kuzey Avrupa yarımadası olan İskandinavya, 770.600 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. Yarımadaya ilk defa gelenler Normanlar ve Vikingler olarak bilinirler. Ortaçağın başlarında kurulmuş bu krallıklar topraklarının yetersizliği ve verimsizliği nedeniyle denizaşırı seferler düzenleyerek çeşitli koloniler kurmuşlardır. İskandinav ülkeleri dünya savaşlarında tarafsızlık politikasını benimsemişlerdir.

Yarımadanın iklimi içeride nemli karasal ve güney bölgelerde deniz iklimine açık olduğundan, özellikle Norveç kıyılarında şiddetli yağışlar görülür ve yağış doğuya doğru giderek azalır, kuzey kesimlerde kışlar, karanlık ve soğuktur, yazlar ise serin ve aydınlık. Ortak paraları daha çok İsveç kronudur. Resmi bir dil olmamasına rağmen İsveççe, Norveççe ve Fince yaygın olarak konuşulmaktadır. Elektrik prizleri için C ve F tipi prizler kullanılmaktadır. 

İskandinavya, birçok kişi için kuzeyin masalsı güzelliğini çağrıştıran bir bölgedir. Doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri, eşsiz manzaraları ve sıcakkanlı insanları ile İskandinavya, seyahatseverlerin vazgeçilmez rotalarından biridir. Bu bölgeyi ziyaret ederek, hayatınız boyunca unutamayacağınız anılar biriktirebilirsiniz. İskandinavya turları sayesinde, bu güzel bölgeyi keşfetmek daha da kolaylaşıyor.

İskandinavya’da Gezilecek Yerler

İşte İskandinavya'da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler: 

Oslo, Norveç: İskandinavya turlarının başlangıç noktası genellikle Oslo'dur. Norveç'in başkenti, tarihi yapıları, modern müzeleri ve yeşil alanları ile dikkat çekiyor. Vigeland Parkı, Operahouse ve Munch Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Stockholm, İsveç: İsveç'in başkenti Stockholm, tarihi şehir merkezi, su kanalları, müzeleri ve barları ile ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Gamla Stan, Kraliyet Sarayı ve Vasa Müzesi en popüler turistik yerler arasında yer alıyor. 

Kopenhag, Danimarka: Renkli binaları, kanalları, tarihi yapıları ve sıcakkanlı insanları ile Kopenhag, İskandinavya'nın en canlı şehirlerinden biridir. Tivoli Bahçeleri, Nyhavn Kanalı ve Kopenhag Kalesi ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Lapland, Finlandiya: Kuzey ışıklarının en iyi izlendiği yerlerden biri olan Lapland, Finlandiya'nın en kuzeyinde yer alıyor. Lapland'ın büyüleyici doğal güzellikleri, kuzey ışıkları ve geyik çiftlikleri ile ünlüdür. 

Bergen, Norveç: Norveç'in en güzel şehirlerinden biri olan Bergen, muhteşem doğal güzellikleri, renkli ahşap evleri ve balık pazarları ile ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

Tromso, Norveç: Kuzey Işıklarının izlendiği en popüler yerlerden biri olan Tromso, Norveç'in kuzeyinde yer alıyor. Şehir merkezindeki köprüler, müzeler ve kafeler ile turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. 

Geiranger Fiyordu, Norveç: Norveç'in en ünlü fiyordlarından biridir.

İskandinavya ülkeleri, doğal güzellikleri, tarihi mirası ve modern şehirleri ile her yıl milyonlarca turisti cezbediyor. Bölgede yer alan Danimarka, Norveç, İsveç, Finlandiya ve İzlanda, kuzey ışıkları, fiyortları, buzul gölleri ve doğal parkları ile ünlüdür. Aynı zamanda, tarihi kiliseler, kaleler, müzeler ve modern yapıları ile de turistlerin ilgisini çekmektedir. 

İskandinavya ülkelerinde gezilecek yerlerin başında Norveç’in fiyortları geliyor. Ülkenin batı kıyıları boyunca uzanan Sognefjord, Hardangerfjord ve Geirangerfjord, turistlerin en sevdiği rotalardan biridir. Bölgede yer alan Briksdal Buzulu ve Kuzey Işıkları, Norveç turizminin en büyük çekim merkezlerinden biridir.

İsveç ise, tarihi yapıları, müzeleri, doğal parkları ve su kaynakları ile turistlerin gözdesi haline gelmiştir. Stockholm, İsveç’in başkenti ve en büyük şehridir. Gamla Stan adlı tarihi bölgesi, Kraliyet Sarayı, Vasa Müzesi ve Skansen açık hava müzesi, ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Aynı zamanda İsveç, göller ve kanallar arasında kurulu birçok şirin kasabaya da ev sahipliği yapar. 

Danimarka, renkli evleri, tarihi binaları ve masal diyarları ile turistlerin dikkatini çekmektedir. Ülkenin başkenti Kopenhag, tarihi ve modern yapısı ile turistlerin gözdesidir. Tivoli Bahçeleri, Little Mermaid heykeli, Rosenborg Kalesi ve Christiania gibi yerler Danimarka’nın önemli turistik yerleridir.

Finlandiya ise, Laponya bölgesi ve Kuzey Işıkları ile turistlerin ilgisini çeker. Aynı zamanda Helsinki, Finlandiya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Suomenlinna Deniz Kalesi, Katedral Meydanı, Temppeliaukio Kilisesi ve Finlandiya Ulusal Müzesi, şehrin görülmesi gereken yerleri arasındadır. 

Son olarak İzlanda, buzul gölleri, volkanik mağaralar ve doğal sıcak su kaynakları ile turistlerin ilgisini çeker. Reykjavik, İzlanda’nın başkenti ve en büyük şehridir. Blue Lagoon, Gullfoss Şelalesi, Thingvellir Milli Parkı ve Vatnajökull buzulu, İzlanda’nın en popüler turistik yerleri arasındadır.

İskandinavya turları ile bölgenin doğal güzelliklerine ulaşmak Modatatil ile mümkün. İskandinavya, birçok seyahat güzergahına girmiş güzel bir bölgedir. İster İskandinavya'yı deneyimlemekle ilgileniyorsanız, ister sadece biraz gezi yapmak isteyin yeter. 

İskandinavya’da Yemek

Dünyadaki diğer ünlü mutfaklara göre daha küçük bir mutfağa sahip olmasına rağmen, özellikle denizin yaygın olduğu bir bölge olan İskandinavya'da en çok tüketilen ürünlerin deniz ürünleri olduğu söylenebilir.

Bölge için İskandinavya turları  geniş bir coğrafyaya yayılmasından dolayı ringa balığı ve somon balığı ile ünlüdür, ayrıca tavuklu, hindili, dumanlı domuz eti yemekleri İskandinav Yarımadası'nın en popüler yemeklerinden biridir. Genellikle garnitür olarak servis edilir. Ringa balığını da denemeden dönmeyin! Yurt dışı turları fırsatlarından yararlanmak için iletişime geçebilirsiniz.