Hırvatistan Turları

Çıkış Tarihi
HIRVATİSTAN TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Hırvatistan Turları ve Fiyatları

Hemen yanı başımızda, mükemmel sahilleri, ihtişamlı tarihi yerleri ve el değmemiş doğal alanlarıyla kelimenin tam anlamıyla cennetten bir köşe Hırvatistan… Sıcakkanlı insanları, zengin ve çok çeşitli yemek kültürü, eğlencenin zirvelerde olduğu gece kulüpleri ve uygun fiyatlı konaklama tesisleriyle yılın dört mevsimi boyunca tercih edilebilecek bir tatil yeri. Yaz döneminde denize girmek ve yeni insanlarla tanışmak isteyenlerin buluştuğu Hırvatistan’da başka neler yapılıyor? Hırvatistan’ın en ünlü tatil destinasyolarında keyifli bir tura çıkmaya hazır olun!

Hırvatistan Turu ile Gezebileceğiniz Yerler

Eğlencenin Merkezi: Dubrovnik

Hırvatistan’ın en popüler tatil yerlerinden biri olan Dubrovnik, Adriyatik Denizi’nin nefes kesen manzaralarını çılgın partilerle harmanlayabileceğiniz bir yer. Beyaz taş evleriyle Orta Çağ’dan kalma bir mimariye sahip Dubrovnik yüzölçümü olarak küçük bir yer olabilir ama burada yapılacak şeyler çok büyük. Öncelikle denize girmek isteyenler, Banje Beach ismini bir kenara not alsın. Buranın kumsalı inanılmaz güzel, bizden söylemesi Dubrovnik’te yapılacak şeylerden biri de şehir içinde yürüyüşlere çıkmak. Burada sosyal medya için harika fotoğraf karelerinin yanı sıra dinlenecek birçok hikaye ve keşfedilecek birçok yer var. Dünyanın en eski eczanelerinden birini görmek isterseniz St. Saviour Kilisesi’ni ziyaret edin ve içeride hala faal olan eczane yetkilileriyle sohbet edin. Gece hayatın yakından deneyimlemek isterseniz de Club Culture Revelin mekanını ziyaret edebilirsiniz.

Dalmaçya Kültürünü Tanımak İsteyenlere: Split

Çoğunlukla civardaki adalara geçmek için uğranılan Split, insanı gitmek istediği yerden vazgeçirip burada kaldıracak kadar güzel bir şehir. Hırvatistan’ın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Split, tarihi yapılarının yanı sıra gece hayatı ve keyifli plajlarıyla da oldukça ilgi çekici bir yer. “Split gezisinde ne yapılır?” diye merak edenler, öncelikle Diocletian Sarayı ve Etnografya Müzesi’ni görmeli. Split, muazzam yemek kültürü ile de bilinen bir şehir. Roma, Yunan, İtalyan, Fransız ve Türk mutfağının bir karışımı olarak düşünebileceğimiz Split mutfağında, damaklara bayram ettiren deniz ürünleri tarifleri mevcut. Villa Spiza ve Bajamont isimli restoranlar, Split’te gurme turuna çıkanların uğrak noktaları arasında.

Plitvice Gölleri

Hırvatistan, koruma altına aldığı el değmemiş doğasıyla da tabiat tutkunlarını bir araya getiren ülkelerden. Mesela UNESCO tarafından korunan ve ulusal bir doğal park olan Plitvice Gölleri, doğa aşıklarını büyüleyecek potansiyele sahio. Burada yapılan doğa yürüyüşleri, hem bedeni hem de ruhu öyle bir dinlendiriyor ki insanı adeta bambaşka bir kişiye dönüştürüyor. Plitvice Gölleri’nde başka ne yapılır diye merak ediyorsanız, nehir turlarına katılmak iyi bir alternatif olabilir. Geleneksel teknelerde yapılan bu turlar, doğal güzelliklerin farkına varmak ve yeni insanlarla kaynaşmak için ideal.

Tarihi bir Keşif: Pula

Hırvatistan’ın Istrian Adası’ndaki küçük bir kent olan Pula, bölgenin en eski yerleşim yerlerinden bir diğeri. Bulunduğu konum itibariyle Romalılardan Cenevizlilere, Venediklilerden Avusturya-Macaristan İmparatoluğu’na kadar birçok kültürün imazını taşıyan Pula’da gezip görülecek yerlerin sayısı bir hayli fazla. Pula’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri, şehrin arenası olarak bilinen kolezyum. Roma zamanlarının ünlü amfitiyatrolarından biri de burada yatıyor. Pula Arena, kesinlikle göz alıcı bir yer. Şehrin tarihi ve kültürel dokusu konusunda biraz daha keşif yapmak isteyenler, Arkeoloji Müzesi’nde oldukça ilginç bilgiler elde edebilir. Şehrin popüler kültürünü tanımak isteyenlerin rotası ise Karlo Rojc olmalı. Eski zamanlarda bir askeri okul olan bu yapı, günümüzde müzik ve sanat kolektiflerinin buluşma noktası konumunda.

Game of Throne Burada Çekildi: Lokrum

Hırvatistan’da eski zamanlardan kalma, her geleni kendine hayran bırakan çok sayıda görkemli kale var. Bunlardan bir kısmı Duvrovnik’te, bir kısmı Split’te, diğerleri ise ülkenin bütününe yayılmış durumda. Game of Thrones çekimlerinde geçen kalelerin birkaç tanesi, Hırvatistan sınırları içerisinde. Dizide Qarth şehri olarak bildiğimiz yer ise Lokrum Adası. Burası Orta Çağ’dan kalma evleri ve müthiş doğasıyla pek meşhur. “Lokrum Adası’na nasıl gidilir?” diye merak edenler, Dubrovnik üzerinden kalkan tekne seferlerini inceleyebilir. Bu teknelerle Lokrum Adası’na 15 dakika içerisinde varabilirsiniz.