Meksika Turları

Çıkış Tarihi
MEKSİKA TURLARI LİSTELENİYOR
 • EKSTRALAR DAHİL

  Meksika-Guatemala-Honduras Turu 10 Gece 12 Gün Thy Ile

  Meksika - Guatemala - Honduras Turu Modatatil.com 'da. Orta Amerika da Maya uygarlığının kalbine gidiyoruz.
  12 Gün
  Ucak
  4.390$
  Detaylar


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Meksika Turları ve Gezi Fiyatları

Meksika denilince aklımıza genellikle Amerikan filmlerinde olan kanunların esnek olduğu bir ülke geliyor. Her ne kadar buraya seyahat etme isteğiniz olsa bile içinizde küçük endişeler varsa, hemen şüphelerinizi bir kenara atın. Yazının devamını okuduğunuzda bu rengârenk ülkede ne kadar çok ve farklı eğlence imkânınız olduğunu görecek ve aklınızdaki bütün karanlık noktaların aydınlandığını fark edeceksiniz.

Meksika da Gezilecek yerler

Meksika’nın harika bir doğaya sahip olduğunu biliyorsunuz. Bunun yanı sıra neredeyse Milattan Önce 10 bin yılında kurulan ve hala daha çözülemeyen birçok gizemli olaylara ev sahipliği yapan Maya medeniyetinin beşiği. Meksika’ya gittiğinizde öncelikle Maya Riviera bölgesine giderek harika deniz, kumsal, güneş üçlüsünün tadını çıkarmalısınız. Özellikle üç plajdan turistlerin en çok dikkatini çeken Plaja del Carmen, turkuaz suların, beyaz kumsalın harika uyumu ile aklınızdan uzun süre silinmeyecek. Maya medeniyetinin en önemli yapılarından olan Chichen İtza veTulum harabelerini mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Şayet UNESCO Kültürel Mirası olan piramitler uygarlığımızla ilgili daha açığa kavuşmamış birçok bilgiyi kendinde barındırıyor. 13. yüzyılda mimarisine ait Tulum şehri harabelerinden Karayıp denizi manzarasını izlemeyi unutmayın. Trenle yolculuk yaparak Amerika ile sınırda bulunan Copper Kanyonu’nu görebilirsiniz. Amerika’daki Grand Kanyon’a benzerliği ile dikkat çeken Copper Kanyonu’nun yemyeşil doğasını sadece trenle değil, dilerseniz at belinde veya bisikletle de keşfedebilirsiniz. Meksika’nın kültürel varlığının tezahürü olan Ciudad de Mexico’da ise hükümet binası, müzeler, 16. yüzyılda yapılmış olan binaları görebilirsiniz. Ciudad de Mexico’da aslında Meksika’nın koloni geçmişi ile karşılaşacaksınız.

 Meksika da Yapılabilecek Aktiviteler

Meksika’da her yaş grubuna ait turistlerin yapabileceği çeşit çeşit aktivite imkânları sunuluyor. Deniz canlılarına, su altı dünyayla ilgileniyorsanız, Maya Riviera’da dalış yapabilirsiniz. Karayip Denizi’nde yunuslar ve vatoz balıkları ile yüzmek ise sizin için unutulmaz bir tecrübe olacak. Deniz kıyısında yatmak, kumsalda güneşlenmekten sıkıldığınızda ise Cozumel ormanlarında jeeplerle keşfe çıkabilirsiniz. Yemyeşil doğada 2,5 saat süren ATV turlarına katılarak çevreyi dolandıktan sonra mercan mağaralarında daha önce tanıklık etmediğiniz güzelliğine hayran kalacaksınız. Hayatınıza heyecan katmak istiyorsanız kanopi aktivitesi ile Cancun ormanlarını bir de yukarıdan seyretme fırsatınız olacak. Kuzey Amerika’nın en büyük kanopisinde bir taraftan adrenalin artışını damarlarınızda hissederken, bir taraftan da uzanıp giden manzaranın büyüsüne kapılacaksınız.

Meksika Yeme içme Kültürü

Meksika kültürünü yakından tanımak istiyorsanız, mutfağının kapısını aralamanız şart. Zaten Meksika mutfağı dünyanın birçok yerinde oldukça meşhur ve bu harika lezzetleri vatanında tatma fırsatını kaçırmamalısınız. Pambazo ekmeğinden yapılan kırmızı guajillo şili soslu sandviç şehri keşfederken acıktığınızda ayaküstü yiyebileceğiniz ünlü bir fastfood. Dana, domuz eti ya da karidesten yapılan, farklı sebzelerle süslenen fajita ise damağınızda asla unutamayacağınız bir tat bırakacak. Tuno tostados denilen, avokado, mısır, yeşil soğan ve ton balığın beraber pişirilerek hazırlanmasından ortaya çıkan enfes lezzeti Meksika’nın birçok restoranlarında bulabilirsiniz. Deniz ürünleri tüketmek istiyorsanız EL Caguamo’ya gitmenizi öneriyoruz. Taqueria El Guero’da ise bir çeşit güveç yemeği olan Guisdos’u mutlaka denemelisiniz. Meksika halkı oldukça neşeli ve eğlenmeyi seven bir millet olarak çok fazla ve çeşitli alkollü içecek seçeneğine sahip. Özellikle meyveli margaritalardan içtiğinizde daha önce içmiş olduklarınızdan ne kadar farklı ve lezzetli olduklarını fark edeceksiniz.  Meksika’nın ünlü tekilaları ise en az bir sene bekletildikten sonra daha sert ve koyu bir kıvama ulaşıyor. Eğer alkollü içecek istemiyorsanız o zaman pirinç ve tarçın karışımından yapılan Aguas Frescas sipariş vererek yeni lezzetler denemeye başlayabilirsiniz.

Meksika da Ulaşım

Maalesef Meksika’ya Türkiye’den direkt uçuşlar mevcut değil. Bu yüzden aktarmalı uçuşları tercih etmeniz gerekecek. Türk Hava Yolları dâhil birçok başka ülkeye ait hava yolu şirketleri bu hizmeti sunuyor. Genellikle 18-22 saat arasında süren yolculuklar aktarma yaptığınız ülkedeki bekleme saatine göre değişiyor. Havaalanından merkeze ise çok kalabalık olmasına rağmen metro kullanarak ulaşabilirsiniz. Taksi kullanacağınız takdirde fiyat olarak metrodan daha çok ödeyeceğinizi göz önünde bulundurun.