Buenos Aires Turları

Çıkış Tarihi
BUENOS AİRES TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Buenos Aires Turları ve Fiyatları

Buenos Aires Turları sayfamızdan Arjantin’in başkenti Buenos Aires hakkında en güncel bilgileri, şehir kültürünü ve gezilecek yerleri bulabilirsiniz. Ayrıca en uygun fiyatlı Buenos Aires turu seçenekleri arasından zaman ve müsaitlik durumlarını kontrol ederek kendinize en uygun Buenos Aires turu için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Modatatil üzerinden rezervasyon yapacağınız Buenos Aires Turları için uygun ödeme koşulları ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Buenos Aires Hakkında

2 Şubat 1536 yılında Liman kenti olarak kurulan Buenos Aires, Arjantin’in başkenti ve Güney Amerika’da yer alan en büyük ikinci kenttir.

Şehir genelinde ılıman iklim görülmesi de yerleşim yeri olarak tercih edilmesinde büyük bir etken olmuştur. Şehir geneli İspanyol ve İtalyan halkına ev sahipliği yapsa da azınlık olarak farklı etnik kökenleri de bünyesinde bulundurmaktadır.

Buenos Aires de Gezilecek Yerler

Farklı yapısı ve kültürel olarak da dikkat çeken Buenos Aires’de gezilecek yerler arasında Teatro Opera,  Buenos Aires Latin Amerika Sanat Müzesi, Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Basílica del Santísimo Sacramento, Metropolitana Katedrali, Recoleta Mezarlığı, Barolo Sarayı, Pembe Evler, Aires Dikilitaşı, Buenos Aires Şehir Katedrali ilk sıralarda yer almaktadır.

Buenos Aires de Ne Yenir?

Buenos Aires Arjantin’in başkenti olarak bu bölgede ki yöresel yemekleri de bulabileceğiniz bir kenttir. Buenos Aires’de özellikle yemeniz gerekenler arasında Asado isimli biftek etinden yapılan yemeği, Latin mutfağına özgü olarak yapılan The bife de lomo’su, Empanada isimli bizdeki poğaça ya benzer hamur işi kahvaltılığı, Dulce de leche isimli krem karamele benzeyen tatlısı ve bu bölgeye özgü Mate çayı tatmanız gerekenler arasında yer almaktadır.

Buenos Aires Havalimanı

Buenos Aires hizmet veren iki adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlar Aeroparque Jorge Newberyyer Buenos Aires ve Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı’dır.

Aeroparque Jorge Newberyyer Buenos

İç hat uçuşlarınun gerçekleştirildiği havalimanı Belediye Başkanı Carlos Noël tarafından 1925 yılında planlanarak 1945 yılında tamamlanmış ve hizmete açılmıştır.

Ministro Pistarini Uluslararası Havalimanı

Buenos Aires’in 22 kilometre mesafe dışında kurulan havalimanı uluslararası alanda hizmet veren havalimanıdır. 2007 yılında Skytrax tarafından düzenlenen ankatte en iyi havaalanı bölgesi olarak seçilen havalimanına ulaşım raylı sistemler ve kara yolu ile sağlanmaktadır.

Buenos Aires Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Buenos Aires uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında yer alaln Türk Hava Yolları İstanbul üzerinden direk uçuş gerçekleştirmektedir. Ayrıca Dünya’nın farklı kıtalarından Buenos Aires’e Aerolíneas Argentinas, Aeroméxico, Air Canada , Air Europa, Air United Airlines, American Airlines, Avianca, British Airways, Delta Hava Yolları, Emirates,Iberia,KLM, LAN Havayolları, Lufthansa, Qatar Airways içinde yer aldığı 2’den fazla hava yolu Buenos Aires’e uçuş gerçekleştirmektedir.