Küba Turları

Çıkış Tarihi
KÜBA TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Küba Turu 2024’te Modatatil İle Gezilir

Küba, Karayipler'in büyüleyici bir adasıdır ve dünyanın en ilginç destinasyonlarından biridir. Tarihi mimarisi, canlı kültürü, eşsiz doğası, lezzetli yemekleri ve canlı müzik sahneleri ile Küba, turistler için gerçek bir cennettir. Küba turları, adanın en güzel noktalarını keşfetmenin harika bir yoludur.

 

Küba turları dendiği zaman kişiler oldukça fazla heyecanlanır. Dünya’nın en merak edilen ülkeleri arasında bulunan plajlarıyla ünlü Küba Sosyalist Cumhuriyeti ziyaretçilerine muhteşem bir tatil fırsatı sunmaktadır. Küba günümüzde komünizmle ün salmış bir ülke güdümündedir. Fidel Castro ve arkadaşlarının gerçekleştirmiş olduğu devrimin izlerini Küba turları kapsamında siz de görebiliyorsunuz.

 

Küba’nın başkenti Havana gezilip görülmesi gereken yerler listesinde birinci sırada yer almaktadır. Plaze de la Katedrali bölgenin en önemli mimari harikaları arasında bulunmaktadır. Plaze de Armas meydanında muhteşem bir yürüyüş turuna kişiler çıkabilmektedir. Küba resmi dili İspanyolca olan bir ülkedir. Dolayısıyla bu ülkede İngilizce konuşmak sizlere pek de fayda sağlamayacaktır.

 

Küba Turları Ne Zamana Gerçekleşiyor?

Küba turları genellikle yaz aylarında gerçekleşen turlar olarak ön plana çıkmaktadır. Küba’nın iklimi incelendiğinde sıcak bir iklim bölgesi olduğunu anlayabiliyoruz. Dolayısıyla Küba’ya gidilmesi gereken en güzel mevsim yaz mevsimidir. Aynı zamanda bu dönemde Küba’da denize girmenin de deneyimini yaşayabileceksiniz. Küba turları kışında nadir olarak gerçekleşiyor.

 

Tur şirketleri bu konuda sizlere geniş kapsamlı bir hizmet deneyimi sunmaktadır. Küba’ya gitmek isteyen kişilerin Küba vizesi almaları şarttır. Küba vizesi alımı ise oldukça zorlu bir süreci teşkil etmektedir. Dolayısıyla bu süreçte profesyonel bir vize acentesinden hizmet alınması oldukça önemli bir oluşumu temsil etmektedir.

 

Küba Turları Pahalı Mı?

Küba dünyanın en çok merak edilen ülkeleri arasında ilk 10 sırada yer almaktadır. Küba’yı bu kadar özel yapan en önemli etmenlerin başında devrim ülkesi olması gelmektedir. Devrimin izlerini Küba’da net olarak görebileceğiniz gibi ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dair izleri de Küba’da görebilirsiniz. Küba turları pahalı bir tur çeşidi olarak ön plana çıkmaktadır. Turlar havayolu ulaşımıyla gerçekleşiyor. Dolayısıyla binlerce kilometreye yapacağınız bir seyahat oldukça pahalıya patlayabiliyorlar.

 

Ülkenin resmi dili İspanyolca para birimi ise Küba pezosudur. Küba’da yaşam oldukça aktif ve hızlıdır. Gece hayatıyla da ön plana çıkan bu ülkede muhteşem bir tatil fırsatı yaşayabilirsiniz. Küba turları sayesinde kaliteli bir tur fırsatından yararlanabilirsiniz.

 

Küba, yıllar boyunca değişen tarihi olaylardan etkilenmiş bir ada olarak tarihsel bir zenginliğe sahiptir. Küba'nın başkenti Havana, tarihi mirasının en yoğun olduğu yerdir. Şehir, Kolonyal dönemden kalan rengarenk binaları ve dar sokakları ile bir açık hava müzesi gibidir. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Havana, tarihi Katedral Meydanı, Capitolio, Morro Kalesi ve Ernest Hemingway'in evi gibi önemli turistik yerleri ile ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır.

 

Küba'nın doğal güzellikleri de ziyaretçileri cezbeder. Varadero Plajı, dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilir ve kumsalları, berrak suları ve renkli mercan resifleri ile ünlüdür. Trinidad şehri, dağların eteğinde yer alır ve şelaleler, nehirler ve muhteşem manzaralarla çevrilidir. Küba'nın doğal parkları da görülmeye değerdir, özellikle Viñales Vadisi, eşsiz çiftlik evleri, kireç taşı kayaları ve dünyaca ünlü puroları ile ünlüdür.

 

Küba mutfağı, adanın karışık tarihi ve kültüründen etkilenerek zengin bir çeşitlilik sunar. Küba yemekleri, Latin, Afrika ve İspanyol mutfaklarından etkilenir. Mojitolar, Cuba Libre, piña colada ve Daiquiri gibi kokteyller ise Küba'nın meşhur içecekleri arasında yer alır.

Küba, dans, müzik ve sanat açısından da ünlüdür. Küba müziği, salsa, rumba, cha-cha ve mambo gibi hareketli ritimleriyle dünya çapında üne sahiptir. Küba dansı, renkli kostümleri ve hızlı ayak hareketleriyle ünlüdür. Küba'nın sanatı, devrim sonrası dönemde özgün bir kimlik kazandı ve mural sanatı, graffiti ve sokak sanatı gibi birçok türde üretim yapılır.

 

Küba, tarihi ve kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri, eşsiz mutfağı ve renkli müzik sahneleri ile turistleri kendine hayran bırakmaktadır.

 

El Nicho Şelaleleri, Trinidad'da görülebilecek bir diğer doğal güzellik. Bu bölge, yemyeşil ormanlar ve muhteşem manzaralar sunan sıradışı bir doğal alan. Şelaleler, turkuaz rengi sularıyla biliniyor ve ziyaretçilerin yüzmesi için de uygun bir yer.

 

Küba'nın güney sahilindeki Cienfuegos, ülkenin en güzel liman kentlerinden biridir. Şehrin tarihi merkezi, UNESCO tarafından dünya mirası olarak ilan edilen bir dizi yapıya ev sahipliği yapıyor. Şehirde ayrıca ünlü Terry Tiyatrosu ve Cienfuegos Deniz Bilimleri Müzesi gibi turistik yerler de bulunuyor.

 

Küba'nın doğusunda yer alan Santiago de Cuba, ülkenin en önemli kültürel merkezlerinden biridir. Şehir, ülkenin en ünlü müzik türü olan salsa müziğinin doğum yeridir. Şehirde ayrıca Morro Kalesi ve kültürel açıdan zengin bir müze olan Bacardi Müzesi de ziyaret edilebilecek yerler arasındadır.

 

Küba'nın batısındaki Pinar del Rio, ülkenin en önemli tütün üretim bölgesidir. Bölgede tütün tarlaları ve dünya çapında ünlü puro üreticilerinin fabrikaları ziyaret edilebilir. Ayrıca bölgede doğal güzellikler arasında ünlü Vinales Vadisi de yer almaktadır.