Kuala Lumpur Turları

Çıkış Tarihi
KUALA LUMPUR TURLARI LİSTELENİYOR
 • VİZESİZ

  Endonezya - Malezya - Bali Turu Thy Ile 9 Gece 11 Gün Jktdps

  Endonezya - Malezya - Bali Turu Türk Hava Yolları İle Tüm Ekstra Turlar , Çevre Gezileri Dahil 9 Gece 11 Gün Moda Tatil.com 'da.
  11 Gün
  Ucak
  2.710$
  Detaylar
  EN YAKIN: 12 Ağustos


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Kuala Lumpur Turları ve Fiyatları

Modatatil ile Kuala Lumpur Tatili Turları size hayalinizdeki egzotik Kuala Lumpur balayı tatilini vaat ediyor. Hem en uygun fiyatlarla Kuala Lumpur’un muhteşem yerlerini keşfedip hem de sevdikleriniz için güzel anılar biriktirebilirsiniz. Üstelik anlaşmalı banka kredi kartı ile Modatatil.com üzerinden rezervasyon yapacağınız Kuala Lumpur Turu için uygun ödeme seçeneği de mevcut.

Kuala Lumpur Hakkında

Kuala Lumpur, 1857 yılından itibaren Gombak ve Klang nehirleri kıyısında kurulan Malezya’nın başkentidir.  Kuala Lumpur resmi olarak KL kısaltmasıyla da bilinmektedir.

Güneydoğu Asya bölgesinde yer alan Kuala Lumpur, metropol bir kent olmasının yanı sıra ülkenin en kalabalık şehirlerinden birisidir. Farklı etnik yapıların bir arada bulunduğu kentte Hint kültüründen, İslam kültürüne kadar farklı kültürü bünyesinde barındırmaktadır.

Nehir kıyısında yer almasından kaynaklı verimli topraklara sahip olması ve tarihi yapıların çokluğu da bu kentin siyasi yapısından da farklı olarak turizmin de gelişmesine olanak sağlamıştır.

Kuala Lumpur da Gezilecek Yerler

Kuala Lumpur’da şehrin simgesi olan ve şimdiye kadar yapılan Dünya’nın en yüksek binalarından olan Petronas Kuleleri ve Menara Kulesi görülmesi gereken yerler arasındadır. ayrıca Gezilecek yerler arasında İslami Sanatlar Müzesi’ de İslam inanışında sanat anlayışını çok net bir şekilde ortaya seren örneklerini barındırdığından Kuala Lumpur’da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bunlara ek olarak farklı balıkların ve türlerin yer aldığı en büyük akvaryumlardan Aquaria, alışverişin merkezi olan Pavilion KL, mimarisi ile dikkat çeken Sultan Abdul Samed Binası, Dünya’da ki sayılı tekstil müzelerinden olan Kuala Lumpur Teksitil Müzesi,  St Mary's Katedrali ve Hint mahallesi olan Masjid India Kuala Lumpur’da gezilecek yerler arasındadır.

Kuala Lumpur da Ne, Nerede Yenir?

Kuala Lumpur’da birçok deniz ürününden yapılma yemeği tadabilirsiniz fakat aha çok tropikal meyveleri ile bilinen şehirde farklı lezzetlerdeki muz,  Jak meyvesi, yıldız meyvesi olarak da bilinen Karambola deneyebilirsiniz. Et, balık ve tavukların toprak kaplar içinde pişirilmesiyle yapılan Tanduri ve zencefilli ve pilav ile beraber sunulan Hainan usulü tavuk da Kuala Lumpur’da deneyebileceğiniz yemekler arasında yer almaktadır.

Kuala Lumpur Havalimanı

Kuala Lumpur Havalimanı, uluslararası alanda hizmet veren önemli bir sınır kapısı görevindedir. Şehir merkezinden 45 kilometre mesafede 1998 yılında sivil havacılığa açılan havalimanına günümüzde 25’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirmektedir. Dünya üzerinde 50’den fazla noktaya uçuşun gerçekleştirildiği Kuala Lumpur Havalimanı’na uçuş gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken Modatatil.com üzerinden seyahat rotanıza göre Kuala Lumpur uçak bileti sorgulaması yapmak ve seçtiğiniz bileti online olarak kredi kartınızla satın almaktır. Daha detaylı bilgi için blog bölümümüze göz atabilirsiniz.

Kuala Lumpur da Ulaşım

Kuala Lumpur’a hava yolu ile ulaşımda Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Ayrıca KLIA Ekspres tren hattı aracılığıyla da kara yoluna alternatif olarak şehir merkezine kadar ulaşım sağlanabilmektedir.  Kuala Lumpur şehir içi ulaşımda ise otobüs, taksi, metro, banliyö tren ve havaray kullanılmaktadır. Demir yolu ile ulaşımda şehrin ana ulaşım noktası KL Sentra İstasyonud’dur.