GEMİ - CRUISE

Çıkış Tarihi
GEMİ - CRUISE LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Cruise Turları

Gemiyle seyahat anlamına gelen Cruise turlarının hayalini kurmayan yok neredeyse. Kimisi "bana piyangodan para çıksın ilk işim gemiyle dünyayı gezeceğim" der, kimi de para biriktirip gezmek istediği birden fazla ülkeyi aynı seyahatta görebilmenin hayali ile cruise turlarını araştırır.  İster hayal kuruyor olun, isterseniz de gemi turları için para biriktiriyor olun, turları inceleyerek farklı kültürleri bir arada yaşayabilirsiniz. İşte en popüler cruise turları:

 • En Popüler Gemi Turları

Yunan Adaları

Türkiye’de ekonomik ve yakın olması sebebiyle en çok tercih edilen rotalardan biri, Yunan adalarıdır. 3 günden 1 haftaya kadar, Santorini, Mykonos, Sakız, Rodos, Sisam, Sömbeki, Batnaz, Berre ve Taşoz gibi Yunan adalarının dolaşıldığı bu gemi turları sayesinde Yunanistan’ın birçok yerini keşfedebilir, hem denizde hem karada olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Norveç Fiyordları

En popüler gemi - cruise turlarından biri olan bu turla, Kuzey Avrupa'nın soğuk ama en şirin ülkesi Norveç ve Kuzey Avrupa bölgesinin önemli limanlarına uğrayarak farklı ülkeleri görebilir, ve birkaç saatliğine de olsa gezebilirsiniz. Bergen, Aalesund, Kopenhag gibi Danimarka, Norveç limanlarını gezerken eğlenceli, değişik kültürlerle buluşma fırsatını kaçırmamalısınız. 

Akdeniz Gemi Turları

Ülkemizde, özellikle Akdeniz cruise turları, birden fazla liman, birden fazla dil ve değişik kültür ile en popüler turlardan biridir. Tur şirketlerinin Akdeniz’de envaiçeşit cruise turu rotası var. E haliyle siz de bu seçenekleri değerlendirmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Akdeniz gezisi için size tavsiyemiz, uzun dönem yani 14 -15 günlük seçenekleri değerlendirmeniz. Böylece birden fazla ülkeyi aynı gezide görebilme şansı elde edebilirsiniz.

Baltık Başkentleri Gemi Turu

Baltık özellikle tarihi dokusu ile ilgi çeken bölgelerdendir. Litvanya’nın başkenti Vilnius,  Letonya'nın başkenti Riga, Estonya'nın başkenti Talinn, Finlandiya'nın başkenti Helsinki gibi başkentleri gezebileceğiniz Baltık turları, son dönemlerde özellikle kış ve ilkbahar aylarında tercih ediliyor.

Uzakdoğu Gemi Turları

Uzakdoğu ülkeleri, hem kültürü hem kendine has gelenek ve görenekleriyle Türk insanının görmek istediği ülkeler arasında daima yer alır.  Ancak gemiyle seyahat ederek bunu gerçekleştirmek belki bazılarının gözünü korkutabilir, ancak yine de Uzakdoğu'da göreceğiniz birden fazla liman sizi tatilinizden oldukça keyif almanızı sağlayacak.

Neden Gemi Turları?

 • Deniz üzerinde süzülerek giden bir gemide olmak, hem de ihtiyacınız olan her şeyin elinizin altında olması gemi turlarını vazgeçilmez kılıyor.
 • Tek bir ulaşım ile tek seferde birden fazla ülke görmek, her sabah kalktığınızda gözlerinizi bir başka ülkede açıyor olmak, kahvaltınızı veya öğle yemeğinizi yedikten sonra limandan şehre inip alışveriş yapmak, yeni kültürler keşfetmek, gerçekten de anlatılmaz yaşanır cinsten bir deneyim. 
 • Yorulmadan gezmek iyidir. İstediğiniz zaman uyumak, dinlenmek, istediğiniz zaman aktivitelere katılmak, okumak, güvertede gezmek, sonra da hiç yorulmamış gibi başka bir şehri keşfetmek gemi turlarının en önemli, hatta belki de en cezbedici özelliği.
 • Tatillerin maalesef ki tek dezavantajı bavul toplayıp bavul boşaltmaktır. Tatilde gittiğiniz her şehirde yerleştiğiniz otelde, bavul aç bavul topla derdiniz cruise turlarında olmaz. Eşyalarınızı bir ev rahatlığını bulabileceğiniz kamaranızda muhafaza edersiniz. Gönül rahatlığı ile uğradığınız limanda şehirleri gezebilirsiniz. Ama siz yine de tura çıkarken seyahat sigortanızı yaptırmayı unutmayın.
 • Cruise turlarının en büyük avantajı, şehirler, limanlar arası zamanlarda istediğiniz gibi gemide eğlenebiliyor olmanız. Çocuklarınız için oyun alanlarından tutun da casinolar, havuzlar, tiyatro ve sinema etkinliklerine kadar keyifli vakit geçirebileceğiniz onlarca farklı yer var. Tatilden maksimum düzeyde yararlanabilirsiniz.
 • Cruise gemi seyahatlerinde dünya mutfaklarına özgü leziz yemeklerin ve kaliteli, kusursuz hizmetin tadını çıkarabilirsiniz. En lüks otelleri bile aratmayan hizmeti bir gemide almaksa bambaşka bir haz. Uluslararası zengin mutfakları deneyimleyerek cruise turu tatilinize farklılık katmayı unutmayın!
 • Gemilerde genellikle duty free mağazaları bulunur. Gümrüksüz alışveriş yaparak çok uygun fiyata dilediğinizi alabilirsiniz.
 • Cruise turları için bir diğer önemli bir etken de erken rezervasyon ile hem siz daha hesaplı bir tatil yapabilir, hem de aynı tur paketi içinde göreceğiniz ülkelerle birçok kültürle tanışabilirsiniz.
 • Cruise turları, balayı çiftleri veya yıldönümlerini kutlayanlar için kesinlikle dört dörtlük bir seçim.
 • Cruise turları düzenleyen şirketlerinin her biri alanında uzman seyahat danışmanları olduğu için kişiye özel seyahat danışmanlığı hizmetinin yanı sıra seyahatten önce vize alınması gereken ülkeler için misafirlere ücretsiz veya ücretli danışmanlık hizmeti de sunulur. Seçeceğiniz cruise turu rotasına göre vize işlemlerinizin önceden kolaylıkla tamamlanması da yorulmadan, fazla zaman harcamadan birçok ülkeyi zahmetsiz görmenizi sağlıyor.