Lapland Turları

Çıkış Tarihi
LAPLAND TURLARI LİSTELENİYOR
 • ERKEN REZERVASYON

  Kuzey Işıkları Lapland Turu 8 Gece 9 Gün Thy Ile

  Kuzey Işıkları Lapland Turu 8 Gece 9 Gün Türk Hava Yolları ile Modatatil.com 'da. Kuzey Işıklarını yerinde görmek için Lapland Turları uygun fiyatlarla sitemizde.
  9 Gün
  Ucak
  2.049$
  Detaylar


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Lapland Turu

 

Lapland turlarımız arasından kendinize en uygun Lapland – Laponya turunu bulun. Laponya ‘ya 3 gece den 9 gece ye kadar farklı onlarca turumuz ile Kuzey ışıklarını en güzel görülebilecek yerlerden izleme imkânını yakalayın.

 

Lapland turları, kuzeyin vahşi doğası ve sıradışı atmosferiyle ünlü bir seyahat destinasyonudur.

 

Lapland, kuzey Avrupa'nın en büyüleyici yerlerinden biri. Özellikle kış muhafazaları için bir cennet haline gelir. Lapland turu, Kuzey Kutbu'nun devam etmesi, kızak köpekleri ile gezinti, kar motorları ile safari, buz balıkçılığı, kano, daha birçok aktivite sunar. Bu turlar, özellikle çocuklu yuvalar için de popülerdir çünkü Santa Claus Village vb diğer Noel'leri gittikleri için unutulmaz bir deneyim sunar.

 

Lapland (Laponya), Finlandiya, Norveç, İsveç, Rusya ve Kuzey Kutbu'nun kuzey kesiminde bulunan bir bölgedir. Bu bölge, özellikle kışları karlı manzaraları, Kuzey Işıkları ve kış sporları ile ünlüdür. Lapland, aynı zamanda geleneksel Sami topraklarında bir bölgedir.

 

Lapland'ın tarihi, Sami halkı bölgesi binlerce yıl önce yaşadığı zamanlara kadar yaşıyor. Sonrasında İsveç, Finlandiya, Norveç gibi ülkelerdeki bölgelere girdi. Lapland, tarih boyunca tarım, madencilik,ormancılık gibi çeşitli sektörlerde önemli bir rol oynadı.

 

Bugün, Lapland, Kuzey Işıkları izleme, kızak köpekleriyle gezi, kar motorlarıyla gezinti, kayak yapma, buz balıkçılığı gibi birçok turistik etkinlik sunmaktadır. Laponya'nın en ünlü gezilecek yerleri arasında Kuzey Kutbu, Noel Baba Köyü, Rovaniemi, Levi Kayak Merkezi ile Abisko Milli Parkı bulunmaktadır.

 

Lapland ayrıca geleneksel Sami yemekleriyle de ünlüdür. Bu yemekler arasında ren geyiği eti, Somon Balığı ve Laponya virüsü bulunur. Ren geyiği eti, bölgede yaşayan Sami topluluğu tarafından uzun yıllar tüketilmektedir. Lapland mutfağının vazgeçilmez bir parçasıdır. Laponya çorbası, sebzeler, patates, ren geyiği eti, krema gibi malzemelerle yapılan bir çorbadır. Bu yemekler Lapland ziyaretleri sırasında tadılması gereken lezzetler arasında.

 

Lapland, kış aylarında sert hava koşulları ile karşılaşılabilir. Bu nedenle, pijamaların Lapland turuna gitmeden önce sıcak, dayanıklı kıyafetleri almaları önerilir. Ancak Lapland, hayatta kalmak sert hava koşullarına rağmen, muhteşem manzaraları, kendine özgü hareketleri, geleneksel kültürü ile yurttaşlar için vazgeçilmez bir turistik destinasyondur.

 

Lapland turu, sevgililere birçok seçenek sunar. İster doğal güzelliklerin tadını çıkarmak, ister yerel kültürü deneyimlemek, ister spor kışları yapmak için seyahat edin, Lapland'da birçok etkinlik bulabilirsiniz. Noel Baba Köyü, ailelerin ziyaret etmek için en çok keyif aldığı şeylerden biridir. Alıcı, Noel Baba'nın evi, hediyelik eşya dükkanları, müşterileri gibi birçok aktivite sunar. Kuzey noktaki bu kutup, tarihi, doğal güzellikleriyle misafirlerini büyülemeye devam eder. Bölgedeki diğer popüler yerler arasında Levi Kayak Merkezi, Rovaniemi ve Abisko Milli Parkı yer alır.

 

Lapland turu, yöredeki geleneksel kültür deneyimlerine de olanak tanır. Sami halkı kültürü, ren geyiği eti, Laponya çorbası gibi yerel yemeklerle toplanma. Bu turlar, yerel halkın yaşam tarzını yönetme, el yapımı hediyelik eşyalar satın almak veya Sami müzelerini ziyaret etmek için bir fırsat sunar.

 

Lapland turu, seyahatseverlerin turları boyunca konforlu bir konaklama sağlamak için birçok seçenek sunar. Bölgedeki oteller, geleneksel Lappish kulübeleri, evler, diğer konaklama türleri, evcil hayvanlara birçok seçenek sunar.

 

Sonuç olarak, Lapland turu, sıkıntıların kuzey Avrupa'nın doğal güzellikleri ve geleneksel kültürü ile tanışmalarını ve mutluluğa dönmesinisağlar. Bu turlar, birçok aktivite, seyahat seçeneği ve konaklama imkanı sunar. Lapland turlarına katılanlar, yaşadıkları bir deneyim yaşadıklarından emin olabilirler.

 

Laponya‘yı Keşfetmeye Hazır mısınız?

Yardım etmek için sabırsızlanıyoruz. İşte Nedenler:

 

Hayalindeki kış tatili için Laponya‘dan başkasına bakmanıza gerek yok.

Keyifli, kaliteli bir tur için riske girmeyin. Modatatil size en eğlenceli Lapland turu vaat ediyor.

Otantik kış aktivitelerinin bolluğu size hayatınız boyunca unutamayacağınız sonsuz anılar biriktirmenize yardımcı olacaktır.

Hayalinizdeki kişiselleştirilmiş turu tasarlamaktan mutluluk duyuyoruz. Biz işimizi seviyoruz. Hemen ara. Muhteşem güzellikteki Kuzey Işıklarını birlikte keşfedelim.

 
 • Kış tatili için en iyi yer

 • Deneyimli Tur Acentası

 • Kış Tatili Anıları

 • Özel Bir Tur
 

Lapland turu ile Hayallerinizdeki Kış Deneyimine Hazır mısınız? 

En güzel Lapland seyahati için planlama kısmı biz profesyonellere bırakın. Kuzey Avrupa ‘daki kış harikalar diyarını birlikte keşfedelim.  Lapland  tatilinde Kuzey ışıklarını izleyin, bir kar otelinde kalın, ren geyikleriyle kızak yapın veya kar ayakkabısıyla yürümeyi deneyin, bir Sami ailesiyle tanışın ve Lapland turu ile tatilinizde daha birçok inanılmaz anı yaşayın.

 

Modatatil Seyahat uzmanınız sizin için en iyi konaklama yerlerini, bağlantıları ve etkinlikleri bulur ve Laponya'da geçirdiğiniz zamanın gerçekten tadını çıkarabilmeniz için her şeyin saat gibi çalıştığından emin olur. 

 

Lapland Turunda Deneyimlemeniz Gerekenler

 • Noel Baba ile tanışmak için Noel Baba köyüne gidin.
 • Kuzey Işıklarını izleyin.
 • Abisko Milli Parkı’nın vahşi doğasına tanık olun.
 • Husky köpeklerinin çektiği kızaklarla seyahat ederek unutulmaz bir deneyim yaşayın.
 • Laponya kırsalında kar ayakkabı gezintisi yapın.
 • Kiruna şehrinde Sami gelenekleri ile kültürü hakkında bilgi edinin.
 • Kar arabası gezisine çıkın.
 • Sami Ren Geyiği çiftliğini ziyaret edin ile kızak yolculuğuna çıkın.
 • Her yeri buz ile kardan yapılmış göz kamaştırıcı Icehotel’e gidin. İster bir şeyler için isterseniz konaklayın.

Not: Özel araçlarla, özel kıyafetlerle (özel termal kıyafetler) olmazsa olmaz ihtiyaçlarınız olacaktır.

 

Kuzey Işıkları turu nedir?

Kuzey Işıkları Turu, genellikle Kuzey Kutbu bölgesindeki ülkelerde yapılan bir turizm etkinliğidir. Bu etkinlik, kuzey yarım küredeki ülkelerde, özellikle İzlanda, Norveç, Finlandiya, İsveç ve Kanada gibi yerlerde yapılır. en iyisi elbete Lapland turu ile görülür.

Kuzey Işıkları, atmosferdeki elektrik yüklü parçacıkların Dünya'nın manyetik alanıyla etkileşimi sonucu oluşur. Kuzey Işıkları, çoğunlukla yeşil, mor, kırmızı ve pembe renklerinde görülebilir ve görsel olarak oldukça etkileyicidir.

Kuzey Işıkları Turu Kuzey Işıklarını gözlemlemek ve aynı zamanda bölgenin doğal güzelliklerini keşfetmek için düzenlenir. Bu turlar genellikle 3-7 gün sürer ve yerel rehberler tarafından yönetilir. Turistler, sürat tekneleri, kar motorları, köpek kızağı veya yürüyüş turları gibi farklı aktivitelerle bölgeyi keşfedebilirler.

Kuzey Işıkları Turu yapmak isteyen kişiler, seyahat etmek istedikleri bölgeye göre bir tur şirketi seçebilirler. Bu turlar, genellikle kış aylarında, özellikle Aralık ve Mart ayları arasında yapılmaktadır.

 

Kuzey Işıkları Turu herkesin hayali; ancak gerçekleşmesi için istemek ve bizimle iletişime geçmek yeterli.

 

Lapland ( Laponya ) Hakkında Sık Sorulan Sorular

 

Lapland gerçek bir ülke midir?

Lapland bir ülke değildir. Nüfusu 170.000 ‘den biraz fazla ve 100.366 km yüzölçümü ile Kuzey Avrupa ‘da bir bölgedir. İnanışa göre Noel Baba bu bölgede yaşamıştır.

 

Lapland nerededir?

Laponya Kuzey Kutup Dairesi içinde hem Finlandiya hem de İsveç’e yayılmış bir bölgedir. Lapland’ın bir kısmı Norveç ve Kola yarımadasını da içine alır.

 

Lapland Turu İçin En Uygun Dönem Ne Zaman?

Laponya’ya seyahat etmek için en uygun zaman Aralık ve Mart aylarını içine alan kış aylarıdır. Çünkü kış tatilinin en güzel yaşandığı bölge olan Laponya da kar motosikleti, Ren Geyiği Kızağı gezintileri, kros kayağı, husky kızakları gezisi gibi unutulmaz geziler yapabilirsiniz. Ayrıca Kuzey Işıklarını en güzel izleme noktası burası.

 

Lapland Turu Kaç Gün Sürmektedir?

Lapland turları genellikle 3-7 gün arasında değişir ve paketlerde konaklama, yemek, ulaşım ve aktiviteler yer alır. Kuzey Işıkları'nın gözlemlenmesi, kızak köpekleriyle geziler, atlı kızak turları, balık tutma gezileri, kar motoru turları ve geyik çiftlikleri gibi birçok aktivite sunulmaktadır.

 

Lapland Turu Fiyatları Ne Kadar?

Lapland turlarının fiyatları, seyahat tarihine, tur süresine, konaklama seçeneklerine ve aktivitelerin içeriğine göre değişir. Yüksek sezonda, özellikle yılbaşı tatilinde fiyatlar daha yüksek olabilir. Ancak, erken rezervasyon yapmak ve mevsim dışı tarihleri tercih etmek maliyetleri azaltabilir.

 

Lapland Turunda Yanınızda Bulunması Gereken Ekipmanlar Neler?

Lapland turları yaparken, sıcak giysiler, şapka, eldiven, bot ve termal içlikler gibi kış ekipmanlarının yanı sıra kamera ve pil yedekleri de yanınızda olmalıdır. Lapland doğal bir ortam olduğundan, doğaya saygılı olmak ve çevreyi korumak önemlidir. Ayrıca, Lapland'ın yerel halkı ile etkileşim kurmak, yerel kültür ve gelenekleri deneyimlemek için harika bir fırsattır.

 

Finlandiya da İngilizce konuşuluyor mu?

Evet. İngilizce Finlandiya da yaygın olarak konuşulmaktadır. Lapland turuna katılanlar Laponya'da çok rahat Finlilerle İngilizce anlaşabilirler.

 

Lapland turu diyince akla ilk gelen Santa Claus kimdir?

Santa Claus, çocuklara hediyeler getirdiğine inanılan bir kişiliktir. Bazılarına göre, Noel Baba olarak da bilinen St. Nicholas adlı bir azizden gelir. St. Nicholas, 4. yüzyılda yaşamış biridir.