Mardin Turları

Çıkış Tarihi
MARDİN TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Mardin Turları

Mardin Turları, GAP turları arasında ayrı bir yere sahiptir. Uçaklı Mardin Turu için tur başlangıç noktası olarak uçakla Diyarbakır’a oradan da otobüsle Mardin’e ulaşım söz konusudur. Diyarbakır Havaalanı’nda inildikten sonra, kahvaltı için tarihi Hasan Paşa Hanı tercih edilir. Diyarbakır’ın en önemli simgelerinden biri olan, Ulu Camii gezilir. Diyarbakırlı tanınmış şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın evinin gezilmesi söz konusudur. Dicle Nehri’nin eşsiz güzelliklerinin ardından Hasan Keyf’e hareket edilir. Güneydoğu turlarında Hasan Keyf’in ayrı bir yeri ve önemi bulunur. Zeynel Türbesi’nin ziyaretinin ardından Mardin istikametinde bulunan Midyat’a ulaşılır. Sıla dizisinin çekimlerinin gerçekleştiği konak ta burada yer alır.

Farklı İnançları ve Kültürleriyle Mardin

Mardin Turları bahar aylarında en çok tercih edilen turlardır. Farklı inançları bünyesinde birleştirmiş olan Mardin, hoşgörünün ve çok kültürlülüğün güzel bir örneğini teşkil eder. El işçiliğinin en çarpıcı örneklerini bu yörede görmek söz konusudur.  Takı ve mücevherat konusunda en güzel tasarımları bu yörede görmek söz konusudur.

Mardin Tel kari işçiliği ile ünlenen ilimizdir. Süryani kültürünü bu yörede görmek söz konusudur. Yemekleri, gelenekleri ve sanatları ile çok renkli olan illerimizin başında gelir. Hıristiyan ve Müslüman vatandaşlarımızın kardeş şekilde yaşadığı bu ilde her dine ait ibadethaneler bulunur. Öğlen ve akşam yemeklerinde yörenin en güzel lezzetlerini tatmak söz konusudur. Baharatlı yemekleri, kebapları ile Güneydoğu’nun en çarpıcı lezzetleri burada yer alır.

Mardin’de Gezilecek Yerler

Mardin Turları, Mardin içerisinde yer alan tarihi mekanları tur rehberi eşliğinde gezdirir. Kasımiye Medresesi, Mardin’in simge yerleri arasındadır. Tarihi PTT binası ile Ulu Camii gezildikten sonra, Deyrulzafaran Manastırı gezilir. Ertesi gün yapılan bu ziyaretler sonrasında güzel bir Mardin yemeği yenildikten sonra Urfa’ya doğru yola çıkılır.

Dünya Mirası Listesi’nde olan Göbeklitepe gezildikten sonra, Balıklı Göl, Ayn-ı Zeliha Gölü gezilir. Kapalıçarşı, İsotçular Çarşısı, Bakırcılar Çarşı gezildikten sonra hatıra niteliğinde ürünler alınır. Sıra geceleri ile muhteşem bir Urfa turunun ardından Antep’te Zeugma Müzesi gezilir. Tahmis Kahvesi ve Antep baklavaları ile lezzet turu tamamlanır. Mardin turları hakkında bilgi edinmek için siteden faydalanılması önerilir.

En Uygun Mardin Turları

En uygun Mardin turu için Mardin turları sayfamızdan turları fiyatlarına göre filtreleyin. Tarih, kapsam ve fiyatları kıyaslayarak kendinize en uygun bulduğunuz Mardin turunu kolayca seçin ve rezervasyon yapın. Üstelik seçili kredi kartlarına vade farksız 3 taksitle ödeme yapabilirsiniz. Böylece En ucuz Mardin Turu fiyatı ile hayalinizdeki Mardin Tatilinizi ucuza getirin.

Mardin Seyahat Yazıları

Mardin’de Lezzet Yolculuğu

Güneydoğu Anadolu’nun en merak edilen şehirlerinden Mardin, ayak bastığınız ilk andan itibaren sizi içine alıveriyor. Kendine has mimarisiyle hayran bırakırken, bunca mirası muhafaza etmesiyle de hayranlık uyandırıyor.

=> Devamı

Mardin’de Gezilecek Yerler

Sokaklarını adımladığınızda kendinizi 1001 gece masallarının içerisinde hissedeceğiniz büyülü bir şehir Mardin. Bu şehirde taş adeta canlı, hatta konuşuyor bile sizinle. 

=> Devamı

10 Adımda Mardin

Tarih derslerinin süsü Medeniyetin Beşiği’nde tıngır mıngır sallanan Mardin, etnik kültürüyle tarihi mimarisiyle yıllara meydan okuyor. Türk, Arap, Süryani gibi birbirinden farkı kültür ve inançlara sahip insanların harman olduğu yer Mardin

=> Devamı

Mardin Turları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mardin Turuna Neden Katılmalıyım?

Mardin; Türkiye’nin en çok beğenilen ve merak edilen şehirlerinden biridir. Kadim 3 dinin barışçıl bir şekilde yaşandığı bu güzel şehrimizde tarihi mabetleri, muhteşem Mardin mutfağını, hoşgörünün ve misafirperverliğin vücut bulmuş halini insanlarda görürsünüz.

Mardin Turları Güvenli mi?

Mardin turlarını düzenlerken en çok önem verdiğimiz konu misafir güvenliğidir. Türsab üyesi A Grubu seyahat acentası olarak seyahatlerde kullandığımız otobüslerimizin 5 seneden eski olmaması, deneyimli rehberler eşliğinde seyahat edilmesi, kalınacak otellerin ve yemek yenilecek restoranların sağlıklı ve temiz olması en çok önem verdiğimiz konulardır.  

Mardin Turu Paketleri Kaç Gün Sürüyor?

Mardin turu kapsamına, dönemine ve kullanılacak ulaşım araçlarına göre program günleri de değişmektedir. Uçaklı Mardin Turları 3 gece – 4gün ve 4 gece – 5 gün şeklinde düzenlenirken, otobüslü Mardin Turları ise 5 gece – 6 gün, 6 gece – 7 gün ve 7 gece – 8 gün şeklinde düzenlenmektedir.

Mardin Turu İçin En Uygun Dönem Ne Zaman?

Mardin her dönemde gezilebilecek bir şehrimizdir. Mardin’in iklimi karasal iklim olduğundan daha çok ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde gidilmesi daha keyifli olacaktır.

Modatatil.com en ucuz Mardin Turu Fiyatlarını Nasıl Sunuyor?

Modatatil.com 8 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen firma yöneticilerinin 25 yıllık bir sektör deneyimi vardır. Dolaysıyla Karadeniz turlarından konaklama yapılacak otelin kalitesi ve uygun fiyatlı olması, otobüsün yeni ve uygun fiyatlı olması ve uçak biletlerinin uygun olması için neler yapılması gerektiğini bilirler. Aldıkları bu uygun fiyatları da siz değerli misafirlerine yansıtırlar.