Moğolistan turları

Çıkış Tarihi
MOĞOLİSTAN TURLARI LİSTELENİYOR
 • VİZESİZ

  Moğolistan Turu 6 Gece 8 Gün Miat Hava Yolları Ile Vizesiz

  Moğolistan Turu 6 Gece 8 Gün Miat Hava Yolları ile. Vizesiz en uygun Moğolistan Turları için Modatatil.com 'u takip edin.
  8 Gün
  Ucak
  1.740$
  Detaylar
  EN YAKIN: 16 Haziran


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Moğolistan Turu ve Gezileri

Moğolistan, benzeri olmayan özel bir seyahat destinasyonudur. Moğolistan Turu’na katıldığınızda sizi bekleyen muhteşem ve bozulmamış bir manzara, büyüleyici bir tarih ve Moğol halkının mütevazı cömertliği yer alıyor.

Karla kaplı zirvelerden ve yüksek dağ geçitlerinden derin geçitlere ve parıldayan dağ göllerine kadar, Moğolistan'a yapılacak bir gezi ile inanılmaz doğal güzelliğe şahit olursunuz. Burada hiç bitmeyen yeşil çimenli bozkırlarda, adeta halı kaplı gibi görünen kır çiçekleri ile Budist tapınakları ve göçebe yerleşimlerle dolu yürüyüş yapabilirsiniz. El değmemiş ormanları keşfedebilir ve Moğolistan'a "Sonsuz Mavi Gökyüzü Ülkesi"adını veren parlak mavi gökyüzünün altında, Gobi Çölü'nün geniş kumlu dalgalarını geçebilirsiniz.

Moğolistan'ın nefes kesen vahşi doğasına yürüyerek, bisikletle ve at sırtında çıkarak eski göçebelerin basamaklarını takip edin. Geleneksel bir ger kampında bir ailenin yanında kalarak göçebe yaşamın günlük düzenini ve ünlü Moğol misafirperverliğini yaşayın. Ünlü Trans Sibirya Demiryolunda Orta Asya'da heyecan verici bir yolculuğa çıkın ve renkli kostümleri ve performansları heyecan verici bir geleneksel spor turnuvasıyla birleştiren eski bir kültürel gösteri olan Naadam Festivali'nde Moğolistan'ın zengin kültürünü deneyimleyin.

Güzel Orhon Vadisi'ndeki Cengiz Han'ın Moğol imparatorluğu'nun 13. yüzyıl başkenti Karakurum'un kalıntılarını keşfedin

Göbi Çölünde bir deve yürüyüşüne katılın. Ulan Batur ‘da geleneksel geleneksel Moğol halk danslarını ve şarkılarını deneyimleyin.

Modatatil.com’un Moğolistan turları yelpazesi, yaşınız veya eğiliminiz ne olursa olsun, bu eşsiz ve çekici yerin manzarası, kültürü ve insanlarıyla yakın bir karşılaşma yaşamanız için özel olarak tasarlanmıştır.

Moğolistan Hakkında Sıkça Sorulan Sorular:

 • Moğolistan da En Çok Gezilmesi Gereken Yerler Nereleridir?

Gorkhi Terelj National Park, Elsen Tasarkhai, Cengiz Han Heykeli Kompleksi, Ulan Batur Şehir Müzesi, Gandantegchinlen Manastırı, Choijin Lama Tapınağı, Zaisan Anıtı, Gobi Çölü, Uluslararası Fikir Müzesi, Cengiz Han Meydanı, Moğolistan Ulusal Müzesi, Terelj Ulusal Parkı, Marco Polo Heykeli gibi birçok yer Moğolistan da gezilecek yerler arasındadır.

 • Moğolistan’a Ne Zaman Gidilir?

Moğolistan her hangi bir denize yakın olmadığından karasal iklimin tüm özelliklerini taşır. Kış ayları uzun, sert ve kar yağışlı geçer.

Moğolistan’ı gezmek için en iyi zaman doğal güzellikleri keşfetmek, festival ve panayırlara katılmak için Mayıs – Eylül arasını kapsayan bahar ve yaz aylarıdır. Moğolistan bu dönemde sıcak ve kurak bir iklim hâkim olur. Doğanın tüm güzelliklerini gözlemleyebilirsiniz.

Moğolistan da bu dönemde genelde açık hava festivalleri olur. Bu festivallere katılmak, dağ yürüyüşü yapmak, ülkenin önemli kültürel, tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etmek için en güzel zamanlar yaz aylarıdır. Moğolistan ‘a seyahat etmek için en uygun dönem bahar ve yaz dönemi olmasına rağmen kış sporlarına meraklı olan seyahat severler için Aralık ayı da alternatif bir seçenek olabilir.

 • Moğolistan 'da Gezilmesi Gereken Şehirler Nereleridir?

Ulan Batur, Harhorin, Sainshand, Airag, Erdenet.

 • Moğolistan Tatili İçin En İyi Tur Seçenekleri Nelerdir?

Moğolistan Turu 6 Gece 8 Gün Miat Hava Yolları ile Vizesiz