Maldivler Turları

Çıkış Tarihi
MALDİVLER TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Maldivler Turu 2024

Maldivler, Hint Okyanusu'nun ortasında yer alan, beyaz kumlu plajları, turkuaz suları, mercan resifleri ile ünlü tropikal bir ada ülkesidir. Romantik bir kaçamak, su altı keşfi ve su sporları için popüler bir destinasyondur. Bu makale, Maldivler'e yapılacak bir tur hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

 

Maldivler Turu Nedir?

Maldivler turu, Maldiv adalarına yapılan bir tatil turudur. Bu tur, tatilcilerin Maldivler'deki tropik adalarda kalmalarına, yiyecek ve içeceklerin, su aktivitelerinin ve turistik gezilerin tadını çıkarmalarına olanak tanır.

 

Maldivler Tur Paketleri

Maldivler tur paketleri, tatilcilerin ihtiyaçlarına, bütçelerine göre farklı seçenekler sunuyor. Bu paketler genellikle konaklama, yeme-içme, havaalanı transferleri, turistik aktiviteleri içerir. Tatilciler Maldivler tur paketleri arasından seçim yaparken konaklama yeri, aktivite çeşitliliği, fiyat gibi faktörleri göz önünde bulundurmalıdır.

 

Maldivler Turunda Yapılacak Şeyler

Maldivler turu sırasında yapılacak çok sayıda aktivite vardır. Plajlarda güneşlenmek, denizde yüzmek ve su sporları en popüler aktiviteler arasında yer alıyor. Dalış, şnorkelli yüzme, Maldivler'in mercan resiflerinin canlı deniz yaşamını keşfetmenin harika yollarıdır. Tatilciler ayrıca denizaltı turlarına katılarak derin denizlerdeki su altı dünyasını da keşfedebilirler. Ayrıca turistler, Maldivler turu sırasında yerel kültürü ve mutfağı keşfetmek için gezi turlarına katılabilir.

 

Maldivler Turu İçin En İyi Zaman

Maldivler, yıl boyunca sıcak ve nemli bir iklime sahiptir. Ancak, ziyaret etmek için en iyi zamanlar Aralık'tan Mart'a kadardır. Bu dönem, Maldivler'deki kurak mevsim boyunca en sıcak ve en güneşli dönemdir. Deniz suları da daha temiz ve berraktır, bu da onu su altı keşifleri için ideal kılar.

 

Maldivler Turu İçin Bütçe

Maldivler turu biraz daha pahalı olabilir ancak uygun fiyatlı tur paketleri ve konaklama seçenekleri de mevcut. Tatilciler Maldivler turu için bütçelerini planlarken tur paketleri, konaklama seçenekleri, yeme-içme fiyatları gibi faktörleri göz önünde bulundurmalıdır. Ayrıca, yüksek sezonlar daha pahalı, düşük sezonlar ise daha uygun fiyatlar sunabileceğinden, seyahat süreleri fiyatları etkileyebilir.

 

Maldivler Turu için Vize

Türk vatandaşlarının Maldivler'i tur amacıyla ziyaret etmeleri için vizeye ihtiyaçları yoktur. Ancak pasaportun ülkeye giriş için en az altı ay geçerlilik süresi olması gerekiyor. Tatilcilerin seyahate çıkmadan önce güncel vize ve seyahat kurallarını kontrol etmeleri önerilir.

 

Venedik’te Gezilecek Yerler

Maldivler Turu İçin Öneriler

Maldivler turu için bazı öneriler şunlardır:

 

Konaklama seçerken adanın konumu, plaj erişimi, aktivite çeşitliliği ve fiyat gibi faktörleri göz önünde bulundurun.

 

Maldivler, su altı dünyası sayesinde su sporları tutkunları için harika bir destinasyondur. Dalış ve şnorkel mutlaka deneyimlenmesi gereken aktivitelerdir.

 

yerel kültürü ve mutfağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için gezi turlarına katılın.

 

Çevreye ve yerel kültüre saygı duyarak seyahat edin.

 

Seyahat öncesi, sigorta yaptırmayı ve sağlık kontrollerinizi yaptırmayı unutmayınız.

 

Plajlarda ve açık alanda güneş ışınlarına karşı korunmak için güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü gibi önlemler alınır.

 

Deniz tutması gibi sıkıntılarınız varsa, seyahat öncesi ilaçlarınızı temin edin ve yanınızda bulundurun.

 

Maldivler, bir Müslüman ülkesi olduğu için, yerel kültüre saygı göstermek önemlidir. Seyahat öncesi, Maldivler'in gelenekleri ve adetleri hakkında bilgi edinmek faydalı olabilir.

 

Maldivler turu, deniz, kum, güneş ve su altı dünyasını isteyenler için mükemmel bir tatil seçeneği olabilir. Tatilcilerin, konaklamalarının, tur paketlerinin ve yolculuklarının planlamaları ve seyahat öncesi gerekli hazırlıkları yapmaları önemlidir.

 

Maldivler, tropik bir ada ülkesi olduğu için balık ve deniz ürünleri ağırlıklı bir mutfak kültürüne sahiptir. Maldiv mutfağında en popüler yemeklerden biri, hindistan cevizi sütü, baharatlar ve ton balığı veya somon balığı kullanılarak yapılan "mas huni" adlı bir yemektir. Ayrıca "rihaakuru" adlı bir ton balığı ezmesi ve "bambukeylu hiti" adlı bir hindistan cevizi pudingi de popüler yemekler arasındadır.

 

Maldivler'de alışveriş yapabileceğiniz en popüler yerler başkent Male'deki Hulhumale adasındaki Chandani Store, STO Trade Centre ve Centro Male'deki Majeedhee Magu sokaklarıdır. Burada el işi ürünler, geleneksel kıyafetler, takılar ve yerel baharatlar gibi ürünleri bulabilirsiniz.

 

Maldivler ayrıca güzel plajları ve sualtı yaşamıyla ünlüdür. Bunun yanı sıra, yüzme, dalış, şnorkelle dalış, kano, jet ski ve balık avlama gibi çeşitli su sporları yapabilirsiniz. Ada turları düzenleyen tur şirketleri de mevcuttur ve bu turlar sırasında Maldivler'in güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

 

Ayrıca Maldivler'de yer alan tarihi yapılar da ziyaret edilebilir. Bunlar arasında 1656 yılında inşa edilen ve günümüzde hala ayakta olan Hukuru Miskiy Camii, 17. yüzyılda inşa edilen ve eski bir saray olarak kullanılan Muleeage Sarayı ve Ulusal Müze bulunmaktadır.

 

Maldivler, güzel doğası, turkuaz renkli denizleri ve benzersiz kültürü ile keşfedilmeyi bekleyen bir ada ülkesidir.

 

Maldivler Turları ve Fiyatları

Maldiv Adaları, Hindistan ve Sri Lanka’nın ortalama 750 kilometre güneybatısında bulunan ve 1200 adadan oluşan bir adalar ülkesidir. Başkenti Male Adası olan Maldivlerde yer alan adalar 298 km2 bir alanda bulunmakta ve 427.000 nüfusa sahip olmaktadır. Adaların yaklaşık 300’ünde yerel halkın yaşadığı bu ülke, turizm açısından dünya çapında önemli bir yere sahip olup yaklaşık 500 adasında da genellikle birer tane olmak üzere oteller bulunmaktadır.

 

Birçok doğal güzelliğe sahip olan ülke, dünyaca ünlü beyaz plajlarla çevrilidir. Bu beyaz plajların en önemli özelliği ise kum yerine mercan kayalarının erimesi sonucu oluşmasından dolayı havanın sıcak olması durumunda bile kuma basarken ayakların yanmamasıdır.

 

Nasıl Gidilir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen Maldivlerin başkenti olan Male Adası’na aktarmalı veya aktarmasız olarak uçakla gitmek mümkün olmaktadır. Aktarmasız şekilde gidildiği takdirde 8 saat süren uçak yolculuğu, aktarmalı gidildiği takdirde çok daha uzun sürmektedir.

 

İstanbul’un her iki havaalanından da uçuşların olduğu Maldivlere, Ankara’da sefer yapan uçaklar da bulunmaktadır. Maldivlerde havaalanının bulunduğu Hulhale Adası’nda başkent Male Adası’na gitmek için “public ferry” adı verilen küçük vapurlarla ulaşım sağlanmakta ve 15 dakikada bir bu vapurlar hareket etmektedir. Ayrıca tercihe göre sürat teknesi veya deniz uçağı ile de rezervasyon yapılan otelle görüşülerek ayarlandığı takdirde Male Adası’na gitmek mümkündür.

 

Turizm Cenneti Maldiv Adaları

Hem doğal hem de tarihi açıdan zengin bir ülke olan Maldivler, Hint Okyanusu’nda bulunan ortalama 1200 adası, berrak ve turkuaz suyu, erimiş mercan kayalarından oluşan beyaz kumsalı ile büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Maldivlere gidecek kişiler birçok doğal güzelliklerle karşılaşmaya hazır olmalıdır.

 

Yumuşak ve incecik kumların olduğu plajlarıyla Bathala Adası, ülkenin en kıymetli doğal güzelliklerindendir. 1981 yılında batan bir gemi olan Victory Batık Gemisi, Hint Okyanusu’nda köpek balıkları, deniz kaplumbağaları ve yarasa balıkları gibi çok sayıda deniz canlısının barındığı bir gemi olarak değişik canlı türü görmek isteyen dalış meraklısı turistler için önemli bir etkinlik olmaktadır. Başkent Male’de bulunan The Artificial Beach, hem yerel halkı daha yakından tanımak isteyen hem de sanal bir plaj olması özelliğinden dolayı turistlerin dikkatini çekmektedir


.

Tarihi Dokusuyla Maldivler

1656 yılında İbrahim İskender tarafından yaptırılan Hukuru Miskiiy Camii, ülkenin tarihi dokusunu görmek isteyenler için önemli yapılar arasında yer almaktadır. Ülkede yer alan ilk ulusal müze olma özelliğiyle Maldives National Museum, Maldivler Ulusal Günü olan 11 Kasım 1952 tarihinde açılarak ülkenin Budist döneminden bugüne kadar ulaşan çok sayıda tarihi eserlerin korunarak sergilenmesi sağlanmaktadır.

 

Ne Yemeli?

Deniz ürünleri ve baharatlı yemekleri ile Maldiv mutfağı, Hint ve Uzak Doğu mutfağıyla benzerlikler göstermesine rağmen özgün yemeklere sahip olmaktadır. Hindistan cevizi mutfakta önemli yer tutmakta ve pilav sofralardan kesinlikle eksik olmamaktadır. Karanfil, zencefil, kimyon gibi baharatların yemeklerde yer alması, baharatlı ve soslu yemek sevenler için lezzetli bir tecrübe olmaktadır. Balıkları baharatlar eşliğinde yapılması farklı bir tat olmakta ve her yemekten sonra Hindistan cevizi servisi yapılmaktadır. Maldivlere gidecek turistlerin farklı deniz mahsullerinden oluşan yemeklerle değişik tatlar tatmaları mümkün olmaktadır.

 

Maldivler Otelleri

Maldivler çevresinde bulunan otellerde her bütçeye ve zevke göre otel bulmak ve konaklamak mümkündür. Bölge, Doğu Avrupa ülkelerine göre oldukça ucuz otel fiyatlarına sahip iken, Batı Avrupa ülkelerine göre oldukça pahalıdır. Maldivler genelinde hemen hemen her bütçeye uygun otel seçenekleri bulunur.

 

Kısa bir araştırmanın ardından kolayca otel tercihi yapılabilir. Fiyat değerlendirmesi acısından Maldivler herhangi bir üst limite sahip değildir. Bu nedenle yüksek fiyatlı oteller bu bölgede birbirleri ile sürekli hizmet ve fiyat rekabetine girer. Tabi bu oteller fiyatlara dahil şekilde birçok farklı aktiviteye de sahip olurlar.

 

Maldivler’de önde gelen oteller; Hotel Jen Male by Shangri La, Four Seasons Resort Maldives at Kuda Huraa, Kurumba Maldives, Paradise Island Resort Spa, ve benzeridir.

 

Ucuz Maldivler Tatili

Maldivler genelinde ucuz otel fırsatları ile kaliteli bir tatil geçirmek mümkündür. Şehre yakın mesafede bulunan birçok otel arasından tercih yapılabilir. Lüks otellere göre daha sakin bir ortama sahip oteller 3 ve 4 yıldız seçenekleri ile hizmet verir. Gecelik ücretlere sabah kahvaltısının da dahil edildiği ucuz otellerde, hizmet anlayışı kusursuzdur.

 

Kuredhi Beach Inn, The Melrose, The Minorva Maldives, Fern Boquete Inn, Hotel Oktave Maldives gibi oteller erken rezervasyon ile ucuz tatil fırsatları için oldukça uygundur.

 

Otellere ek olarak sunulan hosteller de ucuz tatil fırsatı sunar. Raabol In, Koamas Lodge, Eyotwave, Local Island Inn, Express Inn gibi konaklama mekanları da fiyatlar açısından oldukça uygundur.