Filipinler Turları

Çıkış Tarihi
FİLİPİNLER TURLARI LİSTELENİYOR
 • EKSTRALAR DAHİL

  Büyük Filipinler Turu 11 Gece 13 Gün Thy Ile Vizesiz

  Vizesiz katılabileceğiniz Büyük Filipinler Turu ile Güneydoğu Asyanın incisi ülke de hayalinizi kurduğunuz macerayı yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.
  13 Gün
  Ucak
  2.990$
  Detaylar
  EN YAKIN: 27 Haziran


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Filipinler Turları ve Gezi Fiyatları 2024

Başkent

Nüfus

Yüzölçümü

Para Birimi

Resmi Dil

Saat Farkı

Vize Durumu

Manila

111 milyon

300.000 km²

Filipin Pesosu

Filipince, İngilizce

+5 Saat

Kapıda Vize

Filipinler turları ile bu egzotik ada ülkesinin görülebilecek en güzel yerlerini profesyonel rehberler eşliğinde gezdiriyoruz. Balayı tatili için  En uygun Filipinler turu en ucuz fiyatlarla Modatatil.com ‘da. Filipinler Turları sayfamızdan Filipinler Turu fiyatlarını karşılaştırıp Filipinler turlarının tarihi ve tur kapsamını inceleyerek kendinize en uygun Filipinler de Balayı Turunu seçip, rezervasyon yapabilirsiniz. 

 

 

Filipinler Hakkında

Filipinler, Pasifik Okyanusu’nun batısında yer alır ve 7641 adacıktan oluşur. Filipinler’in başka ülkelerle kara bağlantısı yoktur. Filipinler’e en yakın ülke olarak sayılabilecek yerler Çin, Malezya, Endonezya, Tayvan ve Vietnam’dır. Ülke depreme ve tropik fırtınalara açık bir konumdadır. Hatta Filipinler’de ve ülke çevresinde günde ortalama 20 deprem yaşanır ancak bunlar hissedilmeyecek kadar küçüktür. Meydana gelen son büyük deprem, büyüklüğü 7.7 olan 1990 Luzon Depremi’dir. Ülkede aktif yanardağlar mevcuttur. Pinatubo, Taal ve Mayon aktif yanardağlardan bazılarıdır. Filipinler sahip olduğu bu alt yapı sayesinde jeotermal enerjiye yoğunlaşmıştır ve günümüzde ise dünyanın ikinci büyük jeotermal enerji üreticisi konumuna ulaşmıştır.

Ülke 80 idari bölüme ayrılır. Ayrıca 120 şehre ve 17 bölgeye sahip durumdadır. Ancak ülkeden bahsedilirken 3 büyük ada üzerinden gruplama yapılır. Bu sayede bölgeler çok daha kolay bir hal alır. Luzon, ülkenin kuzey tarafında kalan ve ülkenin başkenti olan Manila’yı kapsayan adadır. Luzon, merkezi konumdadır ve oldukça gelişmiştir. İkinci grup ada ise Visayes’tir. Ülkenin merkezinde yer alan ve oldukça fazla gezilecek yere sahip olan adadır. Son adaysa Mindanao Adası’dır. Ülkenin güney kısmındadır ve burada yerli halk nüfusu fazladır.

Filipinler kuzey tarafta Luzon Boğazı ve batıda Güney Çin Denizi ile çevrelenmiş durumdadır. Ülkenin deniz aşırı komşularıysa kuzey tarafta Çin ve Tayvan, batıda Vietnam ve ülkenin karşısında Borneo Adası’dır. Ayrıca batı tarafta da Palau Adası ve Filipin Denizi vardır.

Filipinler’e ilk gelenler Papuanlar, Avusturya Aborjinleri, Negrito ve Aetalar olmuştur. Daha sonra ülkeye Ausronesianlar gelmiştir ve ülkede Endonezyalılar, Çinliler, Hintliler, Japonlar, Araplar ve Malezyalılarla ticari ilişkiler başlamıştır. Ticari ilişkilerin bu çok yönlülüğü, bugünkü kültür çeşitliliğinin temelidir.

Portekiz kâşif Macellan, 1521 yılında Homonhon Adası’nı keşfetmiştir ve bu keşifle birlikte adada İspanyol kolonileri kurulmaya başlanmıştır. Bu süreçte Hristiyanlık dini de yaygınlaşmıştır. İspanyol kolonilerine karşı savaş dönemi başlamıştır ve bu savaş dönemi neredeyse 85 yıl sürmüştür. Savaş dönemi sonrasında İspanyol kolonileri ülkeye yerleşmiş ve kültürlerini öğretmeye başlamışlardır. Ülke üzerinde pek çok hakimiyet kurulmaya çalışılmıştır. Filipinler’in bağımsızlığı, II. Dünya Savaşı’ndan sonra dünya devletlerince tanınmıştır.

Filipinler’e Ne zaman ve Nasıl Gidilir?

Ülke yılın her döneminde sıcaktır. Ancak ülkede haziran- eylül arası olan dönem tayfun dönemidir ve bölgeden bölgeye değişiklik gösteren yağışlar olabilir. Fakat ülke genel olarak çok yağışlı olmaz. Zaten burada sıkıntılı olan durum yağışlar değil tayfun görülme olasılığıdır. Hal böyle olunca bu dönemde otel fiyatları daha düşüktür. Bir de sörf yapmayı sevenler için bu dönem büyük dalgaların olması demektir. Aralık- ocak aylarıysa sıcaklıkların daha düşük olduğu dönemdir ve sıcaktan bunalmadan gezmek mümkün olur. Mart-mayıs arası dönem sıcaklıkların arttığı kuru dönemdir.

Ülkemizden Filipinler’e direkt uçuşlar vardır. Bunun yanı sıra ülkeye aktarmalı olarak da gidilebilir. Aktarmalı olarak gitmek kimi zaman daha ucuza gelebilir. Özellikle Singapur veya Bangkok üzerinden aktarmalı uçuş yaparak, Filipinler’e çok daha ucuz fiyatlara gidilebilir.

Filipinler Turları ile Gezilecek Yerler

Filipinler, dünyanın en güzel ülkelerinden birisidir. Ülkede Manila civarlarında gezilecek pek çok yer vardır. Intramuros Bölgesi, Manila’da surların içine kurulu olan bir tarihtir ve burada yer alan muazzam kiliseler mevcuttur. Bu kiliselerin pek çoğu UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiştir.Ayrıca Rizal Park da oldukça büyük, keyifli ve güzel bir parktır. Filipinler seyahatinde görülmesi gereken yerler arasındadır. Angeles Cıty, gece hayatını sevenler için ideal bir şehridir. Casino ve eğlence hayatı isteyenler burayı ziyaret edebilir.

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Banaue-Batad Pirinç Terasları, Manila’nın kuzeyinde bulunur. Burada birbirinden güzel fotoğraflar çekilebilir, yürüyüşler yapılabilir ve harika bir keşif deneyimi yaşanabilir. San Agustin Church,Ulusal Müze, Greenbelt Park, Asya’nın ilk üniversitesi olan University of Santo Tomas görülmeye değerdir.

Sagada, Manila’nın 140 km kuzeydoğusunda bulunur. Bu bölgede doğa yürüyüşü yapmak, mistik mağaraları keşfetmek, şelaleleri gezmek, tarihi ve kültürel yerleri tanımak mükemmel bir deneyim olur. Bu bölgede yerli kültür oldukça aktiftir. Ayrıca mağaraları bir tur ya da rehber eşliğinde gezmek çok daha keyifli ve güvenli olur. Ülkede gezilip görülmeye değer yerler olan Wright Park, meşhur Mines View Park ve Burnham ParkBaguio Bölgesi’nde yer alıyor. Baguio yazlık şehir olarak biliniyor ve 1,500 metre yüksekte bulunuyor.

Luzon Adası’nda yer alan Donsol Koyu, balina köpekbalıklarının yaşadığı yerdir. Koya sabah saatlerinde açılarak bu muhteşem canlıları görebilmek mümkündür. Kayangan Lake, dünyanın en güzel göllerindendir. Coron Adası’nda yer alır. Ayrıca adada oldukça güzel plajlarda vardır. Ayrıca burada yer alan koylar batık gemilerde dalış sevenler için de mükemmeldir. Burası dünyanın en iyi on dalış yeri listesinde bulunur. Palawan Adası da ülkede mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Şahane plajlara, restoranlara, el değmemiş ormanlara ve milli parklara ev sahipliği yapar. Burası kara ve deniz manzarasının hakkını veren ve biyolojik çeşitliliği olan muhteşem bir yerdir. Sabang (Puerto Princesa Underground River) ise dünyada yer alan en büyük yer altı nehirlerindendir. Burası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alır. Dağların altından akan nehir ve mağaralardaki muhteşem oluşumlar görülmeye değerdir. Hatta burası dünyanın yeni harikaları listesine girmeyi başarmıştır.

Deniz, güneş, kum ve yemek isteyen herkes El Nİdo’yu görmelidir. Bu bölge hükümetçe koruma altındadır. Kireç taşı kayalarından oluşan bir ada, mağara, lagün, gizli koylar ve daha pek çok güzellik bu bölgede yer alır. Ayrıca buranın denizaltı yaşamı da büyüleyicidir. Deniz kaplumbağaları, balıklar, mercanlar ve çok daha fazlası dalış yapılarak görülebilir. BoracayAdası ise en turistik yerdir. Spor ve eğlence merkezlidir. Burada hem dinlenmek hem aktivite yapmak hem de eğlenmek mümkündür. Kolonyal dönem mimarisinin görülebileceği ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Vigan, dünyada yer alan en küçük aktif volkan olan Taal Volcano, tersier hayvanın yaşadığı ve Filipinler’in bir numaralı turistik destinasyonu saylan Bohol da ülkede gezilip görülmesi yerler arasındadır.

Filipinler’de Şehir içi Ulaşım

Filipinler’in ulaşım konusunda çok ileri seviyelerde olduğu söylenemez. Ama en güzel olan şeylerden biri de adalar arası geçişlerde iç hat uçuşlarının kullanılabiliyor oluşudur. Çünkü Filipinler’de büyük ve turistik adaların çoğunda havalimanı bulunuyor. Ülkede feribot sistemi çok gelişmemiş durumdadır. Ancak kimi zaman oldukça işe yarayabilir.

Ülkede public transport denilen yerel otobüsler bulunuyor. Ancak bu otobüslerin kalkış ve hedefe varış süreleri maalesef sapmalara uğrayabiliyor. Ayrıca ülkede tuktuk motosikletler de oldukça popülerdir. Bunları kulanarak hem havalı bir gezinti yapabilirsiniz hem de bütçeye uygun bir ulaşım seçeneği yakalamış olursunuz. Ülkede taksi kullanımı çok fazla yoğun değildir. Hatta çoğu yerde klasik sarı taksilerden görünmez.  Tüm bunların yanı sıra ülkede bulunan her havalimanında servis araçlar bulunuyor. 12-16 koltuk kapasiteli olan bu midibüslerle istenilen lokasyona uygun fiyata gidilebiliyor. Ülkede ulaşım çok gelişmemiş olsa da ulaşım konusundaki alternatiflerin çokluğu açıkça görülüyor.

Filipinler’de Yemek kültürü

Ülke mutfağı pek çok farklı kültürden etkilenmiştir. Çin, Hint, Malezya, Avrupa, İspanyol ve Amerika mutfakları ülke mutfağında etkiler bırakmıştır. Ülkede hemen hemen her yemekte zencefil, soğan ve sarımsak kullanılır. Kamayan geleneği denilen elle yemek yemek, ülkenin pek çok yerinde hala yaygın durumdadır. Çünkü Filipin halkına göre elle yenilen yemek daha lezzetli olur. Filipinliler yemek yemeği çok severler ve asla diyet yapmazlar. Ana yemeğin yanında genel olarak pilav servisi yapılır. Pansit, noodle’ı andıran bir yiyecektir. Izgara sebzeli, domuzlu, tavuklu ve karidesli pek çok türü bulunur.

Kara-kara geleneksel yemeklerden biridir ve öküz kuyruğu yahnisidir. Hazırlığında fıstıklı sos kullanılır. Bir diğer meşhur yemek de adobo isimli tavuk ya da domuz etinden yapılan yemektir. Ağır ateşte pişirilir ve sirke, soya ve sarımsak ile yapılan ekşi sosla hazırlanır. Bir biftek olan tapa da oldukça popülerdir. Haşlanmış pirinç ve yumurtayla servis edilir.

Filipinler’de Eğlence ve Festivaller

Ülkede gece hayatı isteyen kişiler için ideal olan pek çok yer vardır. Hatta hemen hemen her şehirde bar, pub, restoran bulunur. Ayrıca ülke sokaklarında da parti havasında eğlenceler yapılır.

Filipinler’de düzenlenen festivaller;

 1. Ocak
 • Ati Atihan Festivali/ Festivalde danslar, yerel kostümler, müzik ve sokak geçitleri vardır. Oldukça farklı ve eğlenceli bir festivaldir.

 • Dinagyang Festivali / Dini ve kültürel bir festivaldir.

 • Sinulog Festivali / En popüler festivallerden biridir. Festivalin dini yönü vardır ancak festivalin gece partileri de oldukça meşhurdur.

 1. Şubat
 • Panagbenga Festivali / Çiçek festivalidir.
 1. Nisan
 • Aliwan Fiesta / Farklı kültürlerin festivalleri bir araya getirilir. Yarışmalar, sergiler, dans ve müzikler ve çok daha fazlasıyla oldukça eğlenceli bir etkinliktir.

 1. Mayıs
 • Pahiyas Festivali
 1. Haziran
 • Pintados Festivali

 1. Ağustos
 • Kadayawan Festivali/ Yaşamın bir kutlamasıdır. Huzur ve nimet yaşamı için şükran duymayı amaçlar.

 1. Ekim
 • MassKara / Oldukça önemli bir festivaldir. Festivalde en göze çarpan şey gülen surat maskelerdir.
 1. Kasım
 • Higantes Festivali

Filipinler’de Alışveriş

Ülkede tüketim fazladır. Ülkede alışveriş yapmak için bit pazarı ya da alışveriş tezgâhları olabildiği gibi büyük alışveriş merkezleri de vardır. Manila’da yer alan Ayala Center, en büyük alışveriş merkezidir. Filipinler’den alınacak hediyelik ürünler oldukça fazladır. Antika porselenler, gümüş küpe ve kolyeler, ahşap takılar, ayakkabı ve çanta en popüler hediyelik eşyalarıdır. El sanatlarında ahşap oymacılığı oldukça yaygındır.

Ayrıca Filipinler’de yerel kıyafetler de mutlaka incelenmelidir. Pinya denilen ananas hammaddeli kıyafet biraz pahalıdır ama son derece ilginçtir. Kurutulmuş çikolata ve mango alınabilecek en güzel hediyelik üründür. Özellikle de Tablea ve Chocnut çikolataları kaçırılmamalıdır.

Filipinler’de Nerede Kalınır?

Ülkede konaklama şartları ve fiyatları, gidilen bölgeye ve konaklama yapılacak olan yere göre değişiklikler gösterir. Ülkede pek çok otel seçeneği mevcuttur. Bunun yanı sıra günlük 10-20 dolar arası fiyatlarla hostellerde de konaklama yapılabilir. Hostel yerine ortalama oteller tercih edilirse günlük fiyatlar 40-50 dolar arasında olur.

Filipinler Seyahatinizde Bilmeniz Gerekenler

Ülkede 186 farklı dil vardır. Ve bu dillerin 182 tanesi halen konuşulur. Geri kalan dört dili konuşan kimse kalmamıştır. Ülkede İngilizce ve Filipince ise resmi dillerdir. Ancak bu diller eğitim, ticaret, iş dünyası ve medyada konuşulsa da özellikle İngilizce günlük yaşamda pek konuşulmaz. Ayrıca ülkede İspanyolca da oldukça yaygındır.

Filipinler seküler bir ülkedir. Ancak ülkede en yaygın olan inanç Hristiyanlıktır. Nüfusun yüzde seksen üçe yakını Katolik inancındadır. Protestan olan nüfus ise yüzde beş oranındadır.

Ülke uzun süren savaş dönemlerinden sonra ekonomik anlamda yükselişe geçmiştir. Filipinler günümüzde dünyanın en büyük ekonomisine sahip olan 39. ülkedir. Ülke ekonomisi tarım, iletişim, elektronik endüstrisi ve turizme dayalıdır. Doğal güzellikleri, biyolojik çeşitliliği, yağmur ormanları ve kumsalları ile her yıl binlerce turisti ağırlar. Ayrıca ülkede hijyen de oldukça gelişmiş durumdadır.

Ülke insanları oldukça misafirperverdir ve arkadaş canlısıdır. Aynı zamanda oldukça yardımseverlerdir. Ülke halkı güler yüzlüdür ve kendileri de güler yüzlü davranışlar beklerler. Özellikle teşekkür etmek ve selam vermek ülke insanı için çük mühimdir. Ülkede dini ritüellere saygı gösterilmesi beklenir. Ülkedeki şive ve kültür bölgelere göre büyük farklılıklar gösterebilir.

 

Filipinler’deki önemli günler ve tatiller;

25 Şubat EDSA Devrim Yıldönümü/ Paskalyadan Önceki Perşembe/  25 Mart Kutsal Cuma/ 9 Nisan Bataan Günü/ 1 Mayıs İşçi Günü/ 12 Haziran Bağımsızlık Günü/ 29 Ağustos Ulusal Kahramanlar Günü/ 1 Kasım Azizler Yortusu/ 30 Kasım Bonifacio Günü/ 25 Aralık Noel/ 30 Aralık Rizal Günü’dür