Floransa Turları

Çıkış Tarihi
FLORANSA TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Floransa Turu ve Gezi Fiyatları 2024

Floransa turları için sizlere öncesinde gideceğiniz şehir hakkında ön bilgi vermek isteriz. İtalya'nın Floransa kenti, bu ülkenin en eski şehirlerinden biridir ve Rönesans'ın ortaya çıktığı bir yerdi. Madrid İspanya'da güzel bir şehir. Ünlü katedralleri, Prado veya Reina Sofia gibi önemli müzeleri ve güzel sanat eserleri vardır. Madrid, dünyayı etkisi altına alan resim ve heykelleriyle sanat tarihinde de önemli bir role sahipti. Floransa denilince akla gelen ilk yerlerden biri de 15. yüzyıldan beri ayakta olan ve UNESCO tarafından koruma altına alınan Medici Sarayı. Aynı zamanda Leonardo Da Vinci ve Michelangelo gibi sanatçıların büyüdüğü ve kendi zamanlarında (ve ötesinde) onu ünlü yapan bir yer.

Floransa, özellikle Cellini'nin heykelinin birçok ziyaretçiyi çekmesiyle, dünyadaki en inanılmaz yerlerden biridir. Bugün popülerliğini koruyor ve dünyaca ünlü bir anıt statüsü nedeniyle diğer dillere de geniş çapta çevriliyor. Signoria Meydanı'ndaki güzel Vecchio Sarayı, yüzyıllar boyunca toplanan Michelangelo Davut heykelleri de dahil olmak üzere birçok önemli esere ev sahipliği yapmaktadır.Vecchio Sarayı'nda usta ressam Leonardo Da Vinci'nin ünlü bir freski var. Aynı zamanda gelmiş geçmiş en büyük sanatçılardan biri olarak kabul edilen Michelangelo, tavana bir fresk çizmiştir.

Da Vinci'nin resimleri, fresklerinin sergilendiği İstanbul'daki müzeyi ziyaret ederek hayranlıkla izlenebilir. Resmin süreci ve sonucu sizi hayrete düşürecek, bu yüzden oraya gitmeden önce bir turda yer ayırtmak en iyisidir.

İtalya Floransa turu fırsatları; Venedik, Napoli, Roma, Milano gibi birçok özel şehir ile düzenlenen tur alternatiflerini içerir. Bir sonraki tatilinizde bir şehri ziyaret ediyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz vardır. Kişi başı uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleri ile bu mükemmel şehirleri gezebilir, konaklama imkanlarından yararlanabilir, rehberlik hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Floransa, şehrin tarihini olabildiğince çok keşfetmenize ve onunla temasa geçmenize izin veren çeşitli turlar sunar. Ayrıca tek başınıza hem gecelik hem de transfer araçlarını kiralayabilir, böylece ticari ulaşım için ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca belirli bir sayıda gece için ücretsiz konaklama hakkına sahiptirler, ancak bu, herhangi bir seyahat sigortası masrafını hesaba katmaz.

Floransa turları size ziyaret ettiğiniz şehirlerdeki en önemli tarihi eserleri ve müzeleri, caddeleri ve meydanları adım adım görme şansı sunuyor. Rehberli bir tur yardımıyla yavaş yavaş Floransa'yı keşfetmeye teşvik edildiğiniz bireysel molalar planlayabilirsiniz.

Şehri keşfetmek için Piazza Della Republica (Cumhuriyet Meydanı) turuna çıkmak ve "Medici'nin İzinde Rönesans Eserleri"ni gezmek gibi çeşitli seçenekler var.Mola süreniz boyunca şehri keşfedebilir, sevdiklerinizle sevdiğiniz şeyleri yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda yeni keşiflere yol açabilir ve daha tatmin edici bir deneyim yaşayabilir.

Floransa Tur Fırsatları

Modatatil'de en uygun ve bütçenizi zorlamayan bir tur mu arıyorsunuz? Birkaç büyük tur seçeneğiyle birçok İtalya şehri arasından seçim yapın.

Floransa'yı ziyaret edebilir ve dünyanın en ünlü yerlerinden biri olan Floransa Katedrali de dahil olmak üzere birçok anıtını gezebilirsiniz.

Yurt dışı tur platformunda taksit seçeneklerinin yanı sıra promosyonlu tur seçenekleri de bulunmaktadır. Bunlar, bütçenize uygun bir yol bulmanızı kolaylaştırabilir. Seçtiğiniz tur fırsatı için rezervasyon yaparak tur tarihlerinizi belirtebilirsiniz. Floransa turu rezervasyonu yaparken, her gün sizi neler bekleyeceğini ve sizin adınıza yapılacak ödemeleri ayrıntılı olarak öğrenme fırsatınız olacak. Ayrıca, hangi hizmetlerden yararlanmayı bekleyebileceğinizi de bileceksiniz.

Fiyatlar, Floransa turlarınızın uzunluğuna ve destinasyonlarına göre değişiklik gösterecektir. Bazı turlar 3 şehir alabilir ve bazıları bundan daha fazlasını alabilir. Ekonomik bir seçim yapmak istiyorsanız ve gitmek istediğiniz rotalar daha kısa bir tur ile daha ekonomik bir fırsat yakalayabilirsiniz.

Sınırlı zaman ve parayla, tatil planlarını oluşturabilirler. Kolayca Floransa gezisine çıkabilir ve dakikalar içinde özel bir tur oluşturabilirler!

İtalya'ya bir gezi planlıyorsanız, gezi için seçenekler sunan birçok farklı şirket var. Bu paketler, birden fazla şehri keşfetmenize ve kendi programınızı seçmenize izin verecektir. Ayrıca her şey dahil otel ve uçak biletlerini de seçebilirsiniz!

Floransa Müzeleri

Uffizi Galerisi: Floransa, Floransa'nın ve tüm Avrupa'nın en ünlü cazibe merkezlerinden biri olan Uffizi Galerisi ile genellikle aynı cümlede anılır. Galeri, Cosimo I tarafından başlatıldı ve Michelangelo'nun Davut'undan ilham aldı.

Müzede görmeniz için yüzlerce resim var. Bazıları 13. yüzyıldan, diğerleri 20. yüzyıldan kalmadır, ancak hepsi bu duvarların içinde bulunabilir. Uffizi Galerisi, Botticelli, Filippino Lippi ve Rembrandt gibi sanatçıların heykellerini görmenizi sağlar. Bu heykellerin arkasındaki tarihi ve nedenlerini ve etkilerini anlamak önemlidir.

Uffizi galerisinde ünlü sanatçıların birçok eseri bulunmaktadır. Müzedeki en ünlü tablolardan biri olan Bellini'nin "Fatih Sultan Mehmet'in Portresi" tablosuna mutlaka göz atın. Bu yıl Floransa, size uluslar arası kültür duygusu verecek ve şehrin ötesindeki yerleri keşfetmeniz için size ilham verecek birinci sınıf bir festivale ev sahipliği yapıyor!

Battistero (Vaftizhane): Battistero, İtalya'daki en önemli Romanesk yapılardan biridir ve Dante eğitimi sırasında burada vaftiz edilmiştir. 1059 yılında inşa edilen bina, Michelangelo'nun Lorenzo Ghilberti tarafından tasarlanan ve "Cennetin Kapıları" adını verdiği mozaiklerinden birini barındırıyor. Bina hala güzelliğini koruyor ve dünyanın her yerinden birçok turisti kendine çekiyor.

Vecchio Müzesi ve Vecchio Köprüsü: Michelangelo'nun ünlü Beş Yüzler Salonu'nun bulunduğu bina, Medici ailesine teslim edilmiş bir yapıdır. Sarayın bahçe peyzajı da Michelangelo tarafından tasarlanmıştır. Muhteşem çalışma, Michelangelo'nun fevkalade ayrıntılı fresklerini içeriyor.turlar, ziyaretçilerin hem eserleri ayrıntılı olarak tanımasına hem de Michelangelo'nun en sevdiği temalardan biri olabilecek mitolojik hikayeler gibi farklı katmanları öğrenmesine olanak sağlıyor.

Bu, Medici Sarayı'na yaklaşık 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Arno Nehri üzerindeki ünlü bir köprüdür. Aslen 14. yüzyılda inşa edilmiş, nehir üzerindeki trafik için stratejik konumu ve Floransa'nın iki yakasını birbirine bağlamadaki önemli rolü ile dikkat çekmektedir. Köprü zamanla hem değerli taş atölyelerinin hem de deri atölyelerinin bulunduğu önemli bir geçit haline geldi.

Sahip olduğu doksan dört metre yüksekliğinde ki çan kulesi sayesinde bir kale görünümünü andıran Vecchio Sarayı, Arnolfo di Cambio tarafından tasarlanmıştır. Ünlü Medici Ailesinin merkezi olan Vecchio Sarayı, 1872 yılından itibaren belediye sarayı olarak kullanılmıştır. Ayrıca Vecchio Sarayı’nda Zambaklar Odası, Elementler Odası ve Leylaklar Odası da sarayın görülmesi gereken bölümleridir.

Floransa’da Düzenlenen Festivaller

Bir kültür ve turizm şehri olan Floransa’da birçok festival düzenlenmektedir. Floransa’da Eylül ayında Kâğıt Fener Festivali, Şubat ayında Festa di Anna Maria Medici ile Karnaval düzenlenmekte ve Nisan ayında ise Scoppio del Carro düzenlenmektedir. Ayrıca Floransa’da Mayıs ayında Müzik Festivali, Haziran ile Temmuz ayları arasında Dans Festivali ve yine Temmuz ayında Klasik Müzik Festivali düzenlenmektedir.

Floransa Mutfağı

İtalyan mutfağı, Dünyanın en zengin mutfaklarından biri olmasının yanı sıra bölgelere göre değişiklikler göstermektedir. Ancak Floransa, İtalyan mutfağının birçok özelliğini barındırmakta olan bir bölgede yer almaktadır. İtalyan mutfağının vazgeçilmezlerinden olan şaraplar ile peynir türleri, Toscana bölgesinde yer alan Floransa’da mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdir. Ayrıca kahvenin de büyük bir öneme sahip olduğu İtalyan mutfağında bar adı verilen yerlerde espresso ve değişik kahve türlerini denemek mümkündür.

Floransa Otelleri

Floransa, tarihi dokusu  nedeni ile oldukça ilgi çeker. Bu nedenle de genelde yüksek fiyatlı otelleri şehrin merkezinde yer alan otelleridir. Ülke genelinde hem yüksek hizmet potansiyelli ultra lüks oteller hem de normal bütçeli butik otel ve hostel seçenekleri yer alır. 

Four Seasons Hotel Firenze, The Westin Excelsior, Relais  Santa Croce By Baglioni Hotels, Il Salviatino, Hotel Bernini Palas, gibi oteller bu bölgede ön plana çıkan beş yıldızlı ultra lüks oteller arasında yer alır. Oteller birçok etkinlik ile misafirlere unutulmaz bir tatil fırsatı sunar.

Ucuz Floransa Tatili

Şehrin genelinde göze çarpan oteller arasından bütçeye uygun oteller tercih edilerek güzel bir tatil geçirmek mümkündür. Dağınık olarak konuşlanan oteller şehrin her bölgesinde göze çarpar. Tatili ucuza getirmek ve kârlı çıkmak isteyen ziyaretçiler, ucuz ve temiz oteller arasından diledikleri tercihleri yapabilirler.

Şehir genelinde otellere alternatif olarak pansiyon ve butik otel seçenekleri de sunulur. Oldukça şirin bir konseptte  hazırlanan butik oteller, özellikle ailelerin sıklıkla tercih ettikleri oteller arasında yer alır. Tatili uzun tutmak isteyen misafirler tercihlerini uygun fiyatlı konaklama seçeneklerinden yana kullanarak bulundukları yerin tadını daha çok çıkartma şansını yakalar. Tarihe yakından şahitlik etmek isteyen ziyaretçilerin akın ettiği bir bölgedir.