Bari Turları

Çıkış Tarihi
BARİ TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Bari Turu ve Gezi Fiyatları 2024

Bari turu yurtdışı tatil düşüncesi olan tüm seyahat severlerin hayatında en az bir kere katılması gereken turlar arasındandır. Modatatil size en uygun Bari turu ile İtalya’nın bu enfes şehrine muhteşem bir seyahat vaat ediyor. İtalya şehirleri arasında gezmek için en çok tercih edilen şehirlerarasında olan Bari tatili için Bari Bari turları sayfamızdan Bari turu fiyatları ve tur detaylarını karşılaştırın, kendiniz için en uygun bari turunu uygun ödeme koşulları ile katılın.


İtalya’nın Puglia bölgesinde yer alan bir Akdeniz şehri olan Bari, bölgenin en büyük ve en gelişmiş şehri. Puglia bölgesi, İtalya’nın günümüzde kabul gören çizme şeklinin topuk kısmında yer alıyor. Kültürel gezilerin yanı sıra şehirde bulunan Teatro Petruzzelli’de de önemli operalar sahneleniyor. Ayrıca Bari Limanı, Adriyatik Denizi’nin en çok kullanılan limanı olmakla beraber Arnavutluk, Yunanistan ve Hırvatistan’a feribotla ulaşım sağlanıyor.


Bari de Gezilecek Yerler

Şehrin simgesi olarak kabul edilen Aziz Nikola Bazilikası turistlerin en çok ziyaret ettiği tarihi yapı. Antalya’nın Demre ilçesinde doğduğuna inanılan ve günümüzdeki Noel Baba figürünü simgeleyen Aziz Nikola, hem Katolikler hem de Ortodokslar için büyük önem teşkil ediyor. Bari’ye geldiyseniz, Piazza Mercantine meydanına mutlaka gitmelisiniz. 14. yüzyıldan bu yana şehrin en nabzını tutan meydan, tarihi yapılarının yanı sıra ticaretin geliştiği yer olarak kabul görüyor. Bari ziyaretiniz sırasında mutlaka gezip görmeniz gereken yerler arasında Nicolaiano Müzesi, Castello Svevo, Egnazia, Aziz Sabino Katedrali ve Borgo Murattiano bulunuyor.


Bari de Yapılacak Aktiviteler

Tarihe meraklı kişilerin mutlaka gitmesi gereken şehirler arasında bulunan Bari’de genç nüfusun fazlalığı şehirdeki sosyal yaşamı da etkiliyor. Dışarıya adımınızı attığınız an şehrin yaşadığını görebiliyorsunuz. Tabii kültürel faaliyetlere düşkün olanlar için görülmesi gereken pek çok mimari yapı da bulunuyor. Adriyatik Denizi’ne kıyısı olması da hem farklı şehirlere seyahat etmek isteyenlerin işini kolaylaştırıyor hem de tatilinde deniz arayanların ortak buluşma noktası oluyor.


Bari Yeme İçme Kültürü

Dillere pelesenk olan İtalyan mutfağının merkezi, Bari’nin de sınırları içerisinde bulunduğu Puglia bölgesi. Orecchiette, brokoli, sarımsak, peynir ve domatesle hazırlanan bir hamur işi ve küçük kulaklar anlamına geliyor. Tuzla kurutulmuş morina balığı da favori yemekler arasında bulunuyor. Zeppole Çöreği ise yalnızca Babalar Günü’ne özel bir yemek olsa da her daim rahatlıkla bulabilirsiniz.  İtalyan restoranlarının hemen hemen hepsinde pizza veya spaghetti yiyebilirsiniz. Hop!, Osteria Villari ve Vinotto, Bari’nin en güzel restoranları arasında yer alıyor.


Bari de Konaklama Tesisleri

Genel olarak İtalya’da konaklamak pahalı olsa da Bari’de ucuza otel bulabiliyorsunuz. Genç nüfusun yoğunluğu bunda etken bir rol oynuyor. Fiyatlar 20 avrodan başlıyor, 200 avroya kadar çıkabiliyor. Konaklama için çok fazla bütçeye sahip olmayanlar B&B Baristazionecentrale’i veya Olive Tree’yi tercih ediyor. Konuk odası ve hostel mantığıyla hizmet veren bu mekanlarda gecelik oda fiyatı 20 avrodan başlıyor. Geceliği 110 avro olan Casa Odegitria’da ise erken rezervasyonla daha uygun fiyata oda tutabilirsiniz.


Bari de Alışveriş Mekanları

Dünya’nın tekstil merkezi İtalya’dan ne alacağınıza karar vermek çok da zor olmamalı. Tabii giysi merakı olmayanlar hoş el yapımı ürünler bulabiliyor. Bir de Bari bölgesinden çiçek almak isterseniz genellikle kaktüs tercih edildiğini hatırlatmakta fayda var. Bari’de alışveriş yapabileceğiniz en ünlü caddeler; Sparano Caddesi, Corso Vittorio Emmanuele Caddesi, Corso Cavour Caddesi ve Manzoni Caddesi. Haftanın her gün açık olan Napoli Pazarı’na da doğal zeytinyağı, çanak çömlek gibi ürünler satın almak için uğrayabilirsiniz.


Bari de Eğlence ve Gece Hayatı

Şehirde bulunan gece kulübü ve barların çoğu saat 21:00’dan önce açılmıyor. Üstelik her zevke uygun mekan bulunabiliyor. Örneğin Demode Club’da İtalyan müziğini eşsiz tınısını eşliğinde arkadaşlarınızla sohbet edebilir, La Parilla de Juan Meksika’da Meksika içkinizi yudumlarken bir yandan da Meksika müziklerine kendinize kaptırabilir, Nordwind’de ise sabaha kadar dansın tadını çıkarabilirsiniz.


Özellikle bahar ve yaz aylarında birçok festivalin düzenlediği Bari’de insanlar eğlenmeyi biliyor. Sizin de tatilinizi önceden planlayıp kayılabileceğiniz önemli festivaller arasında Sagra Yemek Festivali, Bari Caz Festivali ve Aziz Nikola Festivali bulunuyor.


Bari de Ulaşım

Bari’ye kara ve deniz yoluyla da ulaşılabilmesine rağmen en çok tercih edilen ulaşım şekli havayolu. Genellikle İstanbul’dan sağlanan uçuşlar yaklaşık 2 saat sürüyor. Gideceğiniz tarihten birkaç hafta önce uçak bileti bakmaya başlarsanız, 299 Eur’ya bilet bulabiliyorsunuz. Ortalama fiyatlar ise 350 Euro civarında. Bari’ye en çok sefer düzenleyen havayolu şirketleri ise THY, Pegasus, Lufthansa ve KLM.