Münih Turları

Çıkış Tarihi
MÜNİH TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Münih Turları ve Fiyatları

Münih Turları ile Almanya ‘nın bu güzel şehrinde hayalinizdeki tatil gerçekleştirebilir, sevdiklerinize hayat boyu anlatabileceğiniz birçok anı biriktirebilirsiniz.  Modatatil ile Münih turlarını incelediğinizde mutlaka size özel indirim fırsatları yakalayabilirsiniz.

Münih Hakkında

Münih, Almanya’nın en yoğun nüfusa sahip üçüncü şehridir. Berlin ve Hamburg’dan sonra da turizmin en hareketli olduğu yerler arasında yer alan Münih, özellikle bilimsel araştırmalar ve teknoloji alanında önde gelen BMW, Google, Microsoft gibi firmalara da ev sahipliği yapmaktadır.

M.S 1158 yılında kurulduğu düşünülen Münih, ılıman iklime sahip olmasından kaynaklı da birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır.

Münih Turları ile Gezebileceğiniz Yerler

Münih de gezilecek yerler arasında tarihi yerler kadar teknolojinin gelişimini de gösteren müzeler de oldukça önemlidir. BMW Müzesi ve Ulusal Bavyera Müzesi bunlardan öncelikli olarak Münih’de görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Nymphenburg Sarayı, Meryem Ana Kilisesi, Frauenkirche Kilisesi, Peterkirsche Kilisesi ve Isator Kapısı’da Münih’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Münih aynı zamanda birçok tanınmış yazara da ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Avrupa’nın en önemli festivallerinden biri olan ve her yıl düzenli olarak Eylül ayının sonu, Ekim ayının ilk günlerine denk gelen Oktoberfest Münih ‘de düzenlenmektedir..

Münih ‘in Yemek Kültürü

Münih’ de,  Almanya’nın birçok yerinde olduğu gibi Şnitzeli’ tadabilirsiniz. Ayrıca Münih’in yöresel yemekleri genelde et ve tavuk yemeklerinden oluşmaktadır bunlardan Apfelkücherl, Auflauf Güveç, Suerkraurt, Lady Tigella ve Bratwurst isimli yemeklerini yiyebilirsiniz.  Münih’de farklı lezzetlerde ki Alman biralarından da tadabilirsiniz. Sudan daha ucuz olan biraları dilerseniz Münih’in en işlek caddesinde yer alan kafelerde veya marketlerden de satın alabilirsiniz.

Münih de Ulaşım

Münih’te ulaşım geniş metro ağı ve toplu taşıma araçları olarak hizmet veren tramvay ve otobüslerle sağlanabilmektedir. Dilerseniz taksiyi de alternatif olarak tercih edebilirsiniz. Münih’e ulaşım yolları arasında ise demir yolları, kara yolları ve hava yolları yer almaktadır.

Münih Havalimanı

Münih Havalimanı, resmi olarak uluslararası alanda hizmet veren Franz Josef Strauss Havalimanıdır. Münih merkezinden metro, otobüs ve taksilerle ulaşım sağlanabilen havalimanı, şehir merkezinden 30 kilometre uzaklıkta hizmet vermektedir. 1954 yılından itibaren sürekli olarak geliştirilen Franz Josef Strauss Havalimanı’na 80’den fazla hava yolu uçuş gerçekleştirilmektedir.

Münih Havalimanına farklı şehirlerden düzenlenen aktarmalı ve direk uçak sefer bilgileri için ucuzauc.com web sitesini ziyaret edebiliriniz. Münih uçak bileti sorgulaması yaparak sefer bilgilerine ek olarak Münih uçak bileti fiyatlarına da ulaşarak biletinizi kredi kartınızla satın alabilirsiniz.