Almatı Turları

Çıkış Tarihi
ALMATI TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Almatı (Alma Ata) Turları ve Fiyatları

Modatatil ile Almatı Turları size hayalinizdeki Almatı tatili vaad ediyor. Hem çok uygun fiyatlarla ata yurtlarını ziyaret edip hem de sevdikleriniz için güzel anılar biriktirebilirsiniz. Üstelik anlaşmalı banka kredi kartı ile Modatatil.com üzerinden rezervasyon yapacağınız Almatı Turu için uygun ödeme seçeneği de mevcut.

Almatı (Alma Ata) Hakkında

Almatı, Kazakistan sınırları içerisinde yer alan ve Kazakistan’ın eski başkenti olma özelliğindeki kent ayrıca ülkenin en büyük ikinci şehridir. Orta Asya bölgesinde yer alan kozmopolitan bir şehir olan Almatı, Ruslar tarafından sınır kalesi olarak kurulmuş ve günümüz de hala önemini korumakta olan şehirlerarasında yer almaktadır

Almatı (Alma Ata) Gezilecek Yerler

Almatı deniz seviyesinden çok yüksek de olmasından dolayı kayak yapmak isteyenlerin ziyaret ettiği, kayak merkezleri ile ünlü denilebilecek bir yerdir. Kayak merkezi dışında Büyük Almatı Gölü, AltınElbiseli Adamın kostümünün kopyası ve II. Dünya Savaşında ölenlerin anısına yapılan ateş anıt da görülmesi gereken gezilecek yerler arasındadır.

Almatı (Alma Ata) Ne Yenir?

Almatı’da, Kazakistan genel olan hayvancılıkla ilgilenildiğinden bu bölgede de et yemekleri ve süt ürünlerinden yapılan yemekler özel bir yer tutmaktadır bu bölgede de ülkenin genelinde olduğu gibi özel olarak yetiştirilen at etinden yapılan yemekler de mevcuttur. Almatı’da Kazakistan’a özgü ve en ünlü yemeklerinden Beş Parmak yenilmesi gerekenler arasındadır. Ayrıca Kazak Çorbası ve Kımız da tadılması gerekenler arasındadır.

Almatı (Alma Ata)  Havalimanı

Almatı Havalimanı, şehrin büyüklük ve nüfus yoğunluğunu da karşılayabilmesi açısından düzenlemeler yapılmış en büyük havalimanıdır. Senelik iki milyondan fazla yolcuyu ağırlayan havalimanı Almatı şehir merkezine 18 kilometre mesafede yer almaktadır. Şehirde ulaşım metro, otobüs, dolmuş ve taksilerle gerçekleştirilmektedir. Almatı havalimanına da düzenlemeler yapılarak metro hattı ile ulaşım mümkündür.

Almatı (Alma Ata)’ya Uçuş Gerçekleştirilen Hava Yolları

Almatı’ya uçuş gerçekleştiren hava yolları arasında ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi THY ile Pegasus Havayolları yer almaktadır. Ayrıca uluslararası alanda hizmet veren  Aeroflot, Air Arabia, Air Astana, Ellinair, Etihad Airways, flydubai, KLM, Lufthansa, Mahan Air, Qazaq Air, Somon Air, Turkmenistan Airlines, Uzbekistan Airways ile beraber toplamda 25 hava yolu şirketi hizmet vermektedir.