Amsterdam Turları

Çıkış Tarihi
AMSTERDAM TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Amsterdam Turu ve Gezi Fiyatları

Uluslararası turlar giderek daha popüler hale geliyor ve bireylere yeni ülkeler, şehirler görme seçeneği sunarken aynı zamanda uzman rehberler eşliğinde tatilin keyfini çıkarıyor. Mesela; Amsterdam turuna katılmak, iyi bir etkinlik seçeneği olabilir.

Tur seçenekleri azalırken, detaylara daha fazla zaman ayırmak isteyen sizler Avrupa turları içinde en popüler destinasyonların tek bir pakette olanını tercih ediyorlar. Bu sayede birden fazla ülke ve şehri aynı anda gezme fırsatını yakalıyorlar. Gidilecek yerler arasında Amsterdam turları da en popüler seçenektir.

Güzel ve kırsal bir yer olan Amsterdam için bu şehrin tarihine odaklanan çeşitli farklı turlar, harika tatiller sunuyoruz. İster günlük ister birkaç haftalık keşif amaçlı olsun, dilediğiniz kadar uzun sürecek bir Amsterdam turu için Modatatil sizlere çeşitli yurtdışı turları için seçenekler sunmaktadır.

Amsterdam; Hollanda'nın başkenti ve en büyük şehri olmasının yanı sıra Avrupa'da da oldukça popüler tatil mekanıdır. Aynı zamanda, bir tura çıkmak, bu renkli şehir hakkında daha fazla bilgi edinmek web sitemizden Avrupa turları içerisinden, Amsterdam turu paketlerini inceleyebilirsiniz.

Amsterdam’da Farklı Tatil Deneyimleri

On dokuzuncu yüzyıldan bugüne sokak modeli büyük oranda değişmeyen Amsterdam, dört yüz adet köprü ile bağlanan doksan adet adadan oluşmaktadır.  Amsterdam, turistik bir şehir olması nedeni ile yılın her dönemi turist çekmekte ve sürekli canlı kalmaktadır.

Ziyaretçilerine konaklama açısından pek çok seçenek sunan Amsterdam’ın yılın her dönemi ziyaretçi ağırladığı göz önünde bulundurularak, önceden konaklama seçeneklerini değerlendirmelidir.

Amsterdam’ın eski şehir bölgesi olarak da bilinen merkezinde konaklamayı tercih etmek sayesinde toplu taşımaya yakın olabilir ve gezilecek yerleri bu sayede kolaylıkla gezebilirsiniz.

Ayrıca Amsterdam’da yer alan tekne evlerde konaklama seçeneğini tercih ederek, farklı deneyim yaşama imkânına da sahip olmak mümkündür. Amsterdam’ın dünyanın en sınırsız ve en canlı gece hayatına sahip şehirlerden biri olduğu da unutulmamalıdır.

Modatatil.com Amsterdam Turları ile düşlediğiniz Amsterdam tatilini en uygun fiyatlarla yaşayabilirsiniz.

Amsterdam'da Gezilecek Yerler

Amsterdam gezinize sokak sanatçıları, kafeler, restoranlar ve mağazalarla dolu ünlü “Dam Meydanı”ndan başlayabilirsiniz. “Nieuwe Kerk”, bu meydandaki en önemli tarihi eserlerden biridir. Çarpıcı bir iç mekanı var, bu yüzden burada konsere ya da operaya katılmaya gelmenizi öneririz. Bu meydanda yer alan Madame Tussaud's'u mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ünlü kişilerin balmumu heykellerinin gerçekçiliği sizi şaşırtacak.

Başkent Amsterdam, hem ulaşımı sağlayan hem de büyüleyici görselliği ile Orta Çağ'dan kalma kanallarıyla oldukça dikkat çeken şehir. Vaktiniz olursa bu muhteşem köprüleri de gezmek güzel bir alternatif.

Amsterdam'ın ana meydanlarından biri Begijnhof'tur. 34 numaralı ev - 1609'dan kalma “Ahşap Ev” de dahil olmak üzere tümü eski ve tarihi olan çok sayıda küçük binadan oluşmaktadır. Bu caddenin de harika bir mimarisi var. Bu cadde Red Light District olarak bilinir. Amsterdam'ın sunduğu en aşırı şeylerden bazılarını bulabileceğiniz yer burasıdır.

Amsterdam'da keşfedilecek çok yer var. Bunlardan biri de Çiçek Pazarı. Yüzen çiçek pazarından bitkiler, çiçekler ya da ağaçlar satın alabilirsiniz - bu, dünyadaki ilk ve tek yüzen çiçek pazarıdır.

Amsterdam'ın en popüler meydanlarından biri, adını ressam Rembrandt Van Rijn'den almıştır. Rembrandt Meydanı, yakınlarda çok sayıda yürüyüş alanı, ilgi çekici yerin bulunduğu şehir merkezinde yer almaktadır.

Amsterdam müzeler açısından zengin bir şehirdir. Fırsatınız varken bunları mutlaka ziyaret edip görmelisiniz. Amsterdam Müzesi, Van Gogh Müzesi çok önemli eserlere ev sahipliği yapması açısından büyük önem taşıyor.

Müze ilginç, aynı zamanda 2. Dünya Savaşı sırasında çok tanınan bir figür olan Anne Frank'ın yaşadığı evde bulunuyor. Amsterdam daha küçük şehir ama ziyaret edilecek birçok ilginç yeri var. İndirimli erken rezervasyon yurtdışı turları kampanyasından hemen yararlanabilirsiniz. Size Amsterdam'da enerjik ve dolu dolu tatil sunuyoruz.

Amsterdam, ziyaret ettiğinizde aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz sayıda kitap listesine sahiptir. Her yaştan insan, belirli bir nedenle ziyaret eden gezginler ya da sadece harika tatil deneyimi arayan insanlar için, Amsterdam'da seçim yapabileceğiniz çok seçenek var.

Amsterdam’ın Geleneksel Mutfağı

Hollanda’nın mutfağında önemli bir yere sahip olan çiftçilik ile balıkçılık, Amsterdam mutfağında da önemli bir yere sahiptir. Amsterdam’ın geleneksel mutfağı az miktarda et ve sebze kullanılan yemeklerden oluşmaktadır.

Amsterdam’da en fazla patates ve peynir tüketilmektedir. Amsterdam’da denemesi gereken lezzetler arasında patat speciaal ile bitterballen adı verilen enfes köfteleri yer almaktadır.

Amsterdam’a Ulaşım

Amsterdam’a İstanbul başta olmak üzere ülkemizin farklı şehirlerinden ortalama üç buçuk saat süren uçuş seferleri düzenlenmektedir. Şahsi araçlar ile karayolundan da Amsterdam’a ulaşım sağlamak mümkündür. Ancak karayolu ulaşımı, havayolu ulaşımına oranla çok daha uzun, çok daha zahmetlidir.