Lüksemburg Turları

Çıkış Tarihi
LÜKSEMBURG TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Lüksemburg Turları ve Fiyatları

Lüksemburg, yüz ölçümü bakımından dünyanın en küçük ülkelerinden bir tanesi. Tarihi 10. yüzyıla dayanan Lüksemburg, tarihi havasını günümüze kadar korumayı başarmış bir yerleşim yeri. Üstelik merkezi bir konuma sahip olan Lüksemburg’dan Belçika’nın başkenti Brüksel ve Köln’e 2 saatte, Paris’e ise 3.5 saatte gidilebiliyor.

Lüksemburg da Gezilecek Yerler

Lüksemburg’da ilk gitmeniz gereken yer ülke ile aynı adı taşıyan başkent Lüksemburg. Fransa, Belçika ve Almanya’nın kesişim noktasında bulunması, şehri stratejik olarak önemli kılıyor. Pétrusse Vadisi boyunca uzanan şehirde, 17. yüzyılda gotik mimari stiliyle inşa edilmiş Notre Dame Katedrali’ni ve Grand Ducal Sarayı’nı gezebilirsiniz.

Doğal güzellikleriyle adeta görsel bir şölen sunan Vianden ise inanılmaz kalesi ve manzarasıyla ziyaretçilerine bambaşka bir deneyim yaşatıyor. Küçük İsviçre olarak kabul edilen Müllerthal’da ise doğa yürüyüşleri yapılıyor, dilerseniz de dağ tırmanışı yapabiliyorsunuz.

Doğayla iç içe olan şehirlerinde kaybolmak isteyeceğiniz Lüksemburg’un mutlaka görmeniz gereken şehirleri arasında Echternach, Ardenler, Clervaux ve Esch-sur-Sure bulunuyor. Bunlara ek olarak Schengen vizesine ismini veren Schengen’i de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Lüksemburg da Yapılacak Aktiviteler

Lüksemburg’da geçirilecek ufak bir tatille kendi içinize dönebilirsiniz. Özellikle Güneydoğu kıyılarında şarap üretimi yapılıyor ve burada birbirinden güzel, ödüllü beyaz ve köpüklü şarapları tadabilirsiniz. Bascharage ve Wiltz kasabalarında da birçok bira ve farklı alkol çeşitlerinin tadına bakabilirsiniz. Mondorf-les-Bains kasabasında bulunan şifalı termal sularda ise yorgunluk atabilir, ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Daha maceracı olan kesim ise Lüksemburg’un birçok şehrinde düzenlenen doğa yürüyüşleri ve dağ tırmanış turlarına katılmayı tercih ediyor.

Lüksemburg da Yeme İçme Yerleri

Lüksemburg, Fransa, Belçika ve Almanya arasında yer aldığı için bu ülkelerin mutfak kültürlerinden fazlasıyla etkilenmiş. Özellikle kök bitkileri, Lüksemburg mutfağının temelini oluşturuyor. Ayrıca son yıllarda İtalya’dan ve Portekiz’den aldığı göçler sayesinde mutfağı da zenginleşmiş. Lüksemburg’da en çok tavsiye edilen yemeklerden biri füme domuz eti ve haşlanmış yeşil fasulye ile servis edilen Judd mat gaardebounen. Bir de ‘Gromperekichelchen’ adı verilen atıştırmalığı hangi restorana gitseniz bulabiliyorsunuz.  Yemeğin ardından getirilen ‘eau-de-vie’ ise erikten üretilen sert bir içki türü. Oldukça ağır olduğu için kahve ile karıştırılarak içilmesi tavsiye ediliyor. Alfa Brasserie ve Restaurant Le Bistrot By Parc Bleair, ziyaretçilerin en çok uğradığı restoranlar arasında.

Lüksemburg da Konaklama Mekanları

Lüksemburg şehrinin merkezinde genellikle önemli finans zirveleri düzenleniyor. Bu nedenle merkeze ne kadar yaklaşırsanız, otel fiyatları da o kadar yükseliyor. Lüksemburg’da otel fiyatları 50 avro ile 700 avro arasında değişkenlik gösteriyor. Hostellerde kalmak isteyenler ise daha az bir ücret ödüyor. Ortalama 25 avro ödeyerek merkeze yakın bir hostelde kalabilirsiniz.  En çok tercih otellerden bir tanesi olan NH Luxembourg’da konaklayabilirsiniz. Youth Hostel Luxembourg City’de ise bir gece konaklamanın bedeliyse 25 avro.

Lüksemburg Alışveriş Rehberi

Lüksemburg, Avrupa’nın merkezinde olması sebebiyle birçok ünlü markaya ev sahipliği yapıyor. Hediyelik eşya almak isteyenler içinse pek fazla seçenek bulunmuyor. Bu nedenle daha çok şarap çeşitlerine yönelen ziyaretçiler için bir diğer alternatif ise antikalar. Her ayın 2. ve 4. cumartesinde Place d’Armes Meydanı’nda antika pazarı kuruluyor. Bu Pazar ilgi oldukça yüksek, nedeni ise eşsiz parçaların bulunabiliyor olması.

Lüksemburg Eğlence ve Gece Hayatı

Birçok Irısh Pub’ın bulunduğu Lüksemburg’da birçok yerel DJ’in sahne aldığı gece kulüpleri de var. Keşfedilmemiş bu yetenekleri dinleyebileceğiniz gece kulüpleri arasında Coco Mango ve Rock Solid bulunuyor. Daha lüks mekanlarda eğlenmek isteyenler ise genellikle ünlü DJ’lerin de sahne aldığı Den Atelier’e gidiyor.

Eğlence denilince aklınıza yalnızca gece kulübü ve publar gelmesin. Lüksemburg’da düzenlenen festivaller de oldukça coşkulu ve eğlenceli geçiyor. Özellikle Haziran ayında Lüksemburg’a giden turistlerin 23 Haziran’da kutlanan Lüksemburg Ulusal Festivali’ne katılmasını öneriyoruz.

Lüksemburg da Ulaşım

Türkiye’nin birçok şehrinden Lüksemburg’a direkt veya aktarmasız uçuşlar gerçekleşiyor. Fiyatların da oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Eğer iyi bir zamana denk getirebilirsiniz 299 Euro’dan bilet bulabiliyorsunuz. Türk Hava Yolları, Aegean Hava Yolları, Pegasus ve KLM, en uygun uçuşları müşterilerine sunan hava yolu şirketleri.