Umman Turları

Çıkış Tarihi
UMMAN TURLARI LİSTELENİYOR


KATEGORİLER
SÜRE
BöLGELER
TOPLAM FİYAT

Umman - Oman Turu ve Gezi Fiyatları 2024

Umman turları size Umman’ın tüm güzelliklerini sunuyor. Ortadoğu’nun incisi Umman tatilinde kendinizi adeta binbir gece masallarında hissedersiniz. Gerçek bir arap kültürü turu sizi bekliyor. Adını sıkça işittiğimiz ve maceralarını heyecanla dinlediğimiz Denizci Sinbat burada yaşamıştır. Eski arap evlerinin arasında geçerken her an karşınıza gaz lambasından bir cin çıkacakmış sanırsınız. Umman turu ile çöllerde ister develerle, isterseniz de jiplerle safari yapabilir,

Umman dağlarında muhteşem gün batımı izleyebilir, Umman çarşısında sevdiklerinize hediye olarak inci alabilirsiniz.

Umman tatilinde beklediğiniz macera, tarih, kültür, yemek ve yöresel alışveriş gibi tüm seçenekleri size en iyi şekilde sunuyoruz. En uygun Umman turu için Modatatil seyahat danışmanımızdan destek alabilir, en ucuz fiyatla Umman tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Umman Hakkında

Başkent

Nüfus

Yüzölçümü

Para Birimi

Resmi Dil

Saat Farkı

Vize Durumu

Maskat

3.286.936

309.501 km²

Umman riyali (OMR)

Arapça

+1 saat fark bulunur.

Kapıda Vize  30 Gün

Telefon Kodu                    : + 968

Konsolosluk Bilgileri: Muskat Büyükelçiliği

Muscat Büyükelçiliği

Adres: Turkish Embassy P.O.BOX:47, P.C.115 MSQ Muscat - Sultanate of Oman Fiziki Adres: Turkish Embassy Way No: 3042, Building No:3270 Shatti Al Qurum Muscat - Sultanate of Oman

Telefon                : +968 24 697050

Umman Arap ülkeleri içerisinde en gelişmiş ve istikrarlı ülkelerden biridir. Başkenti olan Muscat Lonely Planet tarafından seyahat edilebilecek en güzel 2. Şehir olarak seçilmiştir. Umman denizi sahili harika plajlarla çevrilmiştir. Dalış, sörf ve yelken gibi su sporları yapılabilmektedir.

Umman güneybatı Asya'da ve Arap Yarımadası'nın güneydoğusu kıyısında yer alan bir ülkedir. Batısında Suudi Arabistan, güneybatısında Yemen ve kuzeybatısında Birleşik Arap Emirlikler ile sınır komşusudur.

Orta doğu topraklarına yerleşmiş olan Umman. Kıyı kesemi sıcak ve nemlidir, iç kısımlarda ise sıcak ve kuru iklim görülür. Ummanın arazisi çöl ovası ve kuzey ve güney kesiminde engebeli dağlık bölgeden oluşur

Ummanda erkekler uzun elbiseler giyer ve ülke kadınlarının elbiseleri de göz alıcıdır. Ülkede at ve deve yarışları, şahin avı, Arap yelkenlisi çok sevilen spor dallarındandır.          

 

Umman’a Ne zaman ve Nasıl Gidilir?

Umman’ı ziyaret etmek için en güzel zaman ekim ve nisan arasında olan dönemdir. Ummanda geceleri serindir gece sıcaklıkları 18 derece civarındadır. Gündüz sıcaklığı ise bu dönede 25 derece ile 35 derece arasında değişmektedir.

Ummana ülkemizden vize alınarak gidilir ve turistik vize süresi 30 gündür. Türkiye’den Ummanın başkenti olan Muskat’a direk uçuş mevcuttur. Türkiye’den Umman’a uçuş gerçekleştiren bütün hava yollarının sefer bilgileri ve en güncel Umman uçak bileti fiyatlarına Modatatil.com web sitesi üzerinden uçak bileti sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Sorgulama sonrasında seçtiğini uçak biletinizi kredi kartınızla anında ve taksit imkânlarından da faydalanarak satın alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için dilerseniz müşteri hizmetlerimizle iletişime de geçebilirsiniz.

Umman‘da Gezilecek Yerler

Umman'ın en büyük kenti olan başkent Muskat hem sahip olduğu doğal güzellikleri hem de tarihi dokusu çok güzeldir.

Sultan Kabus Cami Orta doğuda bulunan en büyük ikinci camisidir ve Muskat da en çok ziyaret edilen turistik yerdir.

Souk Muskatın sembolü olan pazar oldukça büyük bir kapalı çarşıdır. Şehrin turistler tarafından en sık uğranan mekânlarından biridir.

Ulusal Müze Umman tarihi ve kültürü hakkında bilgiler bulabileceğiniz bir ziyaret noktasıdır.

Al Alam Sultan Sarayı 16’ncı yüzyılda yapılan saray Osmanlı mimarisi esas alınarak yapılmıştır.

Umman‘da Yemek kültürü

Umman da geleneksel Arap yemeklerinin yanında, yemeklerde Hint etkisini de görmek mümkündür. Bundan dolayı da yemeklerde, safran ve benzeri baharatlar sıklıkla görülür. Et yemeklerde sıklıkla tüketilir ve özelliklede kuzu ve deve eti ülkede en sık tüketilen etlerdendir. Ülke mutfağının en özel tatlarından birisi shuwayıdir. Yemek kil fırınlarda yavaş yavaş pişirilerek yapılan bitki ve baharatlar ilave edilerek yapılmaktadır. Ayrıca Umman denize kıyısı olan bir ülkedir bundan dolayı da burada lezzetli deniz ürünleri ulaşma da mümkündür.  Tatlı olarak ise en fazla tüketilen tatlılardan biride Umman helvasıdır.

Umman da alkol tüketmek yasaktır. Yabancı turistler alkol bazı otel ve restoranlarda bulabildiği gibi evet götürmek için alkol almak isterlerse konsolosluktan bununla alakalı lisans almalıdır.

Umman‘da Eğlence ve Festivaller

Umman da genellikle dini festivaller vardır. Ramazan bayramı, Kurban bayramı ve kandil günlerinde dini ritüeller yapılmaktadır.

 1. Ocak
  • Kültürel Tiyatro Programları – Programda çeşitli ülkelerden tiyatro topluluklar bir araya gelir ve programda oyunlar sergilenir.
 2. Şubat
  • Umman Yemek Festivali – Ülke mutfağının tanıtımı yapıldığı Festivaldir.
 1. Temmuz
  • Salalah Turizm Festivali – Kültürel etkinlikler yapılır.

Umman‘da Alışveriş

Umman da alışveriş için tercih edilen yerlerden biri tarihi kapalı çarşı Soukdur. Burada hançerler, çeşitli gümüş takılar, tütsü kapları, reçine topakları, kahve cezveleri, değerli taşlar, inciler, yöresel giysiler ve daha pek çok şey bulunur. Turistler gerek kendileri için gerekse yakınları için, hediyelik eşyaları buradan alabilir. Ayrıca Umman iki büyük çarşıya sahiptir. Bunlardan ilki daha çok gümüş ve altın işlemelerin bulunduğu Muttrahdır. İkincisi ise Nizwa’daki Arap dünyasının en büyük çarşısıdır. Burada ülkeyle alakalalı pek çok ürün bulunur. Ayrıca Muskat da pek çok dünya markasını bulabileceğiniz birçok alış veriş merkezide vardır.

Umman Turu Seyahat Tavsiyeleri

 • Umman'lı insanlar genellikle alçak gönüllüdür.
 • Ülkede yaşayan vatandaşlar sizden Sultanı hakkında konuşurken saygılı olmanızı bekler.
 • Ülkede karşı cinsle konuşurken gülümsemeniz karşı tarafa flört işaretidir.
 • Duygusal olan Umman halkının kalbi en ufak bir eleştiride kırılır.
 • Umman da şort ve omuzu açık kıyafetler giymek yasaktır ve bundan dolayı ülkeye gelenler dikkatli olmalıdır.
 • Ayrıca kumsallardaki deniz kabuklarını, kaplumbağa yumurtaları gibi şeyleri toplamak ülkede yasaklanmıştır.

Umman‘da Nerede Kalınır?

Umman da her bütçeye uygun otel mevcut olmak ile birlikte pek çok turist evi ve hosteli de ülkede bulunmaktadır.

Umman’da konaklayabileceğiniz yerlerin durumu ve beklentilerinize yönelik olarak farklı alternatifler hakkında bilgi alabilmek için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bütçenize ve beklentilerinize en uygun olarak konaklayabileceğiniz yerler hakkında bilgi alabilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Umman‘da Şehir içi Ulaşım?

Umman’da şehir içi ulaşımda en çok taksi kullanır ve taksiler farklı renktedir. Genel olarak beyaz ve turuncu renkte olan taksilerin ücreti biraz pahalıdır. Şehirlerdeki bir başka ulaşım şeklide araba kiralamaktır. Araba kiralama yerlerinin bulunduğu yerler genellikle havaalanına yakındır. Ayrıca otobüs de toplu taşımada kullanılan araçlardan biri olmakla beraber şehirlerin her yerinde ve aralarda faaliyet gösteren minibüslerde vardır.