Romanya Vizesi


Romanya Vizesi

Romanya vizesi günümüzde kişilere Avrupa’da transit olarak dolaşma hakkı sunar. Romanya vizesi almak için kişilerin sistematik bir şekilde hareket etmeleri oldukça önemlidir. Böylelikle hızlı bir şekilde vize işlemlerini halledebilirler. Avrupa Birliğine üye ülkeler arasında bulunan Romanya vizesi için kişilerin AB vizesi almaları gerekiyor. Alınacak olan vize AB sınırları içinde geçerli bir vize türü olarak bilinmektedir.

Bu vizeyle kişiler Romanya’da serbest dolaşım hakkına sahip olurlar. Vizenin ne kadar süre verileceği konusunda net bir gün sayısı yoktur. Romanya’ya girişlerde istenilen bu vize konsolosluk binalarından alınabildiği gibi turizm acenteleri vasıtasıyla da alınabilen bir vize çeşidi olarak ön plana çıkıyor. Böylelikle hızlı bir şekilde vize alım işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

Romanya vizesi genellikler 7 ile 10 iş günü içinde çıkan bir vizedir. Bu süre zaafında kişiler hızlı bir hizmetten yararlanarak opsiyonlu bir hizmet deneyimine kavuşurlar. Vize sürecinde kişilerin bilgilerinin tutarlı olması son derece önemlidir. Tutarsız girilen bilgiler neticesinde kişilerin vize işlemleri olumsuz olarak değerleneceği gibi vize yatırım ücreti de yanmış olacaktır. Romanya Avrupa’nın ekonomik ülkeleri arasında bulunuyor.

Dolayısıyla vize işlemleri sırasında istenilen evraklar çok da sıkı değildir. Kişiler Avrupa tatili için genellikle Romanya topraklarını mutlaka tercih etmektedirler. Bunun en önemli sebebi bu ülkenin tarihi bir ülke olmasıdır. Şatolarıyla gezilip görülmesi gereken yerleriyle Romanya turistlerin en gözde ülkeleri arasında yer alıyor.

Romanya Vizesi Ne Kadar Süre Geçerli?

 

Romanya vizesi kişilere genellik 90 günlük verilmektedir. İlk kez vize alacak olan kişilerde genellikle bu süre geçerlidir. Eğer ki birden fazla Romanya’ya seyahat gerçekleştirdiyseniz 180 günlük vize süresi de sizlere verilebiliyor. Vize işlemleriniz sırasında pasaportunuzun güncel olması oldukça önemlidir.

Pasaportun süresi geçmesi durumunda yenileme yapmanız gerekecektir. Bunun yanında banka hesabınız bir miktar para bulundurmanız gereklidir. Vize evrakları sırasında sizlerden banka hesap dokümanı istenecektir. Dolayısıyla banka hesaplarınızın dolu olması bu süreçte vizenizin alımını hızlandıracak ve olumlu olarak değerlenmesini sağlayacak önemli etmenler arasında yerini almayı başarıyor.

 

 
 
KATEGORİLER