Nijerya Vizesi


Nijerya Vizesi

Nijerya vizesi Nijerya Devleti tarafınca sağlanan ve yasal olarak Nijerya`ya giriş yapmış olup bu ülkede bulunmak için lüzumlu olan resmî belge olmaktadır. Dolayısıyla Nijerya, yeşil ve gri geçişlik sahibi kişileri de bordo geçişli sahibi kişilerle aynı vize prosedürlerine doğal tutup bu kişilerin pasaportlarında Nijerya seyahati öncesi Nijerya vizesi bulunmalıdır. Nijerya vizesi için geçişlik başvurulacak vize türüne gore Nijerya seyahati sonrası minimum 6 ay yahut 9 ay tedavül süresine haiz olmalı ve son 10 sene içerisine çıkarılmış olmalıdır.

Eski pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Nijerya vizesi, pasaportunuzda işlenen bir vize türüdür. Bu nedenle pasaportunuzun vize bölümünde boş bir sayfa bulunması gerekmektedir. Nijerya vizesi, vize sahibinin adı ve soyadı, pasaport numarası, veriliş yeri, vize ücreti, vize türü ve geçerlilik süresi gibi bilgileri içerir. Nijerya makamları, bu ülkeye seyahat etmek isteyenler için turist vizesi, iş vizesi ve çalışma vizesi gibi çeşitli vizeler vermektedir.

Nijerya Vizesi Nereden Alınır?

Nijerya'ya seyahat etmek için, vizeyi veren ilgili Nijerya makamlarına başvurmanızı gerektiren bir Nijerya vizesi almanız gerekir. Nijerya sınır kapılarında vize vermemektedir, bu nedenle bireylerin Nijerya'ya seyahat etmeden önce Nijerya vizesi almak için ülkelerindeki ilgili Nijerya acentesine başvurmaları gerekmektedir.

Türkiye'de Nijerya vizesi veren yetkili kurum Ankara'daki Nijerya Büyükelçiliği'dir. Nijerya'nın Türkiye'de başka hiçbir şehirde diplomatik bir misyonu yoktur, bu nedenle Nijerya vizesi için sadece Ankara'daki Nijerya Büyükelçiliği Konsolosluğu'na başvurabilirsiniz. Bu nedenle Türkiye'nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun, Ankara'daki Nijerya Büyükelçiliği dışında vize başvurusu yapabileceğiniz bir yer yoktur.

Nijerya vizesi için büyükelçiliğin konsolosluk kısmına başvuruların direkt yapılması seçeneklerden biri olmaktadır. İlgili parçaya yapılabilecek öteki bir müracaat şekli ise Nijerya vize işlemleri üstüne hizmet veren müessese ve kuruluşlar aracılığı ile meydana getirilen müracaat olup bu yöntemle Ankara`ya yahut Ankara'daki Nijerya Büyükelçiliğine gitmeye ihtiyaç duymadan başvuruda bulunabilirsiniz. Her iki müracaat şekli ile de Nijerya vizesinin alınmasına olanak sağlamaktadır.

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya vizesi almak için Nijerya vizesi vermeye yetkili bir kuruma vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Nijerya'nın Türkiye'deki tek resmi temsilcisi Ankara'da bulunan Nijerya Büyükelçiliği'dir. Başvurunun büyükelçiliğin konsolosluğunda yapılması ve Nijerya vizesi alabilmek için konsolosluğun istediği belgeleri vize başvurunuzda ibraz etmeniz ve vizeniz için gerekli ücreti ödemeniz gerekmektedir. Nijerya vizesi başvuru sahipleri, vize alabilmek için Nijerya'nın vize uyum şartlarını eksiksiz olarak yerine getirmelidir.

Vize başvuru belgeleriniz eksikse veya doğru bilgileri içermiyorsa Nijerya vize süreciniz uzun sürebilir veya reddedilebilir. Konsolosluk, gerekli gördüğü takdirde vize işlemi sırasında ek belge talep etme yetkisine sahiptir.

Konsolosluğun başvuru sahibini rezervasyon yaptırmaya çağırma yetkisi de bulunmakta olup, başvuru sahibinden rezervasyon yaptırılması isteniyorsa Nijerya makamlarınca belirlenen tarihte başvuru sahibinin konsoloslukta bulunması gerekmektedir. Nijerya Konsolosluğu, Nijerya vizesi vermeye yetkili tek kurumdur. Konsolosluk vize başvurunuzu kabul ettiğinde ve vize sürecinizin tamamlanmasını sağladığında Nijerya vizesi alınır.

 

Nijerya Vizesi Gerekli Evraklar

Başvurduğunuz vize türü ne olursa olsun, tüm Nijerya vize başvurularının vizenizin kabul edilebilmesi için gerekli belgelerle birlikte sunulması gerekmektedir. Nijerya vizesi için gerekli belgeler, başvurduğunuz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Nijerya vize başvurusu için gerekli evrakların bir kısmı diğer Nijerya vizeleri ile aynıdır.

Bir kısmı ise diğer Nijerya vizeleri için gerekli evraklardan farklıdır. Tüm Nijerya vize türleri için pasaport, vize başvuruları, fotoğraflar, başvurular ve hayatta kalma belgeleri istenmekte olup bu belgelerde aranan özellikler bazı Nijerya vizeleri için aynı, bazı Nijerya vizeleri için farklıdır.  Nijerya vizesi için bu belgelere ek olarak başvuracağınız vize için gerekli olan diğer belgeleri de getirmeniz gerekecektir. Nijerya vizesi fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
KATEGORİLER