Nepal Vizesi


Nepal Vizesi 

Nepal'e seyahat etmek isteyen T.C. pasaportuna sahip vatandaşların ülkeye giriş  için Nepal vizesi için başvurmaları gerekmektedir. Nepal  sınır kapısında da kapı vizesi uygulaması  bulunmaktadır. 
Türkiye Nepal'in yurtdışı diplomatik misyonu olan İstanbul'daki Nepal Fahri Konsolosluğu, vize başvurularını kabul etmeye yetkili tek kurumdur.

Nepal'in İstanbul Fahri  Konsolosluğu, Nepal vize başvurularını bölge gözetmeksizin değerlendirmektedir. Nepal Konsolosluğu doğrudan vize başvurusu yapmak zorunda değildir. Ayrıca yetkili seyahat ve turizm acentelerinden Nepal vize  başvurularını da kabul ediyoruz. Ancak Nepal'e vize verilmesi kararı ve vizenin geçerlilik süresinin değerlendirilmesi tamamen Nepal Konsolosluğu'nun takdirindedir.

Nepal Konsolosluğunda Vize Başvurusu Hakkında

Nepal Konsolosluğu, Nepal Vizesi başvuru formunun büyük harflerle  doldurulması ve okunması kolay olması durumunda başvuru sahipleri ve seyahat planları hakkında kapsamlı bilgilere erişebilir. Formu doldururken, tüm soruları açık ve net bir şekilde cevaplamak çok önemlidir.  Nepal Konsolosluğu 
 Nepal seyahatinizde planlanan dönüş tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerli bir pasaportla vize başvurunuzu sunmalısınız. 10 yıldan eski ve iki sayfadan fazla boş sayfası olmayan pasaport başvurularında bulunmamaya özen gösterilmelidir.

Nepal Konsolosluğu vize rezervasyon sistemi ile çalışmaktadır. Nepal Konsolosluğu vize başvurularını pazartesiden cumaya 09:00 - 12:00 saatleri arasında kabul etmektedir. Nepal Konsolosluğu, başvurunuzu iki adet vesikalık fotoğraf, imzalı ve doldurulmuş bir Nepal vize başvurusu ile kabul edecektir. Nepal vizelerinin işlem süresi 23 iş günüdür. 


Nepal vizesi prosedürü için başvuranların Nepal Konsolosluğu'nun 2015 tatillerini dikkate almaları gerekmektedir. Nepal'e seyahat edecek kişilerin, seyahat programının kesintiye uğramaması için başvurularını söz konusu tarihi göz önünde bulundurarak planlamaları önemlidir.  Nepal Turist Vizesi 
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz, formu doldurup Nepal Turist Vizesi başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz. Vize reddinin sebeplerinden biri de evrak eksikliğidir. Bu nedenle Nepal turist vizesi için vize ofisinize şahsen başvurmanız tavsiye edilir.  

Nepal Turist Vizesi Başvurusu 

Nepal  Vizesi adı altında ziyaret, gezi ve eğlence amaçlı Nepal seyahati düzenlenir. Turist vizesi almak için gerekli belgelerden biri pasaporttur. Pasaportunuz son 10 yıl içinde alınmış olmalıdır. Kırışıklık veya gözyaşı yoktur. En az iki boş sayfaya ihtiyacınız var. Pasaportunuzun tüm sayfaları ve son iki sayfası sisteminiz tarafından taranmalı ve işlenmelidir.

Gerekirse eski pasaportunuzu da göstermeniz gerekecektir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay  olmalıdır.  Vize başvuru dilekçesi, seyahatle ilgili tüm detayları açıkça belirtmelidir. Nepal  Vizesi alırken seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağını belirtmeniz gerekir. Fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
KATEGORİLER