Mısır Vizesi


Mısır Vizesi

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır'ın kendisine ait herhangi bir iletişim adresi yoktur. Telefonla bilgi almak gibi bir durum da söz konusu değildir. Bu nedenle Mısır'a vize alınabilmesi için, biraz uğraşmak gerekir. Mısır'a alacağınız vize için, öncelikle hazırlanmış olan evrakların mutlaka güncel olması gerekir. Güncel olmayan evraklar sorun yaşamanıza sebep olacağı için mutlaka dikkat edilmelidir. Bazı evraklar fotokopi olarak kabul görebilir fakat asıl olan evraklar vize alınmasında büyük kolaylıklar sağlar. Teyit edilebilmesi ve Mısır Konsolosluğu için güven oluşturması amacıyla evrakların e-devletten alınmış olması işleri daha da kolaylaştırır. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, mutlaka vizenizdeki isim ve soy isim, pasaport numarası ve vizenin geçerlilik tarihlerini incelemelisiniz. Mısır vize başvurusunu şahsen yapabileceğiniz gibi, aracı kurumlara da yönelebilirsiniz. Şahsen başvurularda Ankara'da ya da İstanbul'da bulunan konsoloslukları ziyaret etmeniz gerekir. 

Mısır Vizesi Başvuru Formu Önemli Midir?

 

Mısır vizesi başvuru formu, Mısır vizesi için gerekli en önemli evraklardan birisidir. Form üzerindeki bilgilerin eksiksiz bir şekilde oldurulması da son derece önemlidir. Form doldurma işlemi bittikten sonra ise, doldurulan form imzalanmalıdır. Çünkü imza olmayan formlarda herhangi bir işlem uygulanmaz. Türkçe dilinde doldurulabilecek olan form kişinin isteğine göre, İngilizce olarak da doldurulabilir. Mısır vizesini olumlu anlamda etkileyecek konulardan birisi ise, daha önce vize alınmış olmasıdır. Bu süreci hızlandırır ve olumlu sonuçlanmasında etkilidir.

Mısır Vizesinde Dilekçenin Önemi Nedir?

Dilekçe yazma işlemi, Mısır vizesi nasıl alınır konusundaki en önemli hususlardan birisidir. Vize almak isteyen kişinin bunu mutlaka dilekçeye dökmesi gerekir. Dilekçe için gerekli olan bilgiler değişkenlik gösterebilir. Bunda vizenin süresi ve türü çok büyük önem arz eder. İkna edici bir dilekçe hazırlanması ve seyahat amacının apaçık bir şekilde dilekçede ifade edilmesi, dilekçe aşamasının olumlu bir şekilde atlatılmasına yardımcı olur. Çalışan kişiler, çalışılan yer tarafından hazırlanan dilekçeyi ve seyahat amacını belirleyen yazıyı da ekleyebilirler. Öğrenci olan kişiler ise, dilekçelerinde sponsor olan kişilerden bahsedebilirler.

Mısır Vizesine Hangi Saatlerde Başvuru Yapılabilir?

Vizenin nereden ve hangi saatlerde alındığı da, tıpkı vize nasıl alınır konusu kadar önemlidir. Vize başvurularını İstanbul'da olan kişiler Mısır Başkonsolosluğu’na, Ankara'da olan kişiler ise, Mısır Büyükelçiliği’ne yapmalıdır. Bunun için de  pazartesi ya da cuma günlerinden birini tercih ederek, saat 9.45 ve 11.45 saatlerini tercih edebilirler. 

Mısır Vizesi Kaç Gün Süreyle Çıkar?

Uzun bir süreci kapsayan Mısır vizesi, gerekli belgeler eksiksiz bir şekilde hazırlanıp ilgili kuruma teslim edildiği takdirde, 30 ya da 45 gün süre içerisinde çıkabilir. Bu aşamada uzun bir bekleme süresi olduğunu bilinmeli ve bunun için sabırlı olunmalıdır. Alım süresi uzun olan Mısır vizesinin rezervasyonu yaptırılırken, uzun süre göz önünde tutularak hareket edilmelidir. Bu süreci göz önüne bulundurmamak, rezervasyon iptali gibi durumları da beraberinde getirebilir. Sahip olunan vatandaşlık Mısır vizelerinin çıkış sürelerinde çok etkilidir.

 

 

 
 
KATEGORİLER