Meksika Vizesi


Meksika Vizesi

Orta Amerika’nın en gelişmiş ülkelerinden birisi de Meksika’dır. Meksika’ya gitmek için kişilerin Meksika vizesi almaları gerekmektedir. Meksika’ya gideceğiniz zaman almanız gereken Meksika vizesi oldukça kolay bir şekilde alınmaktadır. Vize alımı sırasında kişilerden istenilen belgeler şu şekilde sıralanabilir;

  • 6 ay geçerliliği olan pasaport,
  • Meksika vizesi başvuru formu,
  • Vesikalık fotoğraf,
  • Pasaport fotokopisi,
  • Banka hesapları cüzdanı,
  • Davet mektubu,
  • Seyahat rezervasyonları bilgileri,
  • Seyahat sağlık sigortası,

Yukarıdaki evraklarınız tam ve eksiksiz olması durumunda rahatlıkla Meksika vizenizi onaylatabilirsiniz. Vizenizin çıkma süresi yaklaşık olarak 7 ile 15 günlük zaman dilimini bulabiliyor.  Meksika vizeleri genellikle tek girişlik olarak verilmektedir. Meksika’ya gidişlerde kişiler havayolunu ve gemi yolunu tercih etmektedir.

Meksika Vizesi Nereden Alınır?

Meksika vizesi günümüzde turizm acenteleri vasıtasıyla alınabildiği gibi tur firmalarından da alınabiliyor. Fakat dilerseniz kendinizde bizzat giderek Meksika konsolosluğundan vize alım işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Meksika Orta Amerika’da bulunan güzel plajlarıyla ön plana çıkan son derece gelişmiş bir ülkedir. Meksika’nın başkenti Mexico City olarak bilinmektedir. Ülkenin resmi dili İspanyolcadır. İngilizce ülkede pek fazla konuşulan bir dil değildir. Dolayısıyla kişilerin İspanyolca bilmesi bu süreçte son derece önemlidir.

İspanyolca bilerek kolaylıkla Meksika’da seyahat edebilirsiniz. Meksika vizesi almak oldukça kolay olduğu gibi hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Siyah pasaport sahipleri ülkeye vizesiz olarak giriş yapabilmektedir. Aynı zamanda yeşil pasaport sahipleri de ülkelere daha kolay girebiliyorlar.

Meksika Vizesi Fiyatları

Meksika vizesi almak için kişilerin belli bir ücret ödemeleri gerekiyor. Ücretler genellikle uygun fiyatlardan gerçekleşmektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta vizeyi kendinizin alıp almayacağıdır.  Turizm acenteleri vasıtasıyla alacağınız Meksika vizeleri daha pahalıya gelebilmektedir. Turizm acenteleri işlemleri sizin adınıza yürüttükleri için ekstra olarak mesai harcamaktadırlar. Dolayısıyla bu durumda fiyatların artışında etkili olan anahtar faktörler arasında bulunmaktadır.

Meksika vizesi konsolosluktan kolaylıkla alınabilen ve alım süreci 15 günü bulan bir vizedir. Vize ücreti ise her geçen sene farklılık göstermektedir.  Meksika vizesi alarak siz de Meksika’ya gitmenin deneyimine erişebilir ve fırsatlarla dolu bir tatil imkânından yararlanabilirsiniz.

 

KATEGORİLER