İtalya Vizesi


İtalya Vizesi


Eşsiz tarihi dokusu ile her yıl milyonlarca turisti ağırlayan İtalya'yı ziyaret etmek için öncelikle vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Vize başvuru süreci ile ilgili merak edilen sorulara açıklık getirirken, vize türü, vize başvurusunun gereklilikleri, başvuru için gerekli evrak türleri, başvuru ücreti ve vize süresi gibi faktörlerden bahsetmek gerekiyor.

İlk kez seyahat eden birçok kişi, vize başvuru sürecini tamamlamadan uçak bileti almak istemez. Ancak İtalya vize işlemleri için satın aldığınız uçak biletlerinin detaylarını ilgili mercilerle paylaşmanız seyahate hazır olduğunuza dair olumlu bir izlenim bırakacaktır.  Önceden uçak bileti almak, vize başvuru süreci uzun sürdüğü için biletlerde indirim kazanmanıza da olanak tanır. Bu nedenle, İtalya'ya uçak bileti alırken erken rezervasyon tam olarak yararlanabilir

İtalya  Turist Vizesi

İtalya'yı turistik amaçlı ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurması gereken bir vize türüdür. 90 günden daha kısa bir süre için planlanan gezileri içerir. İtalya Ticari ziyareti vizeleri, tüccarların ticari ve fuar ziyaretleri için almaları gereken vize türüdür. 90 günü aşmayan ticari vize alabilmek için İtalya'daki iş ortağınız tarafından düzenlenmiş bir davet mektubunu yetkililere ibraz etmeniz gerekmektedir. İtalya vizesi aileyi, ebeveynleri, arkadaşları ziyaret etmek için Vize Aile, akraba ve arkadaşlar için 90 gün geçici konaklama. Bu vizeyi almak için tıpkı bir ticari vize başvurusunda olduğu gibi bir davetiye ibraz etmeniz gerekir.

İtalya İçin Vize Şartları Nelerdir?

İtalya'ya seyahat etmek için İtalya vizesi almak için konsolosluktan randevu alınması zorunludur. İşlemlerinizi kolaylaştırmak için seyahatinizden en az 15 gün önce randevu almanızı öneririz.
Başvuru için hazırlanan tüm belgelerin yetkili makamlara elden teslim edilmesi gerekmektedir. Fiili başvuru gereksinimleri nedeniyle, e-posta, posta ve faks gibi uzaktan teslimat seçenekleri kabul edilmemektedir.
Pasaport fotokopisi ve önceki tüm vize nüshaları en az 3 ay daha geçerli olmalıdır. Ayrıca pasaportta en az 2 boş sayfa bulunması başvuru şartlarının bir parçasıdır.
İtalya vizesine ilk kez başvuranların başvuru yapmadan önce parmak izlerinin taranması gerekmektedir. Parmak izi örnekleri, 5 yıl saklanır. İtalya vizesi için fırsatlardan yaralanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
KATEGORİLER