İskoçya Vizesi


İskoçya Vizesi

İskoçya vizesi alarak kişiler İskoçya’ya gitme ayrıcalığını yaşayabilirler. Viski dendiği zaman akla ilk gelen ülkeler arasında bulunan İskoçya, tatilcilere muhteşem bir tatil fırsatı sunmaktadır. Kişilerin İsviçre turlarına katılabilmeleri için İsviçre vizesi almaları şarttır. İskoçya ülkesi Büyük Britanya’ya bağlı bir ülkedir. Dolayısıyla kişilerin bu süreçte İngiltere vizesi almaları gerekmektedir.

Siyah pasaport sahipleri İskoçya’ya vizesiz olarak girebilmektedir. Bordo pasaport sahipleri ise vize almak zorundadır. İskoçya vizesi için gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir;

  • Pasaport,
  • Pasaport fotokopisi,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Adres bilgileri,
  • Otel rezervasyonları,
  • Uçak rezervasyonları,
  • Banka hesapları dokümanları,

Yukarıdaki belgelerin eksiksiz olması durumunda 7 gün ile yaklaşık olarak 12 gün arasında İskoçya vizeniz onaylanacaktır.

İskoçya Vizesi Nerelerde Geçerli?

İskoçya vizesi sayesinde kişiler Birleşik Krallık topraklarında rahatlıkla gezinebilme olanağına sahip olurlar. Galler, İngiltere, İrlanda topraklarında İskoçya vizesiyle seyahat edebilirsiniz. Vizeler genellikle tek girişlik olarak verilmektedir. Ancak sürekli olarak vize almanız durumunda çift girişli vizelerde kişilere verilmektedir. İskoçya vizesi sizlere avantajlı bir hizmet deneyimi katacak ve şatoları, görkemli binaları görme deneyimine erişeceksiniz.

İskoçya şatolarıyla, saraylarıyla ve Orta çağ mimarisiyle ön plana çıkan bir ülke güdümündedir. Ülkede birçok tarihi ve kültürel yapı bulunmaktadır. Bu yapıtları siz de İskoçya turu kapsamında vizeyle gezebilirsiniz. Vize alım sürecinde profesyonel turizm acentelerinden de hizmetler alabilme olanaklarınız bulunuyor, fakat bu şekilde ücretler daha yukarı seviyelerde olacaklardır.

İskoçya Vizesi Ücretleri Ne Kadar?

 

İskoçya gidişlerde kişilerin alması gereken vizelerin başında İskoçya vizesi gelmektedir. Fakat kişiler bu süreçte İngiltere vizesiyle de İskoçya topraklarına giriş yapabiliyorlar. Dolayısıyla İngiltere vizeniz varsa İskoçya’ya tekrardan vize almanız gerekmemektedir. İskoçya, Galler ve İrlanda topraklarına İngiltere vizesiyle giriş yapabilme olanaklarınız bulunuyor.

İskoçya vizesi ücretleri son günlerde oldukça fazla gündeme geliyor. Fakat fiyatlar sürekli olarak değişkenlik gösteriyor. Dolayısıyla vize ücretleri konusunda net bir fiyat bilgisinden söz etmek pek de mümkün gözükmemektedir. Alacağınız İskoçya vizesi sizlere avantajlı bir tatil imkânı sağlayacak ve böylelikle İngiltere yarım adasını gezme deneyimine erişmiş olacaksınız.

 

 

 

 
 
 
KATEGORİLER