İngiltere Vizesi


İngiltere Vizesi

Birleşik Krallığı oluşturan ülkelerin en büyüğü ve en merkezi olan İngiltere, Batı Avrupa'da Büyük Britanya adasında yer alan bir ülkedir. Birleşik Krallığı oluşturan Galler, İngiltere vizesi İrlanda ve İskoçya'nın aksine, İngiltere'nin nüfusu oldukça büyük ve Birleşik Karalık’ın büyük bir kısmı İngiliz kısmından oluşuyor. Bu ülkeye vize almak için çeşitli şartları karşılamak gerekiyor.

İngiltere Vizesine Nasıl Başvurulur?

İngiltere vizesine başvurmak için önce çevrimiçi başvuru formunu doldurmanız gerekir. Bunun için  Vize başvurusunda yanlış beyan, vize reddi ile sonuçlanacaktır. Vize başvuru formu doldurulduktan sonra çıktısı alınmalı ve gerekli belgeler eklenmelidir. Online başvuru  tamamlandıktan sonra belge hazırlama aşamasına geçilecektir.

Bu aşamada İngiltere ziyaret nedenine göre vize kategorisi seçilmeli ve gerekli evraklar doğru ve eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Evraklar hazırlandıktan sonra İngiliz diplomatik misyonlarından randevu alınarak belirlenen gün ve saatte evrakları teslim etmeye hazır olmaları gerekmektedir. Vize ücretinin randevu öncesinde ödenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Başvuru sürecinde evrak aktarımının yanı sıra biyometrik verilerin (parmak izi tarama, elektronik imza  ve dijital fotoğraf) işlenmesi de yapılmaktadır. Başvurular ancak İngiliz Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde görüşme talep edebilir veya ek belge talep edebilir. ). İngiltere  vize başvuruları doğrudan bir İngiliz konsolosluğuna veya büyükelçiliğine gitmez, resmi bir kabul merkezine yönlendirilir ancak vize  yetkisi İngiliz konsolosluğuna aittir.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Şartlar

İngiltere vizesi için gerekli belgeler hakkında ayrıntılı bilgi, İngiltere vizesi bir İngiltere konsolosluğundan veya yetkili bir kabul merkezinden alınmalıdır. Belge eksikliği başvuru sürecinde gecikmelere ve vize reddine neden olacaktır. Hazırlanacak  tüm belgelerin İngilizce olduğu ve Türkçe belgelerin yeminli tercüman tarafından tercüme edildiği unutulmamalıdır.

 Tüm belgeler düzgün ve doğru bir şekilde hazırlanırsa ve süreç sorunsuz giderse, normalde 13 hafta içinde bir İngiltere vizesi verilebilir, ancak göçmen vizesinin veriliş tarihi 60 güne kadar çıkabilir. Hızlı vize hizmeti ile bu süre kısaltılabilir. Ancak seyahat planlarını aksatmamak adına İngiltere vizesine çıkış tarihinden 3 ay önce başvurmak en doğrusudur, İngiltere vizesi özellikle göçmen vizesi gibi  uzun zaman alan durumlarda bu en erken başvuru tarihidir. Vize alırsanız fırsatlardan yararlanabilirsiniz

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
KATEGORİLER