Hindistan Vizesi


Hindistan Vizesi 

Hindistan Güney Asya’da yer alan ülkelerden biridir. Resmi adı Hindistan Cumhuriyeti’ dur. Dünyadaki en büyük 7. Coğrafyadır. Alanı çok büyüktür. Yaklaşık olarak 3.287.000 m2’ lik alana sahiptir. Ayrıca nüfus yoğunluğu olarak da ciddi bir rakamı vardır. Dünyadaki en büyük 2. Nüfus yoğunluğu Hindistan' a aittir. 1 milyarın üzerinde nüfusa sahiptir. 28 tane eyaleti vardır. Ülkenin başkenti Yeni Delhi' dir. Bunun dışında önemli olan şehirlerden bazıları; jaipur, Mumbai, Varanasi, Kalkitu ve Agra' dır. Hindistan vizesi online vize türleri içinde yer ve alır.

Bu vizeye başvuru yapmak oldukça basittir. Öncelikle resmi web sitesine girmek gerekir. Elektronik başvuru yapılmalıdır. Hindistan vizesi başvuru formunun İngilizce olarak yapılması önemlidir. Yoksa Hindistan Konsolosluğu tarafından değerlendirmeye alınmaz.

Hindistan Vize Türleri

Hindistan vizesi çeşitli amaçlarla alınmak istenebilir. Bazı vize türleri aşağıdaki gibidir; 

• Hindistan transit vize

• Hindistan ticari vize

• Hindistan Aile birleşimi

• Hindistan öğrenci vizesi

• Hindistan aile ve arkadaş vizesi

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Hindistan vizesi için başvurular online olarak alınır. Başvuru formu Hindistan Konsolosluğu resmi web sitesine yapılır. Başvuru yaparken, bilgileri eksiksiz olarak girmek gerekir. Daha sonra Hindistan gezisi için gerekli olan parmak izi taraması yapılır. Bunun için başvuru yapan kişinin konsolosluğa çağrılması gerekir. Konsolosluğa girmeden önce de gerekli olan evrakların hazır olması gerekir. Hazırlanmış olan evrakların yanı sıra bir de vize başvuru formunun verilmesi şarttır. Bu da ıslak imzalı olarak verilmelidir. Bu işlemler bittikten sonra, vize başvuru süreci biter. Eğer evraklarda bir eksik olursa ya da hata tespit edilirse, problem yaşanır.

Vize alma süresinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için, detaylı olarak Hindistan Diplomatik temsilcilerinden evrak bilgisi temin edilmelidir. Hindistan vize başvurusu yaptıktan sonra yoğunluğa bağlı olarak 10 gün içinde sonuçlanır. Herhangi bir aksama olmaması için, başvurunun en az 1 ay önceden yapılması gerekir. Başvuru işlemleri en fazla 1 hafta içinde Hindistan Konsolosluğu tarafından sonuçlanır. Hindistan için birçok vize türü bulunur. Birçok amaçla,  Hindistan vizesi için başvuru yapılabilir. Siz de isterseniz, fırsatlardan yararlanabilirsiniz. 

 

 

 

 
 
 
KATEGORİLER