Danimarka Vizesi


Danimarka Vizesi

Danimarka Vizesi, Gelişmiş ülkeler arasında ilklerden biri olan Danimarka, aynı zamanda dünyanın en mutlu insanlarına da sahip. Modernliği kadar doğal güzelliğiyle de turistlerin ilgisini çeken Danimarka'ya seyahat etmek istiyorsanız öncelikle Danimarka vizesi almalısınız.

Danimarka'ya Uçak Bileti Aldınız Mı?

Vize başvurularında satın alınan uçak biletlerinin ibraz edilmesi zorunlu değildir, ancak seyahat programı dâhil gidiş-dönüş biletlerinin gerekli belgeler arasında bulundurulması, ülkedeki başvuru sahiplerinde olumlu bir izlenim bırakmaktadır. Satın aldığınız Danimarka uçak bileti, erken rezervasyon avantajı ile seyahatinizin daha ekonomik olmasına da yardımcı olur.

Danimarka Vize Kategorisi

T.C vatandaşları;  hizmet (gri), özel (yeşil) ve diplomatik (siyah) pasaportları ile 3 ay geçerli olması koşuluyla vizesiz Danimarka'yı ziyaret edebilirler. Ancak umuma mahsus (bordo) pasaportu bulunanların Danimarka'ya seyahat edebilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Turizm amaçlı çeşitli vize türleri vardır.

C Vizesi (Kısa Süreli)

C vizesi Danimarka'yı kısa süreliğine ziyaret edecek kişilerin sahip olması gereken bir vizedir. 90 gün kalış süresi olan bu vize türünün bir diğer adı da Schengen vizesidir. Danimarka vatandaşları için hizmet (gri), özel (mavi) ve diplomatik (siyah) pasaport hamillerinin Schengen vizesine ihtiyaçları yoktur. Bu pasaport sahipleri Danimarka'yı 180 günün 90 gününe kadar ziyaret edebilirler. Ancak umuma mahsus (bordo) pasaportu olanlar Danimarka'yı ziyaret etmek için Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir.  Schengen pasaportu ile ülkeyi 90 güne kadar ziyaret edebilirler.

Danimarka Turist Vizesi

Turist Danimarka Vizesi, Danimarka'ya 180 gün içerisinde 90 gün ile sınırlı olarak turistik gezi yapacak kişilere uygulanmalıdır. Turist vizesi başvuru sahiplerinin ülkede uzun süre kalması veya çalışması yasaktır.

Danimarka Ticari Vize Ve Fuar Ziyareti Ve Ticari Vize

Danimarka'da 90 günden daha az süre içerisinde ticari anlaşma yapacak, ticari ve fuar ziyareti yapacak kişilerin bu vizeye başvurmaları gerekmektedir. Genel vize belgelerine ek olarak Danimarka'daki kurum ve kuruluştan davet mektubu istenmektedir.

Danimarka Aile, Akraba, Arkadaş Ziyaret Vizesi

 

Danimarka'da yaşayan aile, akraba veya arkadaşlarını ziyaret edecek kişilerin bu vizeye karşı taraftan bir davet yazısı ile başvurmaları gerekmektedir. Danimarka Vizesi, Danimarka'da kalma süresi yine 180 günden 90 gün ile sınırlıdır. Siz de fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 
 
KATEGORİLER