Zanzibar’ın En Güzel Plajları


İlk başlarda baharatları ve 19. yüzyılda köle ticareti ile ünlenen Zanzibar Adası, son zamanların en uygun, en güzel balayı destinasyonlarından biri haline geldi. Maldivler’i aratmayacak kadar güzel beyaz kumlu plajları, enfes deniz manzaraları ve ilginç mutfak kültürü ile herkesi beğenisini topluyor. Zanzibar Adası’nın kuzeyinden en güneyine kadar olan uzaklığı sadece 100 km’dir. Ülkenin doğu kıyalarında olağanüstü resifler bulunuyor. Beyaz kumsalları ile ünlü plajlarında harika bir tatil yapabilirsiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Swahili Unguja Adası’nı Zanzibar’da gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz. Adanın batı yakasındaki adalar ve plajlar da oldukça güzel. Meşhur Taş Kent’i ve Kendwa’yı gezerek Zanzibar’ın tarihi yüzünü keşfedebilirsiniz. Mükemmel konumu, enfes resifleri ve göz kamaştıran plajları ile ünlü Zanzibar’da kitesurfing, tüplü dalış, balık tutma, sörf ve daha birçok aktivite yapmanız mümkün. Ayrıca Zanzibar mutfağına özgü deniz ürünlerinden oluşan spesiyalleri tatmayı da unutmayın.


1- Bwejuu


Paje'nin kuzeyinde yer alan Bwejuu, Zanzibar’ın en güzel yerlerinden biri. Bwejuu, genellikle Zanzibar’da fazla turistin olmadığı, sakin bir sahil kasabası arayanların ilk tercihi oluyor.


2- Kiwengwa


Ülkenin kuzeydoğu kıyısındaki en iyi plajlardan biri olan Kiwengwa’nın yakınlarında Zanzibar’ın en lük otellerinden birkaçı bulunuyor. Başlı başına doğal bir güzellik olan Zanzibar’da belki de en keyifli ve lüks bir tatil yapabileceğiniz yerlerden olan Kiwengwa’da harika bir gün geçirmeye hazır olun.


3- Paje


Zanzibar'ın güneydoğusuna doğru ilerlerseniz, Paje plajı karşınıza çıkacak. Çoğu bungalov otellerden oluşan konaklama alternatifleri ile bütçenize uygun bir tatil planlayabilirsiniz. Paje Plajı’nın çevresindeki küçük restoran ve barlar da kesinlikle görülmeye değer. Şnorkelle dalış, tüplü dalış, uçurtma sörfü gibi sporlarla ilgiliyseniz, Paje’nin Zanzibar’daki en iyi yer olduğunu söyleyebiliriz.


4- Kendwa


Nungwi'ye yürüme mesafesinde olan Kendwa'da Zanzibar’ın muhteşem su altı dünyasını ve renkli resiflerini keşfe çıkabilirsiniz. Zanzibar’ın diğer yerlerine göre biraz daha geri planda kalmış olsa da Kendwa da oldukça güzel bir yer. Palmiye ağaçlarına sırtınızı verin ve mavinin her tonunu görebileceğiniz enfes Kendwa Plajı’nda gün batımını izleyin. Gün batmaya yakın plajın çoğu yerinde oynanan plaj voleybolu ve plaj futbolu turnuvalarına da katılabilirsiniz.


5- Ras Nungwi


Zanzibar'ın en kuzeyindeki Ras Nungwi doğu ve batı kıyı şeridinin aksine konumu nedeniyle deniz her daim çarşaf gibidir. Okyanus sularında yüzmenin tadı gerçekten bir başka. Bembeyaz kumsalında yürümekse insanı bulutlarda yürüyormuş gibi hissettiriyor. Zanzibar’ın en renkli gece hayatının olduğu Nungwi'de plaj partileri oldukça meşhurdur. Hem gece hem de gün boyunca ipeksi kumlarda düzenlenen partilerle sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Plaj partilerinin yanı sıra Ras Nungwi’nin çoğu yerinde gece kulübü ve bara rastlamanız mümkün.


6- Matemwe


Zanzibar'ın kuzey doğu kıyısındaki otantik Matemwe Kasabası, Mnemba'nın küçük ve seçkin adasına dikkat çekiyor. Adadaki diğer plajların çoğundan farklı olarak, yakın zamana kadar “turistik” bir yer değildi ve ziyaretçilerin akının uğramayan bir yer olarak kalmayı başardı. Bu güzel ve geniş kumsalın son zamanlarda neden bu kadar popüler hale geldiğini görmek içinse fotoğrafa bakmak yeterli aslında. Zanzibar'daki birçok plajda olduğu gibi, Matemwe denizi de oldukça sakin ve dalga çok nadir görülüyor.


7- Kizimkazi


Kizimkazi’de Zanzibar’da yapılabilecek tüm aktiviteleri yapmaya hazır olun. Dalıştan uçurtma sörfünü, yunus izlemeden rüzgar sörfüne kadar çok farklı deneyimlerin Kizimkazi’de sizleri beklediğini söyleyebiliriz.

KATEGORİLER