Yurtdışında İşinize Yarayacak Mobil Uygulamalar


Yurtdışında İşinize Yarayacak Mobil Uygulamalar Hangileridir?

Peki yurtdışına çıktığınız zaman işinize hangi uygulamar yarar? Yurtdışına çıktığınız zaman konaklama hakkında , para değişimi kur takibi yapabileceğiniz uygulamalar, bulunduğunuz şehir veya bölgede yenebilecek yemekleri, gezilebilecek yerleri bulup işlem yapabileceğiniz uygulamalar sizlere epey yardımcı olacaktır. Yurtdışında işinize yarayacak uygulamalardan birkaçını burada anlatalım.


Gezi Ve Dil Konusunda Yardımcı Olacak Uygulama

Yurtdışında işinize yarayacak uygulamalar:  Google Maps&Google Translate bunlardan ilkidir. Google Maps& Google Translate nedir? Yurtdışına çıktığınız andan itibaren uygulamalar sırlamasına dahi girmeden tartışmanız mobile cep telefonunuzda bulunması gerekn uygulama Google Maps&Google Translate’dir. Google tarafından hizmete sunulmusş olan bu iki uygulmadan Google Maps; harita ile yer bulma servisidir ve ücretsizdir. Google Translate ise istediğniz  yazılı metinleri çeviren bir uygulamadır.Google Translate uygulaması da ücretsizdir.


İnternet Uygulamaları

Bahsedeceğimiz bir  diğer uygulama ise  Free WİFİ Finder uygulamsıdır. Free WİFİ Finder uygulaması nedir? Yurtdışında internetsiz kalmamanıza yardımcı olacak bu uygulamayı Play Store veya los’tan ücretsiz indirebilirsiniz. Bu uygulama bulunduğunuz bölgedeki en yakın WİFİ ağına direk bağlanmanızı sağlar ve WİFİ ağına bağlanmadan önce o bölgedeki en hızlı ağı incelemenizi yardımcı olur.


Genel İşlerinizi Kolaylaştıran Uygulamalar

Aroundme uygulamasından bahsedelim. Yakınınızda bulunan ve tüm  işlemlerinizi yapmanızı sağlayacak en yakın banka, hastane, eczane, otel, benzin istasyonu, sinema, restoran,taksi ,rent a car ve benzeri yerleri kolay bir şekilde bulmanızı sağlayacak hayat kurtaran bir uygulamadır.


TripAdvisor uygulaması sitesinde bulunan 500 milyondan fazla görüş ile gittiğiniz yerde en ucuz uçak bileti, otel, retoran, yapılabilcek eğlenceli etkinlikleri bulabileceğiniz bir uygulamadır.


Goldstar uygulaması da yurtdışında size yardıcı olacak diğer bir uygulamadır. Nedir Goldstar uygulaması ve ne işe yarar? Goldstar bulunduğunuz yerin konser, gece hayatı, komedi gibi etkinliklerini bulmanızı ve incelemenizi sağlayan bir uygulamadır.


Jet Lag Problemini Ortadan Kaldıran Bir Uygulama

Jet Lag Rooster uygulaması uzun ve yorucu uçuşlarda jet lag olmak istemeyenler için tavsiye dilen bir uygulamadır. Jet lag: yorgun,bitkin, ve uyku problem yaşanan durumdur. Uygulama size özel ayarlama yaparak jet lag problemini aşamanıza yardımcı oluyor.


Local Eats uygulamasının anlamı yerel yiyeceklerdir. Seyahat severler gezilerine başaldıkları zaman konaklama, gezilecek yer, ulaşım gibi şeylerin yanında gittikleri yerlerin meşhur yiyeceklerini de denemek ister muhakkak. Bu noktada büyük yardımcınız olacak olan Local Eats uygulaması mobil cep telefonuzda bulunması gereken bir uygulamaır. Şehir merkezlerinde o yöreye ait tatları tanımak isteyenler bu uygulamadan ayrdım alabilir.

KATEGORİLER