Yurtdışına Çıkıyorsanız Bavulunuza Bunlari Ekleyin


Seyahatinizi Eğlenceli Hale Getirecek Olan Gereçler

Yurtdışına bir kez çıktığınız zaman unuttuğunuz eşyaları tekrar yanınıza getirtmek biraz zor olabilir. Bu nedenle yolculuğunuza çıkmadan önce bavul planı yapmak daha az stresli bir yolculuk hazırlığı tecrübesi yaşamanızı sağlayacaktır. Yurtdışına çıkarken valiz boyutunuz küçük tutmanız uçuş sırasında uçak biletinize extra ücret yansımasını önler. Su geçirmez bir GoPro kamera deneyimlerinizi fotoğraflama ve videolar ile ölümsüzleştirmeniz için önemli bir gereçtir. Powerbank yani taşınabilir şazj aleti mutlaka yanınızda olması gereken bir gereçtir. Gün boyu aktif kullanımınız sebebiyle şarjı dayanmayan telefonunuz için kafelerde, restoranlarda priz aramak zorunda kalmamanız için telefonunuzun 20 saate kadar şarj etmeden dayanabilmesi için çok gerekli bir gereç. Her yere kolaylıkla taşınabilen bu aleti yurtdışına çıkarken de yanınızdan ayırmayın. Evrensel seyahat adaptörünü yanınıza alarak kafa karıştıran bir sürü fiş döndürücü cihaza ihtiyaç kalmadan 150 den fazla ülkedeki prizlere rahatlıkla takarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.


Kişisel Eşyalarınızı Çantanıza Yerleştirmeyi Unutmayın

Boyun yastığınızı da unutmayın. Yanınızda günlük bulundurun muhakkak. Yurdışına çıkmak farklı bir deneyim olacağı için yanınızda bulundurduğunuz günlüğe tecrübelerinizi, hislerinizi, gezip gördüğünüz yerleri yazabilirsiniz.Seyahatiniz sonrası bunları okumak çok keyif verecektir sizlere. Taşınabilir bir hard-diski yanınıza almadan çıkmayın bu seyahate. Bilgisayarınızı yanınıza almak taşıma açısından zor olacağı için hafızasını sizin belirlediğniz bir harddisk seyahatiniz sırasında izlemek istediğiniz videoların, filmlerin veya dinlemek istedğiniz müziklerin bulunduğu, mobil cep telefonunuzun fazla dolmuş olan hafızasını boşaltmak için doğru bir tercih olaacaktır. Bavulunuzda bir yağmurluk bulundurmanız geziniz sırasında karşılaşabıleceğiniz sürpriz yağmurlardan etkilenmemniz için önemli bir ayrıntıdır. Yağmurluk sevmiyorsanız mutlaka bir şemsiye almalısınız.Yoksa yağmur sebebiyle seyahatinizin büyük bir bölümünü otelde geçirmek zorunda kalabilirsiniz.


Kişisel İhtiyaçlardan Bavulunuzda Olması Gerekenler

Bir fön makinesi yanınızda mutlaka olmalı.Çünkü bu tarz ihtiyaçları gitmiş olduğunuz otelden temin etmeniz size pahalıya mal olabilir. Tabiki fön makineniz seyahat boy olursa sizin için daha iyi olacaktır.Türkiye’deki ilaç ve haplarınızda bavulunuzun olmazsa olmazlarındandır. Rahatsızlığınız için kullandığınız özel ilaçlar varsa veya sıkça karşılaşabileceğiniz ağrılar için ağrı kesici, kas gevşetici, antibiyotik gibi ilaçları yanınızda bulundurmanız acil olmayan durumlar fazladan hastane masfına girmenizi ve bilmedğiniz ilaçları kullanmanızı önler. Kitap seyahat sırasında bekleme gereken anlarınızı değerlendirmek için doğru bir ihtiyaçtır. Türk yiyecek ve içecekleri, çakı gibi bazı ihtiyaçlar yurtdışında zorunlu hallerde büyük yardımcınız olacaktır.

KATEGORİLER