Yılın En Romantik Gününe Özel 14 Şubat Tatil Rotaları


Güçlü bir ordu isteyen Roma İmparatoru’nun genç erkeklerin evlenmesini yasaklaması üzerine gönlü aşktan yana olan rahip Valentine, sevenlerin ayrı kalmasına göz yummayarak onları gizlice evlendirir ama bunların bedelini de canıyla öder. 14 Şubat’ta imparatorun emriyle idam edilen Valentine’in ruhu için bugün Aziz Valentine Günü ilan edilir.  Biz de Sevgililer Günü olarak basite indirgenen gün aslında savaşa karşı sevginin yanında olan Valentine’in fedakarlıklarını onurlandırmak için vardır. Siz de onun bu davasını sürdürerek sevin ve sevilin mutlaka. İşte bu davanızda size destek olacak Eros’un okuyla vurulan yerler:


Ağva, İstanbul


Özellikle hızlı şehir hayatından kaçamayan İstanbulluların hızırı Ağva, sevgililer gününde de sizi yoğun hayatınızdan alıp sevdiceğinizle küçük bir kaçamağın kollarına bırakabilir. Uzun soluklu ilişkilere taze bir nefes olacak Ağva’da sadece yetişkinlerin kalabileceği otelleri tercih ederek tatilinizi baltalayabilecek çocuklu aile karmaşasından da uzak kalabilirsiniz.


Maşukiye, Kocaeli


Doğa tutkunlarının adresi Maşukiye’de ve Sapanca Gölü çevresinde yapacağınız yürüyüş veya ATV ile bir turun ardından Kuzu Yaylası’nın manzarasının tadını çıkartıp Kartepe’ye çıkarak kayak yapabilirsiniz. Yoğun bir program yapabileceğiniz Maşukiye’de romantik bir piknik planı için de gidebileceğiniz çok fazla yer var.


Alaçatı, İzmir


Güzel İzmir’in Güzel Alaçatı sadece yazın değil her mevsim çok güzel. Kutu kutu Rum evlerinden sarkan begonviller olmadan tadı çıkmaz demeyin, gidin. Çünkü kışın sakinliğinde, sevdiceğinizle el el Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında gezintiden sonra şirin mavi-beyaz bir pansiyonun şöminesinde ısınma fırsatınız var. Kar görmeyen İzmir’in o çok beğendiğiniz Alaçatı sokaklarında bisikletle gezmek de aklınızın bir köşesinde dursun. Zira yazın kalabalığında bu çok kolay olmayabilir.


Kapadokya, Nevşehir


Peri Bacaları’nın büyüleyici görüntüsünü süsleyen karların güneşin ışıklarıyla başlayan eriyik manzarasını seyrederek aşkınızı göklere çıkarabileceğiniz balon sefaları var Kapadokya’da. Mağaraların içine kurulmuş otellerin birinde konakladığınızda bu eşsiz manzarada yemeklerinizi yerken yudumlayacağınız şarap kesinlikle aradığını romantik ambiyansı size sağlayacak.


Faralya, Muğla


Yazın tatile gittiğiniz Faralya’yı “bir de sakinken gezmek lazım” diyorsanız eğer takın partnerinizi kolunuza bu Sevgililer Günü’nde Muğla’ya doğru yola çıkın. Sıcak denizlere inme hayali zamanında savaş çıkarttı, unutmayın. Siz daha barışçıl yollarla da inilebileceğini gösteren bir tatil yapın. Doğanın içinde nefis bir kahvaltı, şaraplı gün batımı keyfi derken ruhunuzun ihtiyaçları gidererek gerginliklerden uzak bir gün hediye etmiş olacaksınız yârinize. Evlilik teklifi hazırlığı düşünenler, Kelebekler Vadisi’nde romantik bir yürüyüşün ardından yapacağı etkileyici bir konuşmaya uygun ambiyansı burada yakalayabilir.


Abant, Bolu


Şöyle bir kar tatiliyle sevdiğinizin gönlünü fethetmek niyetindeyseniz Abant iyi bir seçim olabilir. Şöminenin başında baş başa sohbet ederken sıcak çikolatanızı yudumlayabilirsiniz. Karların altında daha bir başka olan Abant’ta ister gölün yakınlarındaki otellerde isterseniz de göl manzaralı bir evde kalabilirsiniz. Kar olmasa da endişe etmeyin ve yemyeşil arazide ağaçların arasındaki patikada romantik yürüyüşlerin tadını çıkarın.


Adatepe, Çanakkale


Daha samimi, daha yöresel bir Sevgililer Günü planlamak istiyorsanız adresiniz Adatepe Köyü olmalı. Kuş cıvıltılarıyla güne başlayıp taş evlerinin komşusu sokaklarda sadece filmlerde olur dediğiniz o sakin yürüyüşlerle bir kültür gezisine çıkabilirsiniz Adatepe’de. Adatepe Zeytinyağı Müzesi’ni ve Hüseyin Meral Zeytinyağı ve Sanat Evi’ni gezebilir ve Zeus’un Truva Savaşı’nı izlediği Zeus Altarı’ndan siz de Kazdağları’nı, Edremit Körfezi’ni seyredebilirsiniz. Sevdiceğinizle yapacağını bu kültür gezisini Taşmektep’te katılacağınız seminerle tamamlayabilirsiniz.


Uludağ, Bursa


Kayak tatili için tercih edilen Uludağ, özel günlerde de çok iyi bir tercih. Kayak dersleri alarak Sevgililer Gününüzü hoş kahkahalara çevirebileceğiniz gibi teleferikle romantik bir tur da atabilirsiniz. Üstelik sevdiceğinize hediye edebileceğiniz oldukça rahatlatıcı ve modern hayatın tokadını yemiş her insanın kurtarıcısı spa hizmeti alabilmek de mümkün. ATV ile doğa gezisine çıkma hayali olan sevdiğinizle Uludağ’da bir tura ne dersiniz?


Yedigöller, Bolu


Göle doyacağınız bu yerde Yığılca Saklıkent Şelalesi sizin romantik gizli silahınız olacak. Partneriniz Göl manzarasında romantik yemeklerin yendiği sıradan bir tatil hayal ederken siz onu şelale çevresinde çıkaracağınız minik bir safariyle şaşırtacak göllerdeki deniz bisikletiyle yapacağınız romantik gezilerle aklını başından alacaksınız.

KATEGORİLER