Yılbaşı Tatilinde Gidebileceğiniz Yerler


Yılbaşında Kar Manzarası Arayanlara Farklı Öneriler

Yılbaşının en beklenen tablosu, dışarıda yağan kardır. Beklentisi bu yönde olanlar için önerilecek mekanlar arasında, Uludağ, Kartalkaya, Kartepe, Erciyes ilk sıralarda gelecektir. Özellikle, çocuklu aileler böyle bir tatilden oldukça memnun kalacaklardır. Yeni seneyi yağan kar altında karşılamak, çocukları oldukça sevindirecektir. Kayak yapma imkânı tanıyan tesislerde, farklı kış sporları yapılmaktadır. İstanbul’a yakınlığı nedeniyle günübirlik gidilecek yerler arasında, Kartepe tercih edilebilir. Kocaeli il sınırları içerisinde kalması nedeniyle, kısa sürede ulaşılabilecektir. Tepeden Sapanca Gölü’ne hâkim bir konumda bulunmaktadır. Kartalkaya da İstanbul ve Ankara’ya yakınlığı nedeniyle, tercih edilecek yerler arasındadır. Snowparkı nedeniyle de tercih edilebilir.


Yılbaşı Tatilini Uzun Tutmak İsteyenlere Alternatif Rotalar

Yılbaşı tatilini biraz daha uzun tutma imkânı olanlar için, farklı alternatifler bulunur. Palandöken Tesisleri, bu konuda ilk sıralarda gelmektedir. Doğudaki en modern kış spor tesisi, Palandöken’de bulunmaktadır. Kayak pistleri ve nispeten uygun konaklama tesisleri ile tercih edilebilecektir. Karadeniz Yaylaları da bu konuda farklı seçenekler sunacaktır. Karadeniz’in muhteşem doğası, kışın da birbirinden güzel manzaralarla dolu olacaktır. Rize’deki Ayder Yaylası, önerilecek rotalar içerisindedir. Yöresel yemekleri ve kaplıcası ile tercih edilebilecektir. Karadeniz’in birçok yaylasında bu türlü konaklama tesisleri bulunmaktadır. Yörede bulunan tarihi güzellikte yerleri de görmek açısından ayrı bir fırsat sunacaktır.


Yılbaşı Tatilinde Eşsiz Manzaralar

Yılbaşı tatili için, Kapadokya, diğer adıyla Güzel Atlar Diyarı da tercih edilebilir. Kendine has coğrafi şekilleri, peri bacaları ve tarihi dokusu ile farklı bir atmosfer sunar. Bu yöre, tarihi ve doğal taş yapısı ile gezilmesi gereken yerler arasındadır. Kapadokya, kışın da karlar altında eşsiz manzaralar sunacaktır. Yöresel yemekleri ile farklı lezzetler sunacaktır.


Ayrıca, İstanbul’a yakınlığı nedeniyle, Ağva ve Abant tercih edilebilir. Bolu İl sınırları içerisinde bulunan Abant, ismi ile anılan gölün etrafında, eşsiz manzaralar hakimdir. Çok sayıda konaklama tesisi bulunmaktadır.


Yılbaşına Sıcak Alternatifler

Soğuk kış günlerinden uzaklaşmak isteyenler için de farklı alternatifler bulunur. Yavru vatan Kuzey Kıbrıs, bu konuda tercih edilecek yöreler içerisindedir. Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan birçok yöre de ılıman iklimi ile tercih edilebilir. Antalya ve Muğla il sınırları içerisindeki tatil yöreleri, tercih edilecek alternatifler arasındadır. Bu yörelerde her kesime uygun birçok tesis bulunmaktadır.

KATEGORİLER