Vizesiz Gidilebilecek En Yakın Ülkeler


Vizesiz Gidilebilecek En Yakın Ülkeler Hangileridir?

Sizler için vize kullanmadan gidilebilecek 114 ülkeden birkaçının isimlerini listeleyelim;


Bosna-Hersek,

Ukrayna,

Karadağ,

Sırbistan,

Gürcistan,

Azerbaycan

Fas,

Kuzey Makedonya,

Belarus,

İran,

Bunların yanında Ürdün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Moldova, Arnavutluk, Ermenistan, Kosova, Katar, Kırgızistan, Özbekistan, Kazakistan ve daha çok sayıda ülke vizesiz geçiş imkânı sunuyor.Vize Kullanmadan Gidilen Ülkede Ne Kadar Kalınabilir?

Vize kullanmadan gittiğiniz ülkelerin her biri için farklı izin süreleri bulunuyor. Örneğin Vatikan; 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz giriş imkânı sunarken, Kazakistan; 30 gün süreli vizesiz geçiş imkânı sunuyor. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir konu. Gitmeden önce yapacağınız ufak bir araştırma sonucunda hangi ülkenin kaç günlük vizesiz giriş çıkış izni verdiğini öğrenebilirsiniz. Birçok ülke vizesiz geçişe müsaade etmese bile sınır kapısında belirli bir ücret ödemeniz halinde veya ücretsiz olarak vize verebiliyor.Vize Kullanmadan Gitmenin Avantajları Nelerdir?

Vize almak için uzunca bir süre beklemeniz gerekiyor. Bazı ülkeler vize işlemlerinde sorun çıkarmıyor olsa da diğer özellikle Avrupa ülkeleri ve ABD vize sırasında sizleri uğraştırabiliyor. Fakat bu işlemlerle uğraşmak ve vakit kaybetmemek için vize kullanmadan gidilebilecek ülkeleri tercih ederek zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca vizesiz gidilebilen ülkeler için düzenlenmiş turlara katılarak, tarihi ve tatili aynı anda yapabilir vize süresi bitecek telaşına girmezsiniz. Sizlere rehberlik eden tür hizmetleri, gittiğiniz ülkenin tüm özel ve güzel mekânlarını gezdirerek, gerekli bilgileri de anlatıyor. Sizler de gittiğiniz ülkeye ait tüm detaylı öğrenmiş, anlamlı ve harika bir tatil yapmış oluyorsunuz. Acaba nereye gitsem ya da nerelere gidilir gibi konuları düşünmeden, ülkenin her yerini doyasıya gezmiş olup, tatilinizin her anını dolu bir şekilde geçirirsiniz.                     
Vizesiz Gidilen Ülkelere Turlar İle Gitmenin Avantajları Nelerdir?


Öncelikle vizesiz gidilebilen ülkelere turlar aracılığı ile gidiyorsanız, vize ile gidilen ülkelere kıyasla daha ekonomik bir seçim yapmış oluyorsunuz. Turlar genellikle her şey dahil özellikte olduğu için ekstra bir masraf yapmanıza da gerek kalmıyor. Konaklama ve gezi tamamen tur firmalarına ait olduğu için hem ekonomik oluyor, hem de tüm ülkeyi gezmiş olmanın keyfini yaşıyorsunuz. Kaynak: ModaTatil

KATEGORİLER