Ucuza Bilet Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin!


Bir bilet satın alacaksınızsa, çeşitli değerlendirme kriterlerine uymalısınız: uçuş mümkün olduğunca elverişli ve ekonomik olmalıdır, ancak genellikle biletlerin maliyetini, uçuş saatlerini vb. bularak daha fazla zaman harcayacaksınız.

Peki, dikkat etmeniz gereken ilk şey, havayolu hizmetlerini ne sıklıkta kullanacağınızdır, çünkü birçok şirket düzenli müşterilere ücretsiz uçak biletleri biçiminde faydalar sağlar veya indirimler teklif eder, fazla ödemeler olmadan taşınan maksimum ağırlığı artırabilir veya bir bilet sağlayabilir. Ekonomi sınıfı ile aynı fiyata Business sınıfı gibi. Bu nedenle, bir havayolu seçerken, ortalama bilet fiyatını ve olası varış yerlerini seçerken dikkate değer.Promosyonları Kaçırmayın

İkincisi, uçak bileti satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda promosyon biletlerdir. Bu tür teklifler çok ilginç ve etkili. Bilet fiyatının% 30'una kadar tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, uçuşların bazen başka bir ülkedeki bir havalimanından yapılan bir uçuştan daha pahalı olduğu da belirtilmelidir, ancak bu yalnızca biletin maliyeti ile birlikte seyahat maliyeti, en yakın havalimanının biletinin fiyatından daha düşük bir fiyat oluşturduğu zamandır.


Para biriktirmenin üçüncü yolu, mümkün olduğunca erken bir bilet rezervasyonu yapmaktır. Bazı Avrupalı ​​şirketler altı ay önceden rezervasyon imkânı sunuyor. Bu durumda, kalkıştan bir gün önce size 800 dolara, sadece 200 dolara mal olacak bir bilet alabilirsiniz. Doğru, bu varyantta, ayrılmadan önce bir sorun var, düşük maliyetle bir bilet rezervasyonu yaparsanız, o zaman büyük olasılıkla önceden görülmemiş durumlar veya planlarınızda değişiklik olması durumunda iade edemezsiniz.


 Biletlerin İnternet Üzerinden Alınması

Biletlerinizi İnternet üzerinden satın almanızı tavsiye ederiz - çoğu durumda gişe ya da havaalanında satın alırsanız biraz daha pahalıya gelecektir.  Seyahat acenteleri aracılığıyla bilet alırken, küçük detaylara dikkat edin, tüm belgeleri, ücretleri dikkatlice okuyun. Çünkü birçok şirket yanlış veya eksik bilgi veriyor. Kural olarak, biletlerin fiyatı belirtilenden çok daha yüksektir. Bu nedenle, tarife şartlarını, asgari ve azami kalış sürelerini açıklığa kavuşturmak gerekir. Pek çok kişi, en son koşulda biletin gerçek maliyetini öğreniyor.


Ayrıca havaalanı ücretlerinin ödenmesi hakkında önceden bilgi almanızı tavsiye ederiz. Bu da oldukça geniş sınırlarda dalgalanma gösterebilir ve 150 avroya kadar çıkabilir.Uygun Fiyata Transit Uçuşlar

Daha fazla tasarruf etmek istiyorsanız, seçenek olarak transit uçuşları düşünmenizi öneririz. Burada kayda değer miktarda para tasarrufu sağlarsınız, ancak zaman ve bazı imkânlardan vazgeçmeniz gerek. Örneğin, Paris'ten New York'a bir uçuş, havaalanını % 20-30 oranında toplarken bile daha ucuza mal olabilir, her zaman böyle bir fırsatınız olur. Bu durumda, Avrupa üzerinden transit geçiyorsanız, Schengen vizesine ihtiyacınız yoktur. Ancak vize sahipleri daha büyük bir boşluk seçebilir ve hatta biraz seyahat edebilir. Burada çok dikkatli bir şekilde bir şirket seçmeniz gerektiğine dikkat çekmek önemlidir, çünkü sadece gecikme için değil, aynı zamanda sinirler için de çalışan uçuş gecikmeleri olan durumlar vardır.


 İnternette, bu konuda benzersiz bilgiler, indirimler ve yol tarifleri alabileceğiniz birçok site bulabilirsiniz. Size önerimiz, bu tür siteleri olabildiğince ziyaret etmektir. Sonuçta, doğru ve verilen ve önemli bir soruya cevap almak için zaman içinde en önemli şey tasarruf etmektir. Unutmayın ki, sizin gibi bir insan, onu geçmiş olan ve hatta yapan insanlar tarafından kullanılabilecek sosyal ağlar vardır. Bu ağlarda bu tür grupları bulabilir ve cevapları burada bulabilirsiniz. Ama internette iyi insanlara ek olarak, dolandırıcıların da olduğunu unutma. Aldatılmamak için meraklı olun, önde gelen sorular sorun, belirsiz şirketler hakkında yorumlar bulmaya çalışın ve sabırla araştırın.

KATEGORİLER