Turla Gezmenin 5 Avantajı


Epiktetos der ki “Mutluluk gidilen yolun üzerindedir, yolun sonunda değil.” Yola düşmeye karar verdiğinizde nereye varacağınızdan çok, yaşayacaklarınız heyecanlandırır sizi. Elbette bunu tek başınıza da yapabilirsiniz ama süreç boyunca kazanacağınız tecrübenin mutlulukla bir alakası var ve bu, yanınızdaki insan sayısıyla doğru orantılı. Düşünmekten yaşamadığınız şeylerin peşinden giderken karşınıza çıkan engellerin üstesinden gelen tur şirketleri varken neden bu hengamenin altına elinizi sokasınız ki? Yine de şüphe havuzundan kurtulamayanlar için işte birkaç can simidi:


Can Sıkıcı Doküman İşlerinden Uzak


Mesela Macaristan’a gitmeye karar verdiniz ve sanıyorsunuz ki gitmek, karar vermek kadar kolay. Karşınıza tonla yapılacak listesi ve edinilecek belge çıkıyor. Bir yandan iş güç, diğer yandan tatil hazırlığı derken süreç sizi o kadar yoruyor ki daha gitmeden pişman oluyorsunuz. Tur şirketleri, gezgin dostu olduğu için satın alacağınız paketlerin içine dahil olan bu can sıkıcı işleri sizin için üstlenir. Bu şirketler, resmi yerlerle içli dışlı olduğundan sürece daha çok hakimdir ve vize alımını kolaylaştıracak etmenlerden de haberdardır. Üstelik prestij kazanmış şirketler, sizin adınıza başvuru yaptığında size bir nevi kefil olmuş sayılır ve bu yüzden vizeden olumlu yanıt alma ihtimaliniz artar. Uzun sıralar, eksik evrak korkusu yaşamadan vizeniz elinizde.


Hiçbir Şey Dert Değil


Gideceğiniz yerle ilgili bilginiz yoksa havayolu şirketleri, oteller ve transfer masrafları veya güvenirliği konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz ama turla seyahat etmeyi tercih ettiğinizde önceden ucuz uçak bileti bulmak için site site dolaşmanıza, konaklama için uygun yer seçerken harita kurcalamanıza da gerek kalmaz. Çünkü tur şirketleri seçenekleri size sunarken seyahat edeceğiniz noktaya en yakın olarak onlara kadar daraltmış olur önceden. Gezi planınızı, transferinizi yapacak aracı, konaklayacağınız yeri ve hatta yemekleriniz için tercih edebileceğiniz restoranları planlar ve bunu sizinle iş birliği içinde yapar. Böylelikle serbest zamana ihtiyaç duyacağınız noktalarda sizin için alan yaratabilirler.  


Güvenli ve Hesaplı


Tur şirketleri, siyasi, coğrafi veya kültürel sıkıntılardan haberdar olduğu için size maksimum güvenli ortamı sağlamak için çalışır. Tek başınıza gideceğiniz tatilde başınıza gelecek sıkıntılara karşı savunmasız olacağınız için turla gezmek size daha cazip gelecektir otomatik olarak. Üstelik şirketler ziyaret edeceğiniz ülkede karşınıza çıkacak her türlü ödemeden sizi haberdar edeceği için hazırlıksız yakalanma veya gereğinden fazla ödeme yapma ihtimaliniz de olmaz. Size paket program sundukları için zaten her şey dahildir ve sürprizlerle karşılaşmayacağınızı bildiğinizden bütçenizi daha rahat belirlersiniz. Bunların yanı sıra kredi kartıyla ödeme ve taksit seçenekleri olduğu için kart geçmeyen yerlerde nakit harcama yapmak zorunda olmazsınız.


Daha Çok İnsan, Daha Fazla Hikâye


Bir sanat eserine bin bir farklı yorum gelir ve siz bunları dinledikçe o eseri daha iyi tanırsınız ya hani, işte grupla seyahat ederken olacak olan tam olarak bu. Yeni insanlar size farklı bakış açıları kazandıracak ve hiç tahmin edemeyeceğiniz, fark edemeyeceğiniz açılardan tanıyacaksınız o şehri, o ülkeyi. Renkli bir seyahati müjdeler kalabalık gruplar ve bu yüzden enerjiniz düşerse sizi her zaman toparlayacak enerjinizi yükseltecek insanlara sahip olursunuz. Üstelik yeni insanlarla tanışmak size uzun zamandır hayalini kurduğunuz arkadaşlığı, aşkı da sunabilir. Çünkü turlar konsept seçilerek yapılır ve siz de kafa yapınıza uygun insanlarla tanışma fırsatı elde etmiş olursunuz.


Tur Rehberi ve Daha Planlı Seyahat


Uzman kişiler tarafından zaman yönetimi gözeterek hazırlanan bu turlarda bireysel olarak gittiğinizde normalden daha fazla yer gezmiş olursunuz ve gözünüzden kaçan, unutulan bir yer de olmaz. Üstelik gideceğiniz ülkelerin en kaliteli mekanlarında önceden sizin için rezervasyon yapılacağından yer sıkıntısı yaşamadan vakit geçirebilirsiniz. Tur rehberlerinden kendi dilinizde önemli noktalarla ilgili sağlıklı bilgiler alabileceğiniz gibi serbest zamanınız için zevkinize uygun tavsiyeler de isteyebilirsiniz. İlk kez gidilen yerde rehberin varlığı güven verir ve korkusuzca merak ettiğiniz her şeyi dener, fırsatını kaçırmamış olursunuz.

KATEGORİLER