Suyumu Bile Altın Pipetten İçerim Diyenler İçin Dünyanın En Lüks 7 Şehri


Kalite anlayışı kişiden kişiye değişebilen bir kavram olmakla beraber pek çok insan için en pahalısına ulaşmak olarak tanımlandığında yanlış olmaz. Nereye gidilirse gidilsin, ne yenilip içilirse içilsin ya da ne giyilirse giyilsin her şeyin en lüksü olmalı diyenler için bu yazımızda dünyanın en lüks şehirlerini ele alıyoruz.


Singapur


Bir ada kenti olduğu için bünyesinde başka şehir barındırmayan Singapur şu anda dünyanın en pahalı kenti unvanını üst üste üçüncü kez almış bir şehir devleti. Aklınıza gelebilecek her türlü şeyin pahalı olduğu şehirde gecelik konaklama ücretleri kişi başı yaklaşık 200 Usd’dan başlarken 4000 USD’a kadar yükseliyor. Otomobil fiyatlarından tutun da, giyim, ulaşım, eğlence, kişisel bakıma kadar akla gelen her şey aşırı lüks. Marka sevenlerin, eğlence hayatına düşkün olanların ceplerini bir hayli yoracak fiyatlar karşınıza çıkabilir.


=> Unutulmaz Singapur turları için sayfamızın inceleyebilirsiniz.


Zürih, İsviçre


Düşünsenize bildiğimiz halk pazarına gidiyorsunuz ve gördüğünüz fiyatlar dudak uçuklatıyor. Mesela portakalın kilosu yaklaşık olarak 120 TL, kiraz yaklaşık 300 TL. Varın siz diğer giderleri düşünün. Şehrin her yerinden buram buram lüks akıyor resmen. Üç yıldızlı otellerin bile gecelik fiyatları 300 Usd civarına ulaşabiliyor. Bizim çok düşük ücretlere aldığımız sular bile orada ateş pahası. Cadde boylarında uzanan mağazalara girip alışveriş yapmak büyük cesaret istiyor.


=> İsviçre 'nin keyfini yaşamak için Zürih Turları sayfamıza bir göz atın.


Londra, İngiltere


Yaşam kalitesinin çok yüksek olduğu, insanlara sunulan standartların oldukça yüksek olması nedeniyle dünyanın en zengin şehirleri arasında bulunan Londra, lüks âşıklarının seveceği türden bir şehir. Pahalı markaların her türlüsüne birebir ulaşılabilen şehir sırt bu özelliği nedeniyle bile akın akın ziyaretçi alıyor. Minik bir çantaya dahi milyarlar döküp geri döneceğiniz bu şehir, moda tutkunlarının da vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.


=> En güzel Londra Turları için sayfamızı inceleyiniz
Dubai, Birleşik Arap Emirlikler


Görkemli gökdelenleri, lüks araçlara, pahalı takılara tutkuların yaşadığı şehir olarak tanınan Dubai, öyle her insanın kafası esince gidebileceği bir kent değil. Yeme içmeden konaklamaya kadar çoğu şey ateş pahası ancak gösteriş seven lüks olan her şeye vurgunların memnun olarak uğradığı bir durak olmaya devam ediyor. Petrol zenginliğinden kaynaklanan ekonomik getirinin oluşturduğu durum, altın kaplama eşyalara düşkünlük, lüks araçlara olan merak derken, üç-beş günde bir ev parasını yiyip bitirebileceğiniz bir şehir.


=> Egzotik Dubai Turları için bizi takip edin.
Paris, Fransa


Âşıkların şehri, modanın kalbi sayılan Paris, ateş pahası fiyatları ile kulaktan kulağa dolanıyor. Dünya yıldızlarının yaşamak için tercih ettiği şehirlerin üst sırasında yer alan kentte dolaşmak için bile adım başı para ödüyorsunuz. Burada yaşayanların aylık gelirlerinin çok yüksek olması, lüks ürünlere düşkünlük derken elinizi attığınız her şey insanın cebini boşaltacak cinsten. Şöyle açıktım sokakta atıştırmalık bir şeyler yiyeyim demek bile restorana gidip tıka basa doymakla hemen hemen aynı fiyata geliyor.


=> Romantik Paris turları sayfamıza mutlaka bir göz atın.


Oslo, Norveç


Norveç’in başkenti Oslo’da bir ekmek bile yaklaşık olarak 24-25 TL’ye denk geliyor. Dünyanın en pahalı şehirleri sıralamasında hep üst sıralarda yer alan şehirde ekonomik standartlar oldukça yüksek. Çalışanların aldıkları maaşlar, emeklerin karşılığından neredeyse %70’lik oranda fazla.  Hal böyle olunca lükse olan düşkünlük daha çok artıyor. Özellikle turistlerin tercih ettiği en ucuz konaklama ücretleri bile aylık 6000 TL civarında.


=> En unutulmaz Oslo Turları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Sydney, Avustralya


Basit bir atıştırmalık yemeğe bile yaklaşık olarak 500 TL civarında ücret alınan şehirde, elinizi nereye atarsanız ah vah dedirtiyor. Ulaşımdan tutunda eğitim, eğlence, giyime kadar her şeyin standartları çok çok yüksek. Özellikle öğrenci olarak burada bulunup da bir iş bulup çalışayım demek bile çok zor. Verilen ücretler düşük ama hayat oldukça pahalı. Çünkü Asyalı işçilerin iş için gelip nüfusu artırdığı bir şehir. Her adım başı lüks ötesi şeylerle karşılaşmak mümkün. Öyle üç beş gün burada tatil yapayım diyen bir ailenin aylık gelirinin yüksek olması gerekir ki orada harcadığı parayı telafi etmek için aylarca daha çok çalışmak zorunda kalmasın.

KATEGORİLER