Singapur’da Gezilecek Yerler


Singapur ayrı kentleri ya da ayrı bir başkenti olmayan küçük ama sevimli bir Güney Doğu Asya ülkesi olması nedeni ile ‘’şehir devleti’’ olarak anılıyor. Küçük olmasına rağmen iş, eğlence ve tatil amaçlı çok fazla kişinin tatil amaçlı ziyaret ettiği bu ülkeye olur da bir gün sizin de yolunuz düşerse eğer mutlaka görmeniz gereken yerleri sizin için derlediğimiz bu yazımızı okumanızı öneriyoruz.


Clarke Quay & Riverside


Gece hayatının oldukça hareketli olduğu Singapur’un Clarke Quay & Riverside bölgeleri her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Akşamları yapılan ışıklandırılmalar ile çok farklı bir ortam sunan Clarke Quay’de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Nehir kenarındaki restoranlarda günün yorgunluğunu atıp manzaraya karşı Asya mutfağına özgü lezzetler tadabilirsiniz.  Nehri çevreleyen görkemli yapılar, aslında Çinlilerin eski ve kullanılmayan dükkânları ve evlerinin restoran, bar veya gece kulübüne dönüştürülmüş olarak hizmet veriyor. Ayrıca yine bu bölgeden başlayan tekne turları ile Marina Bay bölgesini turlayabilir, kartpostalları aratmayan manzara fotoğrafları çekerek Singapur tatilinizi ölümsüzleştirebilirsiniz.


Marina Bay


Dünyanın en pahalı otellerinden biri olan Marina Bay Sands’in bulunduğu bu alan denizin doldurulması sonucu sonradan yapılan şahane bir yer.  Gündüzü ayrı akşamı ayrı şaşalı olan bu yere bir defa da olsa mutlaka gitmenizi öneriyoruz. Işık şovlarının müzikle harmanlandığı, izleyenleri şaşkınlığa uğratan Marina Bay’de Singapur’u simgeleyen Merlion Heykeli, Esplanede Tiyatrosu, olağanüstü tasarımı ile Supertrees, Artscience Museum, dünyanın en yüksek dönme dolabı olan Singapur Flyer ve eşi benzeri olmayan botanik bahçe Gardens Bay de yer alıyor. Singapur’a gidenlerin en çok vakit geçirdikleri yerlerin başında gelen Marina Bay, her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor.


Chinatown (Çin Mahallesi)


Singapur’un kültürünü, yerel lezzetlerini ve renkli hayatlarını görebileceğiniz birbirinden ilginç mahalleleri gezerken inanılmaz keyif alacaksınız. Yapaylıktan eser olmayan bu mahallede Çin kültürünü yakından deneyimlemeniz mümkün. Her sokakta minik tezgâhlarda hediyelik eşya satan kişilerle ve küçük yeme içme yerlerinin işletmecileriyle koyu sohbetlere dalabilirsiniz. Chinatown’daki en ünlü tapınaklar, Thian Hock Keng, Buddha Tooth Relic, Sri Mariamma ve Chinese Heritage Centre.


Sentosa Adası


Yine pek çok alan gibi tamamı yapay olan ve eğlence amaçlı inşa edilen bu yer, Singapur’un en çok ziyaret edilen yerlerinin başında geliyor. Pek çok hediyelik eşyaya kolayca ulaşabileceğiniz bu yerde aynı zamanda Underwater World ve Dolphin Lagoon isimli binlerce deniz canlısının bulunduğu akvaryumları da görebilirsiniz. Özellikle çocukların bayıldığı Port of Lost Wonder ve 450 metre uzunluğa sahip MegaZip Adventure Park da yine bu bölgede yer alıyor. Tamamını gezmek için bir günün yeterli olmayacağı bu şahane yeri görmeden kesinlikle Singapur’dan ayrılmamalısınız.


Bugis ve Kampong Glam


Alışveriş tutkunlarının sıklıkla uğradığı bu iki ayrı bölgede de Arap ve Müslüman izlerine rastlamak mümkün. Çok fazla alışveriş noktasının ve özellikle de bit pazarlarının bulunduğu alanda saatlerce alışveriş yapmak isteyeceksiniz, bizden söylemesi! Birbirinden farklı teknolojik ürünlerin satıldığı dükkânlardan tutun da çok uygun fiyatlı eşyaların satıldığı mekânlara kadar her şey burada mevcut. Yemek ihtiyacı için Türk restoranları da var ancak yerel lezzetler denemek isterseniz mutlaka küçük esnaf lokantalarına da uğramanızı öneriyoruz.


Orchard Road


Singapur’un en ünlü caddelerinden biri olan Orchard Road, yaklaşık 2 km uzunluğunda, dünyaca üne sahip, günün her saati cıvıl cıvıl bir cadde. Cadde boyunca sıralanmış alışveriş mekânları, kafeleri ve restoranları ile binlerce kişiyi ağırlayan Orchard Road’da yürüyüş yapabilir ve dinlenmek için kısa molalar verebilirsiniz. Aynı zamanda alışveriş yapabileceğiniz bu caddede özellikle markalı ürünlerin satıldığı lüks mağazalar da bulunuyor.


=> Romantik Singapur seyahati düşünüyorsanız Singapur Turları sayfamıza bir göz atın.

KATEGORİLER