Portekiz'de Gerçekleşen En Ünlü Festivaller


İspanya ile birlikte İber Yarımadası’nı paylaşan Portekiz, doğal güzellikleri, tarihi yapıları, kültürü, mutfağı ve insanlarıyla mutlaka gidilip görülmesi gereken ülkelerin başında geliyor. Atlas Okyanusu’na kıyısı olan Portekiz’in sahilleri cennetten bir köşeyi andırıyor. Başkenti Lizbon olan ülkede yaz ayları tam anlamıyla festival havasında geçiyor. Ancak her günün festival gibi yaşamasının yanı sıra bir de düzenlenen etkinlikler var ki, dünyanın hiçbir yerinde göremezsiniz. Özellikle yaz aylarında festival takvimi yoğunlaşıyor. Dünya çapındaki festivallere hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin katılımı oldukça fazla. Ayrıca dünyaca ünlü sanatçılar, bu festivallerde en iyi performanslarını sergiliyor.


Nos Prima Vera Sound


İlk olarak 2012 yılında düzenlenen Nos Prima Vera Sound, İspanya’nın Barselona şehrinde aynı adla düzenlenen festivalin bir benzeri olarak nitelendiriliyor. Portekiz’in Lizbon’dan sonra en büyük ikinci şehri olan Porto’da düzenlenen festival pek çok yerli ve yabancı müzisyene kapılarını açıyor. 2018 yılında 7 - 9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde bu yıl Lorde, Tyler, The Creator, Nick Cave ve ASAP Rocky gibi sanatçılar sahne alacak.


Festivalin bilet fiyatları 60 ile 125 avro arasında değişiyor. Dilerseniz bilet fiyatına ek bir ücret ödeyerek farklı konaklama seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz. Kamp alanından otele kadar pek çok seçenek bulunuyor. Fiyatlar ise bilet dahil 175 avrodan başlıyor, 390 avroya kadar çıkabiliyor. Festival alanına en kolay ulaşım ise şehrin çeşitli yerlerinden kalkan servislerle sağlanıyor.


Super Bock Super Rock Festival


Başkent Lizbon’da düzenlenen festival dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlıyor. 1990’ların başından itibaren geleneksel olarak düzenlenen festivalde yalnızca rock müzik değil, elektronik ve indie müzikler de çalınıyor. Festivalde bu yıl The xx, Justice, The Voidz ve Travis Scott gibi sanatçılar sahne alacak. Festivalin düzenleneceği tarih ise 19 - 21 Temmuz 2018.


3 gün için bilet fiyatı 109 avrodan başlıyor ve 260 avroya kadar çıkıyor. Dilerseniz festivalin bir gününe 55 avro ödeyerek katılabilirsiniz. Çadır, karavan, otel veya apartman gibi konaklama seçenekleri de bilete ek olarak seçilebiliyor. Fiyatlar ise 132 avrodan başlıyor, 371 avroya kadar yükseliyor. Tam olarak Parque De Naçoes’te düzenlenen festivale otobüs veya taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.


Viagem Medieval em Terra de Santa Maria


Orta Çağ’da zamanda yolculuk yapmaya hazır olun! Tarihin tekerrür ettiği Viagem Medieval em Terra de Santa Maria her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Santa Maria de Feira’da düzenlenen festivalde el sanatlarından, demirciliğe, düellolardan savaş canlandırmalarına kadar pek çok etkinlik organize ediliyor. Viagem Medieval em Terra de Santa Maria bu yıl 1 - 12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Lizbon’a 2.5, Porto’ya ise yarım saat uzaklıkta bulunan festivale havalimanından kalkan otobüslerle ulaşmak mümkün.


Nos Alive Lisbon


İlk kez 2007 yılında Optimus Live adıyla düzenlenen Nos Alive Lizbon, adından da anlaşılacağı üzere başkent Lizbon’a 8 dakika mesafede olan Passeio Maritimo de Alges’de düzenleniyor. Bu sene 12 - 14 Temmuz tarihleri arasında organize edilecek olan festivalde Arctic Monkeys, Nine Inch Nails, Snow Patrol ve Queens of the Stone Age gibi sanatçılar sahne alacak.


Festivalin bilet fiyatları ise 124 avro. Tek gece katılım bedeli ise 65 avro. Dilerseniz bilet fiyatına ek olarak kamp alanı satın alabiliyorsunuz. Ayrıca konaklama seçenekleri arasında çadır, hostel, apartman ve otel seçenekleri de bulunuyor. Kamp alanı fiyatları 19 avrodan başlıyor. Herhangi konaklama seçeneğinden birini tercih etmek isterseniz eğer gecelik fiyatlar 19 avrodan başlıyor ve 377 avroya kadar çıkabiliyor. Festivale ulaşım içinse Porto, Braga ve Aveiro’dan kalkan servisleri kullanabilirsiniz. Fiyatlar ise ortalama 20 avro civarında.


=> Dünyanın en ünlü festivallerini yerinde görmek için Yurtdışı Festival Turları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

KATEGORİLER