Muhabbeti Canlı Müziğe Tercih Edenler İçin Antalya’da Gidilebilecek 5 Mekan


Alkollü mekanlar açısından geniş bir yelpazeye sahip olan Antalya'da, insanların bu mekanlardan genelde iki farklı beklentisi bulunmaktadır. Bunlardan birisi yarınlar yokmuşçasına eğlenme arzusu iken, diğeri nispeten daha sakin bir ortamda muhabbet eşliğinde içkilerini yudumlamaktadır.Sakinliği ve muhabbeti tercih edenler ile canlı müziği kesin bir gereklilik olarak görmeyenler için gidilebilecek 5 nevi şahsına münhasır mekanı bu içerikte bulabileceksiniz.


The Barrels


Pub kültürünü kelimenin tam anlamıyla deneyimlemek isteyenler için The Barrels, Western tarzı ahşap dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Konyaaltı Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bulunan bu mekan, denize yakın olması nedeniyle de önemli bir avantaja sahip. Sahildeki plajlara gitmeden önce yada deniz,kum,güneş üçlüsünün tadını çıkardıktan sonra uğrayıp buz gibi bir bira içerek veya diğer içecekleri tercih ederek gününüzü güzelleştirebilmeniz mümkün.Fiyatları her kesime hitap edebilecek şekilde uygun ve çalışanları güler yüzlü.Canlı müziğin bulunmadığı mekan size küçük bir tatil köyündeymişsiniz hissini uyandıracak emin olabilirsiniz. The Barrels, Konyaaltı’nı uğrak yeri yapanlar için en doğru tercih olabilir.
Old House Pub


Kaleiçi’nde ferah ve uygun fiyatlı mekan arayanlar için Old House Pub iyi bir alternatif olacaktır. Bu mekanı diğerlerinden ayıran bir özelliği hostel hizmetinin de bulunmasıdır.Diyelim ki şehir dışından geldiniz, hem biraz eğlenip sohbet etmek hem de gece sona erdiğinde direk yatağınıza uzanmak istiyorsunuz; tam olarak doğru adrestesiniz.Özellikle yaz ayları için geniş bir alanda hizmet veren mekan, kendi mutfakları olmamasına rağmen, talep ettiğiniz takdirde size anlaşmalı olduğu diğer mekanlardan yemek hizmeti de sunabiliyor..Özellikle şarap tutkunları için güzel bir tercih olacağını belirtmekte fayda var.


Famous Kitchen


Klasik bir alkollü mekan olarak tarif edemeyeceğimiz Famous Kitchen, alkollü içeceklerin yanında farklı tatlar denemek isteyenler için de çok doğru bir tercih olacaktır.Sunduğu envai çeşit lezzeti,hamburgerleri ve farklı çeşitteki pizzalarıyla dikkat çeken mekanın fiyat skalası ise genellikle her kesime hitap ediyor.Canlı müzik hizmetinin bulunduğu saatler ayrı olmakla birlikte muhabbet ortamını sabote edecek şekilde olmadığını söylemek mümkün.Hazır Kaleiçine kadar gelmişsiniz e birazda karnınız acıkmış ve bunu buz gibi bir kokteyl ile birleştirmek istiyorsunuz,doğruca adresinizFamous Kitchen olmalı.Mekanın yer aldığı sokak dahi sizi farklı bir havaya bürüyecek süpheniz olmasın.


33’lük Plak Cafe&Bar


Kaleiçi’nin en bilindik sokaklarını bir yana bırakarak,küçük bir sokak arasında farklılıklar yaratan bir mekana geçiyoruz şimdi:. 33’lük Plak Cafe & Bar kendine özgü nostaljik tarzıyla her geleni kendine hayran bırakmayı başarıyor. Mekanın nostaljik dekorasyonu ve perdeye yansıtılan kimi yeşilçam sahneleri içkinizi yudumlarken ortamınıza keyif katacak bizden söylemesi.Başınızı ağrıtmayacak düzeyde arka fonda hafif hafif çalan canlı müzik hizmeti de mevcut üstelik.Fiyat düzeyinin de gayet makul olduğu bu işletmede en çok çalışanların ilgisi ve güler yüzüne hayran kalacaksınız.Gündüzleri sakinliği akşamları ise küçük ama muhabbeti bol mekanları sevenler için tercih sebebi olacak iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor.


Castle Cafe & Bistro


Antalya’da nefes kesen bir deniz manzarası eşliğinde soğuk birer bira içmek için en güzel mekan neresidir sorusuna yanıt olabilecek seviyede güzel bir diğer yer de Castle Cafe & Bistro. Kaleiçi'ne çok yakın olan Hıdırlık sokağında konumlanan bu güzide mekan, zengin menüsü ve her kesimden insanı misafir  etmesiyle adeta ortaya koyuyor. Yoğun bir mekan olması sebebiyle üst düzey bir ilgi olmasa da talepleriniz en kısa sürede karşılanıyor. Yemek fiyatları biraz bütçeyi zorlayabilir ancak içki fiyatlarının makul seviyede olduğunu söyleyebiliriz.Romantik bir akşam yemeği için de tercih edilebilecek Castle, aynı zamanda birkaç arkadaş eşliğinde huzur bulmak için de en doğru bir adres olarak karşımıza çıkıyor.

KATEGORİLER