Mihrabat Korusu


Mihrabat Korusu

27.03.2024

Anadolu yakası’nın şaheserlerinden biri olan Mihrabat Korusu, doğal güzellikleriyle ve köklü geçmişiyle hala zarafetini korumaktadır. Osmanlı’dan günümüze kadar gelen doğal güzellik yeni nesile bir hediyedir. Geçmişten kalan tarihi eserler ve izler hala bulunmaktadır. Osmanlı’dan sonra tekrar düzenlenen Mirabat Korusu, İstanbul’un iç açıcı,huzurlu,sakin yerlerinden biri olmayı başarmıştır. Burada bütün streslerinizi üzüntülerinizi geride bırakıp büyüleyici manzarasında kafanızı dinleyebilirsiniz. Mihrabat Korusu kitap yazarları ve şairler tarafından da çok tercih edilen bir yer olarak bilinir. İlham bulmak için halktan biraz uzaklaşıp,sessiz sakin olan Mihrabat Korusuna gelirlermiş. Mihrabat Korusun da ilham bulup yazılarınız yazdıktan sonra bu muazzam manzaranın tadını çıkarırlarmış.


İçerisinde kafe,davet alanları, organizasyon ekipleri, restorant, çocuk parkı bulunmaktadır. Rumeli Hisarı,Ortaköy sahili, İstinye Koyu’na kadar uzanan harika bir boğaz manzarasına sahiptir. Ormanın içerisinde yürüyüş alanlarına da sahiptir.


Mihrabat Korusu’na Giriş Ücretleri

Mihrabat Korusuna girişi ücretsiz olduğu için halk tarafından çok talep olan bir yerdir. Hafta içi sakinliğini koruduğu gibi hafta sonu çok kalabalık oluyor. Hafta içi veya hafta sonu erken saate gitmenizi tavsiye ederiz.


Mihrabat Korusu’nda Kahvaltılar ve Fiyatları

Boğaza karşı nezih sessiz bir kahvaltı yapmayı kim istemez ki. Eşsiz bir manzaraya karşı hafta içi ve hafta sonu da serpme kahvaltı sunulur. Ücretleri hafta içi ve hafta sonu da aynıdır. Sınırsız çay da dahil olmak üzere toplam  Serpme kahvaltının içerisin de peynir ve zeytin çeşitleri, sahanda sucuk, sahanda yumurta, söğüş tabağı, börekler, poğaçalar, reçeller, tahin pekmez, meyve çeşitleri bulunmaktadır. Mihrabat Korusu kahvaltısında 0-6 yaş arası çocuklardan ücret alınmıyor. Kişi başı 150 TL'dir.


Mihrabat Korusu Nerede ?

Mihrabat Korusu Nerede diye merak ediyorsanız, İstanbul’a bağlı olan Beykoz ilçesinin Kanlıca semtinde yer almaktadır. Ulaşımı br hayli kolay olduğundan çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.


Mihrabat Korusu’na Nasıl Gidilir ?

Mihrabat Korusu ulaşımı en kolay mekanlardan biridir. Halk otobüsleri,özel araç,vapur istediğiniz şekilde ulaşmanız mümkündür. Mihrabat Korusu’na gidip huzurlu bir gün geçirebilmeniz için ulaşım çeşitlerini sizin için listeledik.


Halk otobüsleri ile gitmek istiyorsanız. Üsküdar tarafından geçen 15P,15 ve 15T numaralı otobüslere binip. Kanlıca durağında inip. Mirabat Korusu’na 2 dakikalık mesafeyi yürüyerek giriş yapabilirsiniz.


Özel aracınız ile gitmek istiyorsanız. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Kavacık çıkışına doğru giderek karşınıza Mihrabat Korusu tabelaları çıkacak. Tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır.


Vapur ile keyif yaparak gitmek istiyorsanız. Kanlıca’ya uğrayan vapurlara bindikten sonra. Kanlıca da inerek Mihrabat Korusuna biraz yürümeniz gerekebilir. Ya da Beşiktaş’tan Üsküdar’a vapur ile gelip oradan otobüslere binip Mihrabat Korusu’na ulaşabilirsiniz.

KATEGORİLER