Melekler Şehri: Los Angeles Gezilecek Yerler


New York’dan sonra en büyük şehir olan Los Angeles aynı zamanda “Melekler Şehri” olarak da anılmaktadır. Caddelerinde siren sesi hiç eksik olmayan Los Angeles gezilecek yerler arasında bu siren sesini sıklıkla duyacağınızı şimdiden belirtmiş olalım. Açılmış olan ilk sinema salonunun da burada yer alması ziyaretçileri adına farklı bir keşif alanı oluşturmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyalatinde yer alan Los Angeles birçok görülmesi gereken güzellikleri de bir arada barındırmaktadır.


Los Angeles Görülmesi Gereken Yerler

Los Angeles’in havası ne çok soğuk ne de çok sıcak olduğu için dilediğiniz mevsimde şehri ziyaret edebilirsiniz. Filmleri ve ünlüleri ile adeta ün yapmış olan bu şehir kültürel açıdan da sizlere çok fazla şey katacaktır. Seyahatiniz sırasında eğlencede sınır tanımayacak olan bu şehir keşfetmeniz için sizleri bekliyor.


Rodeo Drive

Los Angeles içerisinde en lüks alışveriş caddesi olarak bilinen Rodeo Drive aynı zamanda bu konuda adını da duyurarak yıllardır ziyaretçileri tarafından uğramadan dönülmeyen mekanlar arasında yerini almıştır. Bazı seyahat tutkunları ise bu caddeden alışveriş yapmasalar dahi muhakkak bu caddeyi turlamadan Los Angeles seyahatlerini tamamlamıyorlar. Üç yapıdan oluşan cadde günümüze uyarlanmış hali ile kafeleri ve Avrupa tarzı binaları da bünyesinde barındırmaktadır.


Urban Light

Mükemmel bir kamu eseri olan Urban Light fotoğraf çekimi için birebirdir. Bu yapı’nın sizlere tanıdık gelme olasılığı oldukça fazla olmaktadır. Nedeni ise daha önceleri filmlerde Urban Light ile karşılaşmış olabilirsiniz. Los Angeles gezilecek yerler arasında bu görkemli yapıya da vakit ayırırsanız pişmanlık yaşamamış olacağınızın garantisini verebiliriz. Sanat eserini ziyaret etmek için her daim erişebileceğinizi de unutmayınız.


Hollywood Bowl

Yıllardır televizyonlardan izlemiş olduğunuz mükemmel performansları birde sizlere yakından izleme imkanı tanıyan Hollywood Bowl anı yaşamanız için sizleri bekliyor. Açık hava tiyatrosu’nun sizde yaratmış olduğu etkinin bir ayrı olduğunu yerinde ziyaret ederek anlamış olacaksınız.


Eaton Canyon

Ücretsiz olarak giriş yapılabilen parka aynı zamanda konum itibari ile de şehir merkezinde yer almasından dolayı ulaşım oldukça kolay sağlanmaktadır. Yürüyüş yolu bulunan parkta yapılan yürüyüş sizlerin hem Eanton Canyon‘u keşfetmenize hemde tazelenmenize yardımcı olacaktır. Hafta sonu bir hayli kalabalık olan mekana hafta içi uğrayarak daha yerinde bir seçim yapmış olacaksınız.


Exposition Park

Burası aynı zamanda bir müze olmaktadır. Önceleri tarımsal fuar alanı olarak açılmış olsa da bir süre sonra düzenlenen Exposition Park halka açık bir konuma getirilmiştir. Spor karşılaşması da severim diyorsanız park içerinde yer alan üç tesiste izleme şansınız bulunmaktadır. Gül kokularını siz almadan biz hatırlatacak olursak gül bahçesini de ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz.


Santa Catalina Island

Feribot’a atlayıp yaklaşık olara 35 km’lik bir yolculuk sonrası Santa Catalina Island sizleri kucaklamış olacaktır. Taze deniz ürünlerini hiç vakit kaybetmeden mükemmel lezzetlere dönüştüren restoranların yanı sıra bu kara parçasının oldukça popüler olmasında etken olan bir diğer husus da plajı ve gün batımının eşsiz manzarası olmaktadır. Ada’da düzenlenen turlara katılarak koruma alanında olan vahşi yaşamı da yerinde gözlemleyebilirsiniz.


 Six Flags Magic Mountain

Merkeze yaklaşık olarak bir saat uzaklıkta yer alan tema parkı sizleri bu konuda düşündürmesin. Six Flags Magic Mountain sunmuş olduğu pek çok eğlence olanağı ile sizleri gelmiş olduğunuz onca yoldan memnun ederek ayrılmanızı sağlayacaktır. 45 ayrı oyuncağın bulunduğu park çeşitli şov ve gösterilerle de ziyaretçilerini kendisine çekmeyi başarıyor. Parkta yer alan hızlı trenler‘in ise ününü duymayan neredeyse kalmamıştır. Sizleride Los Angeles gezilecek yerler adına bu parkta eğlenceli dakikalar beklemektedir.


Disneyland

İlk önce Walt Disney tarafından çocuklara ait bir panayır yeri olarak kurulmuş olsa da daha sonraları kendini geliştirerek her yaş grubunu eğlendirebilecek bir mekan olma özelliği kazanmıştır. Gelişmesinde kendisine hemen yanında bulunan macera parkını örnek almış olabileceği tahmin edilmektedir. Özellikle de sizlere konaklama imkanı da sunan Disneyland da güneş battıktan sonra havai fişekler devreye girmekte ve adeta şölen başlamaktadır. Sizde konaklama seçeneklerini değerlendirerek bu gösterileri yerinde izleme şansına sahip olabilirsiniz.


The Hollywood Museum

Eski Hollywood hakkında hiçbir bilgiye sahip değilseniz The Hollywood Museum tam sizlere göre bir mekan olmaktadır. Burada eski Hollywood hakkında bilgi alabilir ve oldukça farklı fotoğraflara da tanıklık edebilirsiniz. Sergilenen kostümler ile adeta filmleri aratmayan müze adeta bir kültür esintisi sunmaktadır. Los Angeles gezilecek yerler arasında listenizde mutlaka bulundurmanız tavsiyemizdir.


Los Angeles Central Library

Binanın mimari yapısı adeta sizler için birer ilham kaynağı olacaktır. Los Angeles Central Library sanatı ile görenleri büyülemeye devam etmektedir. Ayrıca günlük turlarında ücretsiz olduğu kütüphaneyi bir rehber eşliğinde ziyaret ederseniz daha anlamlı olacaktır. Müze havasında olan bu mekanda yapacağınız çalışmalar oldukça verimli geçecektir.


Long Beach

Gelelim Los Angeles gezilecek yerler arasında serinliğin keyfine. Sadece serinlikle kalmayıp aynı zamanda sizi biraz da olsa şehirden uzaklaştıracak olan Long Beach da okyanusların etrafında eğlenceye hazır olun! Birçok plaj ve marina‘nın yer aldığı mekan içerisinde alışveriş alanları da bulunmaktadır. Los Angeles gezilecek yerler dahilinde bulunması gereken bu alanda kendinizi dinleme adına hali hazırda kurulu pek çok mekan da yer almaktadır.

KATEGORİLER