Madrid Gece Hayatı Rehberi


Avrupa’da tatilin ve eğlencenin vazgeçilmez adreslerinden birisi olan Madrid’de hayat 24 saat tüm hızıyla devam ediyor. İspanya’nın başkenti olan şehirde gün içerisinde bürokrasi ve çalışan nüfusun getirdiği hareketlilik, geç saatlerde yenilen akşam yemeğinden sonra yerini canlı müzik, Flâmenko ve çılgın partilerin canlılığına bırakıyor. Şimdi gelin unutulmaz Madrid gecelerinin yaşandığı mekânları yakından tanıyalım.


Teatro Kapital


19. yüzyılda tiyatro olarak hizmet veren tarihi bina; günümüzde localarının ve balkonun da dans pistine dönüştürüldüğü 7 katlı bir disko olarak hizmet veriyor. Her bir katında ayrı bir müzik türünün çaldığı Teatro Kapital bu haliyle görülebilecek en ilginç gece kulübü olmaya aday. Zemin katta hareketli müziğin etkisi ile dans ederken, sesinize güveniyorsanız 2. katta yer alan Karaoke Bar’da geceye devam edebilirsiniz. Son derece makul fiyatlarla hizmet veren mekan Calle Atocha 125, Madrid adresinde yer alıyor.


Teatro Barceló – The “Studio 54” of Madrid


Madrid’in en popüler eğlence mekânlarından olan Teatro Barceló; 30 yıldan beri yaptığı yenilikler ve kaliteli müzik seçimi ile kendinden söz ettiriyor. Uzun yıllar Pacha Madrid olarak bilinen mekan, Andy Warhol, Prince, Mick Jagger gibi sanatçıların da Madrid ziyaretlerinde uğrak noktalarından birisi haline gelmiş durumda. Geniş bir müzik yelpazesine sahip olan mekâna giriş bir adet içecekle birlikte10 avro civarında. Calle Barcelo 11, Madrid adresinde bulunan mekana ulaşım için otobüs, metro gibi pek çok alternatif mevcut.


Fabrik


Tekno müzik tutkunu iseniz ve Marco Carola, Adam Bayer, Paco Osuna gibi elektro müzik ustalarının canlı performanslarını en yakından dinlemek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Geniş bir dans pisti ve devasa terası ile aynı anda 7000 kişiyi ağırlayabilen Fabrik şehir merkezine sadece 30 km uzaklıkta, Madrid’in güneybatı bölgesinde Fuenlabrada bölgesinde yer alıyor. Haftanın bir günü yanlızca cumartesi günleri hizmet veren Fabrik’e gitmek için önceden randevu almalısınız.


Goya Social Club


Tekno, House, Deep House türleri ile haşır neşirseniz bu mekân tam da size göre.  Maceo Plex gibi ünlü DJ’lerin kabinde yer aldığı mekânda kendinize güveniyorsanız kabin koltuğuna geçip DJ’lik yapmaya derhal başlayabilirsiniz.   Popülaritesi her geçen gün artan mekâna giriş bir içki dahil 15 avro.              


Cardamomo Tablao Flamenco


Madrid’e kadar gelip de Flâmenko gösterisi izlememek olmaz. Bu muhteşem gösteri için Cardamomo Tablao Flamenco Madrid’in en hatırı sayılır mekânlarından birisi. Tutkunun ve kırmızının muhteşem uyumu, büyüleyici bir performansla izleyici ile buluşuyor. Haftanın her günü sunulan bu muhteşem gösteriyi izlemek için 39 avroya satılan biletlerden almak yeterli. Calle Echegaray, 15, Madrid adresinde bulunan mekân Sol Meydanı’na oldukça yakın.


NOX ClubTekno müzik severler için yine bir başka alternatif NOX Club. Aylık konser takvimi ve sürpriz performanslarla her zaman ilgi odağı olan mekânda gecenin coşkusuna katılmak için aylık konser takvimine göre önceden bilet almak gerekiyor. Biletiniz yoksa kapıda kalma riskiniz oldukça yüksek. Yıl boyunca pek çok ünlü tekno müzik sanatçısı performans ve konserleri ile NOX Club’da sahne aldığından gelmeden önce aylık programı resmi sitesinden incelemenizde fayda var.


La Rivieraİspanyol sosyetesinin en çok rağbet gösterdiği mekânlardan olan La Riviera adından da anlaşılacağı gibi nehir kenarında bir mekânda, 50 yılı aşkın bir süredir Madrid’in en iyi en iyi konser ve performans platformu olarak ev sahipliği yapıyor. Önceden rezervasyon yaptırmak şartı gidebileceğiniz La Riviera’da özellikle hafta sonları sevdiğiniz grubun rock müzik konserini ya da club müzik performansını aynı çatı altında dinleyebilirsiniz. Yapılacak etkinliğe göre pop, rock ya da rap müziğe geniş bir müzik yelpazesine sahip mekânda izleyici grubu da belli bir kategoriye sokmak pek mümkün değil. Her yaştan ve her renkten insana rastlayabileceğiniz mekâna giriş için 15 ile 25 avro arasında bir ücret ödemeniz yeterli.

KATEGORİLER