Kahvesi İle Ünlü San José’de Mutlaka Uğramanız Gereken 7 Kafe


Dünyanın en leziz kahvelerinin üretildiği Kosta Rika’da sıra dışı bir deneyime hazır mısınız? Kosta Rika’nın başkenti San José’deki en iyi kafe ve kahve dükkanlarını sizler için araştırdık. Kosta Rika'nın yüksek kesimlerinde onlarca tarla var ve dünyanın en iyi kahvelerinden bazıları bu bölgeden geliyor. Özellikle de başkent San José'de birbirinden leziz kahveler üretiliyor.


1- Cafeoteca


Cafeoteca'nın Kosta Rika'da sekiz farklı bölgede 23 ayrı kafesi var. Alanında uzman ve bilgili baristalar kahvenizi hazırlarken onlarla sohbet edebilir uyguladıkları farklı demleme yöntemleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Cafeoteca, aynı zamanda cold brews'larıyla mükemmel şekilde eşleşen lezzetli hamur işleriyle de ünlü bir mekan.


2- Underground Brew Cafe


Underground Brew Café, San Jose'nin en otantik kafelerinden biri. İçeride klasik veya caz müziğin aksine elektronik müzik çalıyor. Underground Brew Café, ballı kahveleriyle de oldukça ünlü. Atıştırmalık hamur işleri ve sandviçleri de mutlaka denemenizi öneriyoruz.


3- Cafe del Barista Aranjuez


Café del Barista Aranjuez, sağlıklı ev yemekleri ve hamur işleri, özel kahveler ve çaylar (ve hatta sangria bile) ile mükemmel bir kahvaltı veya öğle yemeği mekanıdır. Samimi bir ortamı olan Café del Barista Aranjuez’de bir akşamüstü kahvesi içebilirsiniz.


4- Alma de Cafe


Alma de Café, mermer zeminler ve duvarları ile zarif 19. yüzyıl tarzı bir kafe. San José şehir merkezinde bulunan ve ulusal tiyatroya yakın olan bu kafe, zengin bir kahve menüsü, mükemmel bir pasta ve öğle yemeği menüsü sunar; leziz sandviçler servis edilir ve havuç keki tek kelimeyle harikadır. Samimi ve profesyonel hizmetiyle ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşatan Alma de Café’ye gitmeden San José gezinizi sonlandırmayın.


5- Creperia El Gato Negro


Creperia El Gato Negro, lezzetli kahveler ve çok çeşitli krepler servis eden harika bir kafe restoran. San José’nin en ünlülerinden Creperia El Gato Negro, şehir turunuzun unutulmazlarından olacak.


6- Cafe Miel Kosta Rika


Cafe Miel Kosta Rika, peynir, jambon, tavuk, sığır eti, sebze ve bazen pirinç ve fasulye ile yumurtalı empanadas'ları ile ünlüdür. Café Miel Kosta Rika'da taze sıkılmış meyve suları ve çeşitli kahveler de sunuluyor.


7- Café La Mancha


Şehir merkezine çok yakın bir bölgede konumlanan Café La Mancha’nın baristaları ile ilginç kahve demleme yöntemleri üzerine sohbet edebilir ve atölye çalışmalarına katılabilirsiniz. Café La Mancha’nın bir diğer özelliği ise kendi markası olması. İçeride Café La Mancha markalı kahvelerden satın alabilirsiniz.

KATEGORİLER