İzmir'in En İyi Yeme İçme Mekânları


Ege mutfağının merkezi sayılabilecek ve envaiçeşit zeytinyağlı yemekleri, mezeleri, kendine özgü kahvaltı kültürü ve balık sofralarıyla iştahınızı kabartacak lezzetlerin diyarı İzmir’e gidelim. Yemeyi ve içmeyi sevenler için servis, hizmet, lezzet, manzara gibi kriteriniz her ne olursa olsun, isteklerinize uygun mekânlar bulmak oldukça kolay. Şimdi sözü fazla uzatmadan, İzmir’in en gözde ve en çok tercih edilen yeme içme mekânlarına sizlerle bir göz atalım.                                                                      


La Cigale                                                                                                                       


Şehrin merkezinde bulunan, yaz aylarında her tarafı açık, kışın ise tamamen camla çevrili ve içerisinde çam ve zeytin ağaçları ile sizlere doğal bir ortam hissi yaratan mekân, dekoru, mutfağı, servisi ve müzikleriyle size huzur bulabileceğiniz bir ortam yaratıyor. En önemli özelliklerinden birisi de Türk ve yabancı ülkelerin mutfağını iyi harmanlaması olduğu için yemek sektörünün öncüleri arasında yer alıyor olması. La Cigale’de sabahları sakin müzikler eşliğinde keyifli bir kahvaltı yapma fırsatını yakalayabilir ya da akşamları yoğun geçen bir günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Ayrıca akşam yemeğinde, Türk mutfağından Çin lezzetlerine kadar birçok seçenek sunduğu için sıklıkla gidilen mekânlardan biri.


Dostlar Fırını


İzmir’de yaşayan herkesin bildiği, Alsancak’ta bulunan ve gidildiğinde genellikle sırayla karşılaşılan bir yer. Ama korkmayın hızlı servisi sayesinde sıra hızlı bir şekilde size gelecek. İzmir’e gelip boyoz yemeden dönerseniz İzmir geziniz yarım kalmış olur. Boyozu her yerde yiyebilirsiniz fakat Dostlar Fırını sizlere, birbirinden lezzetli ve başka bir yerde rastlayamayacağınız yaklaşık on beş farklı çeşit sunuyor. Sizlere boyozun haşlanmış yumurtayla birbirini tamamladığı tüyosunu da rahatlıkla verebiliriz. Son derece kibar çalışanlarıyla ve uygun ücretleriyle Dostlar Fırını’na her seferinde gelmek isteyeceksiniz.


Asansör Restaurant


Tarihi yapısıyla ve tam bir nostalji mekânı olan Asansör Restaurant, gün batımını izleyebileceğiniz eşsiz bir manzaraya sahip. Aynı zamanda özel günlerinizde romantik bir yemek yiyebileceğiniz, iş arkadaşlarınızla buluşabileceğiniz en güzide yerlerden birisi diyebiliriz. Üstelik lezzetli deniz ürünlerine, alkollü ve alkolsüz içeceklere çok fazla ücret ödemeyeceksiniz. Yemek esnasında deniz ve gökyüzünün muhteşem uyumuna şahit olacağınız için sık sık uzaklara dalıp gideceğinizden de şüpheniz olmasın.


Zeytinyağlı Alsancak


Her biri birbirinden sağlıklı yemekleri, kendinizi evinizde hissettirecek sıcaklığı ve çalışanların misafirperver tavırlarıyla vazgeçilmeziniz olacak Zeytinyağlı Alsancak; bu deneyimi yaşayanların neredeyse tamamının memnun kaldığı bir mekân. Özellikle taze fasulye ve pırasa yemeklerini kesinlik denemelisiniz. Tüm ürünleri taze, yapılan servis hızlı ve kusursuz, hijyen konusunda hassas olan restoran, her şeyiyle mükemmel bir hizmet veriyor. Menüyü elinize aldığınızda önce bu kadar çok çeşitliliğe sonra da fiyatlarının oldukça makul olmasına şaşıracaksınız.


Topçu Restaurant


Meşhur kelimesini gerçekten hak etmiş Topçu Restaurant, senelerdir hizmet veren ve Zeki Müren’den Metin Akpınar’a, Kemal Sunal’dan Tarkan’a aklınıza gelebilecek birçok ünlünün yemek yemek için tercih ettiği bir mekân. İzmir’e gelip, lezzeti dilden dile dolaşan çöp şişi yemeden dönmek olmayacağı için bu restoranı mutlaka bir yere not etmelisiniz. İşinde uzman çalışanları profesyonel bir servis yaptıkları gibi isteklerinizi yerine getirmek konusunda da son derece titiz ve çalışkanlar. Ayrıca gece eğlence mekânlarından çıktıktan sonra veya mideniz kazındığında çorba içmeye gidebileceğiniz bir restoran. Enfes yemeklerden ve bu kadar kaliteli hizmetten gayet uygun bir fiyata yararlanabileceğinizi de rahatlıkla söyleyebiliriz.


Pizza Locale


Başta İzmir olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde adını duyurmayı başarmış ve İtalyan pizzalarıyla yarışabilecek konuma gelen Pizza Locale, her damak tadına hitap eden farklı pizzalarıyla müşterilerini mest ediyor. Klasik pizzalardan patlıcanlı, ıspanaklı, kavurmalı pizzalara kadar hepsi muhteşem lezzetlere sahip ve Ege mutfağına özgü yiyecekleri bünyesinde barındırıyor. Eğer şimdiye kadar hiç yemediyseniz, Nutellalı ve füme kaburgalı pizzayı mutlaka denemelisiniz. Mekânın sessiz ve nezih yapısı size mutlu ve huzurlu hissettireceği için oranın etkisine kapılacak ve ayrılmak istemeyeceksiniz.

KATEGORİLER