İstanbul'un En Lüks Otelleri


Yüzyıllar boyu pek çok medeniyete kucak açmış İstanbul, doğal ve tarihsel güzellikleriyle ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen turistlerle birlikte kültür başkenti kabul edilen İstanbul, yalnızca Türkiye için değil, aynı zamanda tüm dünya için de önemli bir değer. İki kıta arasında köprü görevi görmesi, Doğu ile Batı'nın sentezi olarak nitelendiriliyor. Yalnızca kültürel mirasıyla değil, eşsiz mutfağı ve sıcakkanlı insanlarıyla da kuşkusuz Avrupa'nın en güzel şehirlerinden bir tanesi. İstanbul seyahatinizde şehrin lüks otelleri sizlere daha önce yaşamadığınız bir konaklama hizmeti sunmayı amaçlıyor.


Hilton İstanbul Bomonti Otel & Konferans Merkezi, Şişli


İstanbul'un en elit caddelerinin bulunduğu, Nişantaşı'nın da yer aldığı Şişli'de konumlanan Hilton İstanbul Bomonti Otel & Konferans Merkezi, oldukça modern bir tasarıma ve mimariye sahip. 1955 senesinden itibaren dünyanın en ünlü isimlerine hizmet veren otelin misafirleri arasında Sophia Loren, Louis Armstrong Grace Kelly gibi isimler de yer almış zamanında. Ayrıca dev petrol kralları ile kraliyet ailesi mensuplarının da tercih ettiği otel, konumu dolayısıyla şehir içi ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor.


Otelin her bir katında Eforea Spa bulunuyor. Buna ek olarak otelin bünyesinde barındırdığı Türk hamamı ile açık ve kapalı yüzme havuzlarından da faydalanabilirsiniz. Hilton İstanbul Bomonti Otel'de oda fiyatları sezona göre değişiyor. İlkbahar aylarında ise iki kişilik odanın gecelik fiyatı 500 TL civarında.


Shangri-La Bosphorus Otel, Beşiktaş


Dünyanın en büyük otel zincirlerinin İstanbul ayağı olan Shangri-La Bosphorus Otel, Sultanahmet'in hemen yanında Beşiktaş semtinde konumlanıyor. Otelin üst katlarından Taksim, Bebek, Ortaköy, Dolmabahçe ve Maçka gibi semtlerin enfes görüntüsü ayaklarınızın altına seriliyor. Otelin hemen sağında heybetiyle Dolmabahçe Sarayı yükseliyor. Sol tarafında ise henüz yeni hizmete açılan denizcilik müzesi bulunuyor.


Otelin iç tasarımında genellikle pastel renkler tercih edilmiş. Krem, mavi ve bej renklerinin ağırlıkta olduğu otel, hareketli İstanbul sokaklarını arşınladıktan sonra yorgunluğunuzu atıp, dinlenebileceğiniz dört dörtlük bir tesis. rahatlamanızı sağlıyor. Konumu itibariyle de ulaşımın kolay olduğu Shangri-La Bosphorus Otel'in oda fiyatları sezondan sezona farklılık gösteriyor. İlkbahar aylarında iki kişilik bir odanın gecelik fiyatı 1000 TL'den başlıyor.


Four Seasons Hotel İstanbul, Sultanahmet


Turistler için sembol haline gelmiş olan Sultanahmet'te yer alan Four Seasons Hotel İstanbul müşterilerine eşsiz bir boğaz manzarası sunuyor. 19. yüzyıldan kalma Osmanlı saraylarının hissiyatını yaşatan otel tarihi dokusu açısından diğer otellerden ayrılıyor. Müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmayı hedefleyen otelin odaları geniş ve ferah, iç tasarımı ise tam bir zarafet ürünü.


Konumu itibariyle ziyaretçilerinin Avrupa yakası içerisindeki ulaşımını oldukça kolaylaştırıyor. Otel restoranın Türk ve dünya mutfağından sunduğu örnekler ise tek kelimeyle kusursuz. Four Seasons Hotel İstanbul'da konaklamanın bedeli, her otelde olduğu gibi burada da sezonluk olarak değişiyor. Fakat ilkbahar aylarında bu otelde konaklamanın bedeli gecelik ortalama 1500 TL.


Çırağan Palace Kempinski, Beşiktaş


Boğaz havasını iliklerinize kadar hissedeceğiniz Çırağan Palace Kempinski, yıllardan beri süregelen geleneği devam ettiriyor. Otelin açık alan peyzajı palmiye ağaçları ve çardaklarla düzenlenmiş. Ayrıca olağanüstü bir tasarıma sahip olan sonsuzluk havuzu ise otelin en çok ilgi çeken yeri. Otelin iç kısmında rahatlatıcı renkler olan mavi ve bej kullanılmış. Yüksek sütunlu lobide ve otel genelinde bulunan mobilyalar 19. yüzyıldan kalma, halılar ise özel tasarım olarak oteli daha bir özel kılıyor.


Doğu ile Batı'nın harmanlandığı odalar oldukça rahat ve geniş. Manzarası ise dünya üzerinde seyre dalabileceğiniz en güzel manzaralardan biri. Boğazın yanı başında olması hem Avrupa Yakası'na hem de Anadolu Yakası'na ulaşımı oldukça kolaylaştırıyor. Ancak Çırağan Palace Kempinski'de konaklamak istiyorsanız, belirli bir bütçeyi gözden çıkarmış olmanız gerekiyor. Oda fiyatları her mevsim 1000 TL'nin üzerinde seyrediyor. İlkbahar aylarında Çırağan Palace Kempinski'de iki kişilik odada bir gece konaklamak isteyenlerin ödemesi gereken tutar ise ortalama 1500 TL ile 2500 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

KATEGORİLER